Pasiruošimo starte – dūzgiantis rinktinės puolimas | KaunoDiena.lt

PASIRUOŠIMO STARTE – DŪZGIANTIS RINKTINĖS PUOLIMAS

• 0

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė it vijurką įsuko greitą puolimo karuselę ir išlaikė pirmąjį testą besiruošiant atrankai į Tokijo olimpines žaidynes.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai namuose 95:62 (28:20, 22:21, 23:9, 22:12) nugalėjo Dominikos Respublikos krepšininkus.

Mačą sėkmingai pradėjo po keitimo išėjęs Domantas Sabonis, kuris pelnė 6 greitus taškus, o lietuviai po Roko Giedraičio dėjimo iš viršaus pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (28:18).

Antrajame ketvirtyje iš D. Sabonio estafetę perėmė Jonas Valančiūnas. Aukštaūgis surinko 9 taškus, dažnai žaidė du prieš du su R. Jokubaičiu bei galingais dėjimais užbaigė atakas. J. Valančiūno vedami lietuviai išlaikė iniciatyvą bei į pertrauką išėjo turėdami 9 taškų persvarą (50:41).

Po pertraukos lietuviai perlaužė rungtynes, vedami 7 taškus paeiliui surinkusio Mariaus Grigonio galingai spurtavo 18:3 bei po Mindaugo Kuzminsko tritaškio su trečiojo kėlinio sirena įgijo 23 taškų pranašumą (73:50).

Ketvirtasis mačo kėlinys tapo formalumu, lietuviai padidino persvarą iki 30 taškų ir lengvai nužygiavo į pergalę.

Antrąją mačo dalį Lietuva laimėjo 45:21.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė J. Valančiūnas, kuris per 16 minučių surinko 17 taškų (8/9 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, klaidą ir bloką.

D. Sabonis per 17 minučių pelnė 9 taškus (4/6 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir blokavo varžovo metimą.

M. Grigonis pridėjo 13 taškų, tačiau 5 sykius suklydo.

Laimėtame mače taškus pelnė 11 iš 12 aikštelėje pasirodžiusių Lietuvos krepšininkų. Pataikyti nepavyko tik Arnui Butkevičiui.

Lietuva pasižymėjo pavydėtinu taiklumu iš dviejų taškų zonos. Po krepšiu dominavę mūsiškiai realizavo 79 procentus dvitaškių (31 iš 39)

Rungtynėms nebuvo registruoti Gytis Masiulis ir Mantas Kalnietis, kuris vis dar gydosi čiurnos traumą ir sportuoja pagal individualią programą.

Artimiausios draugiškos rungtynės lietuvių laukia birželio 22-ąją prieš Rusijos rinktinę.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 17 (8/9 dvit., 6 atk. kam.), Marius Grigonis 13 (5 kl.), Lukas Lekavičius 12 (5 rez. perd.), Eimantas Bendžius, Regimantas Miniotas ir Domantas Sabonis (6 atk. kam.) po 9, Mindaugas Kuzminskas ir Tomas Dimša po 7, Rokas Jokubaitis 6 (5 rez. perd.).

Dominikos Respublika: Rigoberto Mendoza ir Victoras Lizas po 9, Luisas Santosas 8 (7 atk. kam.), Andresas Felizas ir Angelis Nunezas po 7.