Kauno „Žalgiris“ namuose patyrė netikėtą pralaimėjimą | KaunoDiena.lt

KAUNO „ŽALGIRIS“ NAMUOSE PATYRĖ NETIKĖTĄ PRALAIMĖJIMĄ

• 12

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą namuose „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kuomet 19-ajame ture 83:86 (23:17, 14:26, 20:20, 26:23) nusileido „Šiaulių“ krepšininkams.

Jau pirmoje atakoje ledus pralaužė Edgaras Ulanovas, tačiau tada sekė trys tuščios minutės ir svečių susikrautas pranašumas – 2:9. Tuomet tritaškius suleido E.Ulanovas ir Artūras Milaknis, vos tik žengęs aikštelėn rezultatą 11:11 lygino pražangos nepaisęs K.C. Riversas. Iš toli prisitaikęs Rokas Jokubaitis čia pat dar ir pridėjo dvitaškį bei Lietuvos čempionai jau pirmavo 16:11. Šeimininkų ataką išgelbėjo kamuolį puolime ėmęs Paulius Jankūnas, o skaičius 23:17 po pirmųjų dešimties minučių fiksavo šiauliečius greitais išpuoliais baudęs K.C. Riversas.

Antrasis kėlinys startavo kauniečių klaidomis, kurias išnaudoję „Šiauliai“ atstatė pusiausvyrą – 23:23. Aikštėje įsivyravęs chaosas į naudą išėjo krepšį dėjimu sudrebinusiam Jockui Landale‘ui, antrą progą sukūrė E.Ulanovas, bet priekyje 30:36 jau buvo svečiai. Komandai ne pačiu lengviausiu metu iniciatyvos ėmėsi vienas taškus rinkęs E.Ulanovas, tačiau į rūbinę pirmaudami 37:43 keliavo tarsi ant sparnų rungtyniavę varžovai.

Pirmuosius savo taškus rinko aktyviai sužaidę Zachas LeDay ir Lukas Lekavičius, tačiau svečiai krovėsi dviženklę persvarą 43:54. Ketvirčiui įpusėjus iš vidutinio nuotolio pataikė P.Jankūnas, bet „Šiaulių“ komanda toliau tvirtai kontroliavo situaciją – 47:57. Kėliniui einant į pabaigą tritaškius realizavo A.Milaknis ir P.Jankūnas, greitoje atakoje atsilikimą iki 55:60 mažino Z.LeDay. Per likusią trečiojo kėlinio minutę baudas sumetė Z.LeDay – 57:63.

Lemiamo kėlinio pradžioje deficitą iki 68:70 švelnino iš toli iššovę A.Milaknis ir Z.LeDay. Antroje kėlinuko pusėje taškų sąskaitą nuo baudų metimų linijos atsidarė Thomasas Walkupas, bet trys Evaldo Šaulio tritaškiai spraudė žalgiriečius į kampą – 70:81. Baudas sumetė Z.LeDay, tritaškiu ginklų sudėti neketino A.Milaknis – 75:81. Dar daugiau intrigos įnešė greitą tritaškį likus 40 sekundžių paleidęs bei atsilikimą iki 78:81 rėžęs L.Lekavičius. Dėjimu krepšį patikrino Z.LeDay, įspūdingą tritaškį paleido vilties palikęs A.Milaknis – 83:84. Per likusias 6 sekundes svečiai įmetė baudų metimus, L.Lekavičiaus tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir Lietuvos čempionai patyrė pirmąjį pralaimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 83:86.

„Žalgiris“: A.Milaknis 18 (6/10 trit.), Z.LeDay 17, E.Ulanovas 15 (8 atk. kam.), K.C. Riversas 8, P.Jankūnas 8, L.Lekavičius 7 (5 rez. perd.), R.Jokubaitis 6, T.Walkupas 2 (6 rez. perd.), J.Landale‘as 2, M.Gebenas 0, N.Hayesas 0.

„Šiauliai“: E.Šaulys 20 (3/7 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), A.Urbonas 17 (5/6 dvit., 6 rez. perd.), R.Gustys 14 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), A.Ūdras 14, J.Furmanavičius 10 (2 per. kam.).