Pirmoji korta atversta: LKF posto sieks buvęs Seimo pirmininkas | KaunoDiena.lt

PIRMOJI KORTA ATVERSTA: LKF POSTO SIEKS BUVĘS SEIMO PIRMININKAS

Iki rugsėjo 7-osios, kai bus renkamas naujasis Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas, dar geri trys mėnesiai, bet jau dabar aišku: dėl svarbiausio šalies krepšinio sosto užvirs arši kova. Savo kandidatūrą į LKF prezidentus pirmasis oficialiai pristatė 62-ejų metų kaunietis Vydas Gedvilas.

Žinomų vardų – gausu

Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos (LKTA) kandidatu į LKF prezidento rinkimus deleguotas V.Gedvilas vakar Kaune pristatė savo komandą.

Vieną svarbiausių postų – generalinio sekretoriaus – turėtų užimti Mindaugas Balčiūnas, šias pareigas jau ėjęs 2007–2013 m.

V.Gedvilo komandoje netrūksta ir daugiau žinomų veidų. Olimpinis čempionas Valdemaras Chomičius, Lietuvos moterų rinktinės kapitonė Gintarė Petronytė, profesoriaus akademinį laipsnį turintys treneris Rūtenis Paulauskas bei buvęs Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektorius Albertas Skurvydas, buvęs bankininkas Kanados lietuvis Petras Tutlys, garsus investuotojas ir verslininkas Ilja Laursas – tai toli gražu ne visi profesionalai, sutikę bendradarbiauti su V.Gedvilu.

Požiūriai skiriasi

Neabejoju, kad galima prikelti moterų krepšinį – juk turime žaidėjų ruošimo sistemą, talentų, patyrusių specialistų.

Pats kandidatas, 1997-aisiais Europos čempionate atvedęs šalies moterų krepšinio rinktinę į skambiausią pergalę po nepriklausomybės atkūrimo, vieną pagrindinių akcentų ketina skirti būtent šiai sričiai. Juolab kad moterų krepšinis pastaraisiais metais išgyvena gilią krizę – Moterų lygoje rungtyniauja vos penkios komandos, o nacionalinė rinktinė net nepatenka į Europos ar pasaulio pirmenybių finalo turnyrus.

Pasak V.Gedvilo, jam tapus LKF prezidentu daugelis sprendimų būtų atiduota į savo srities profesionalų rankas, todėl komanda gali dar plėstis. Joje gali atsidurti NBA "Denver Nuggets" klube dirbantis buvęs krepšininkas Martynas Pocius, minimas ir Kinijoje rungtyniaujantis Donatas Motiejūnas.

"Nenoriu kritikuoti dabartinės federacijos valdžios, tačiau yra dalykų, kuriuos darytume kitaip. Neabejoju, kad galima prikelti moterų krepšinį – juk turime žaidėjų ugdymo sistemą, talentų, patyrusių specialistų. Derėtų kur kas labiau įtvirtinti Lietuvos įtaką tarptautinės krepšinio politikos padangėje. Matome nemažai nišų ir komercinėje bei socialinėje srityje", – kalbėjo V.Gedvilas.

Kolegos: krep­ši­nin­kė G.Pet­ro­ny­tė, verslininkas I.Laursas ir olim­pi­nis čem­pio­nas V.Chomi­čius pri­ta­ria V.Ged­vi­lo pro­gra­mai. reyer.lt, bznstart.lt, Evaldo Šemioto nuotr.

Paraiškos – iki liepos 23-iosios

Pakeisti Arvydą Sabonį, LKF vadovaujantį jau visą dešimtmetį, pretenduoja ir daugiau kandidatų.

Tarp jų – Kauno "Žalgirio" klubo sporto direktorius Robertas Javtokas. 41-ų šiaulietis kol kas oficialiai neįvardijo, kas jo rinkimų komandoje užimtų strategiškai bene svarbiausią – generalinio sekretoriaus – vietą, tačiau viceprezidento postas būtų siūlomas bene geriausiam šalies krepšinio istorijoje treneriui Jonui Kazlauskui.

LKF prezidento švarką matuojasi ir 56-erių kaunietis Ramūnas Butautas, kuris, kalbama, turi ir dabartinės LKF valdžios paramą. Teigiama, kad A.Saboniui būtų siūlomas viceprezidento postas, o generaliniu sekretoriumi esą liktų dabar šias pareigas einantis Mindaugas Špokas.

"Konkurencija ir sporte, ir politikoje, kurioje praleidau dvylika metų (2012–2013 m. buvo Seimo pirmininkas – aut. past.), yra teigiamas dalykas. Mes jos nebijome, nes tai priverčia tobulėti ir padeda išsirinkti geriausius", – sakė V.Gedvilas.

LKF prezidento rinkimai vyks rugsėjo 7-ąją. Asociacijos nariai savo kandidatus gali pateikti iki liepos 23-osios.

Bendražygiai: V.Gedvilui (kairėje) tapus LKF prezidentu, generalinio sekretoriaus pareigos būtų patikėtos M.Balčiūnui.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

>

M. Balciunai,ka darai ???

SUSIJUSIOS NAUJIENOS