Po galingo spurto „Žalgiris“ žengė į Karaliaus Mindaugo taurės finalą | KaunoDiena.lt

PO GALINGO SPURTO „ŽALGIRIS“ ŽENGĖ Į KARALIAUS MINDAUGO TAURĖS FINALĄ

• 0

Kauno „Žalgiris“ žengė į Karaliaus Mindaugo taurės finalą. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje po galingo spurto trečiajame kėlinyje 82:72 (19:17, 19:21, 27:14, 17:20) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.

Finalas vyks rytoj 17.50 val. Jame „Žalgiris“ susikaus su Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ rungtynių nugalėtoju. Kova dėl trečiosios vietos vyks rytoj 14.45 val. Šiame mače žais „Lietkabelis“.

Sužaidus 25 minutes rezultatas buvo lygus 48:48, bet tuomet „Žalgiris“ surengė spurtą. Kauniečiai laimėjo atkarpą 22:4 ir pabėgo 18 taškų pranašumu (70:52). Per šią atkarpą „Žalgiriui“ taškus pelnė septyni krepšininkai.

Netrukus Paulius Valinskas pelnė šešis taškus, keturis pridėjo Gabrielius Maldūnas, o „Lietkabelis“ surengė atkarpą 10:0 ir likus žaisti 4 minutes priartėjo iki 64:72.

Visgi K.C. Riversas per likusias minutes pelnė šešis taškus ir „Žalgiris“ šventė užtikrintą pergalę.

Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ buvo įgijęs 9 taškų pranašumą (31:22).

„Lietkabelis“ ryškiai laimėjo kovą dėl kamuolių (39-28). Po varžovų krepšiu panevėžiečiai sugriebė 16 kamuolių, kai kauniečiai – dvigubai mažiau.

„Žalgiris“ perėmė 13 kamuolių, kai „Lietkabelis“ tik 5. Kauniečiai suklydo 12 kartų, o panevėžiečiai – 21 sykį. „Žalgiris“ po „Lietkabelio“ klaidų pelnė 26 taškus, o panevėžiečiai surinko 14.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 17 (4/6 dvitaškiai, 4/4 baudos), K.C. Riversas 16 (3/4 trit.), Zachas LeDay 12 (6 atk. kam.), Thomasas Walkupas 11 (4 rez. perd.), Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis po 7.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 14 (7/8 baudos), Tomas Dimša (4/14 metimai), Željko Šakičius (6 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (9 atk. kam.) po 11, Vytenis Lipkevičius ir Rihards Kuksiks po 8.