Galingai žaidęs J. Valančiūnas atvedė Lietuvos rinktinę į pergalę prieš suomius | KaunoDiena.lt

GALINGAI ŽAIDĘS J. VALANČIŪNAS ATVEDĖ LIETUVOS RINKTINĘ Į PERGALĘ PRIEŠ SUOMIUS

Šeštadienį Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė Klaipėdoje žaidė kontrolines rungtynes su Suomijos komanda ir įveikė ją 83:66 (13:18, 27:21, 29:16, 14:11).

Šioms rungtynėms Lietuvos komandos trenerių štabas neregistravo Darjušo Lavrinovičiaus, Artūro Gudaičio, Šarūno Vasiliausko ir Renaldo Seibučio. Lietuvos rinktinei negalėjo padėti ir riešo traumą besigydantis Žygimantas Janavičius.

Lietuvos krepšininkai mačą pradėjo labai nesėkmingai. 3-ąją minutę po Geraldo Lee dvitaškio suomiai pirmavo 0:8.  6 min. Teemu Rannikkas Suomijos ekipos persvarą padidino iki 9 taškų - 7:16.

Vėliau lietuviai atsilikimą sumažino, tačiau pirmąjį kėlinį pralaimėjo 13:18.

Antrąjį kėlinį Jono Kazlausko auklėtiniai pradėjo kur kas geriau. 12 min. Mindaugas Kuzminskas pagaliau rezultatą išlygino - 18:18, o netrukus jis išvedė į priekį lietuvius - 21:18. Tačiau mūsų krepšininkai pirmavo labai trumpai. 14 min. suomiai tolimu metimu rezultatą išlygino (21:21), o 15 min. po Antero Lehto tritaškio įgijo 5 taškų persvarą (21:26).

17 min. A.Lehtas tritaškiu dar labiau padidino suomių pranašumą (28:34), o po minutės svečiai nutolo - 28:36. Suomiai itin taikliai mėtė iš toli - iki to laiko buvo pataikę 6 iš 9 tritaškių.

Tada iniciatyvos ėmėsi Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. 19 min. po dviejų taiklių jo baudos metimų lietuviai atsilikinėjo tik 35:36. 20 min. Kšištofas Lavrinovičius tritaškiu persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai (38:36). Suomiai į tai tuoj pat atsakė tritaškiu. Vis dėlto komandos išėjo ilsėtis lietuviams pirmaujant 40:39.

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštėje vyko atkakli kova. 24 min. lietuviai dar atsilikinėjo 46:47. Tačiau nuo šio momento J.Kazlausko auklėtiniai tvirtai perėmė iniciatyvą ir laimėjo atkarpą net 17:0. 27 min. po M.Kuzminsko tritaškio Lietuvos rinktinė įgijo 16 taškų persvarą - 63:47. Po trijų kėlinių mūsų komanda pirmavo 69:55.

Paskutinį kėlinį geriau pradėjo suomiai. 33 min. jie sumažino atsilikimą iki 8 taškų (69:61). Tačiau daugiau padaryti svečiai neįstengė. Aikštės šeimininkai ėmė didinti persvarą, o 36 min. po Pauliaus Jankūno metimo įgijo net 18 taškų persvarą - 79:61. Rungtynes lietuviai laimėjo 83:66.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20, Mindaugas Kuzminskas 17, Simas Jasaitis 13, Paulius Jankūnas 12, Martynas Pocius 8, Antanas Kavaliauskas 4, Kšištofas Lavrinovičius 3, Mantas Kalnietis 2, Jonas Mačiulis 2, Donatas Motiejūnas 2.

Suomija: Geraldas Lee 20, Erikas Murphy 14, Anteras Lehtas 10, Teemu Rannikkas 6, Mikkas Koivistas 6, Shawnas Huffas 5, Hanno Mottola 3, Tukka Kotti 2.