Pusfinalyje suklupusios „Aistės-LSMU“ kausis dėl bronzos | KaunoDiena.lt

PUSFINALYJE SUKLUPUSIOS "AISTĖS-LSMU" KAUSIS DĖL BRONZOS

„Pritrūkome kantrybės, nors prieš rungtynes tarėmės neskubėti“, - atsiduso Rimantas Grigas. Jo auklėtinės, Kauno „Aistės-LSMU“ 61:71 pralaimėjo lemiamas rungtynes Klaipėdos „Neptūnui“ ir nepateko į „Adma Moterų lygos“ finalą.

Po dviejų pirmųjų mačų šioje pusfinalio poroje buvo lygybė 1:1. Dramatiškai klostėsi ir trečiasis susitikimas. Likus 7 minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus – 58:58, tačiau Uliana Datsko ir Ligita Tamulytė išvedė klaipėdietes į priekį (62:58).

Tiksint paskutinėms 3 minutėms „Aisčių-LSMU“ legionierė Tyra Buss baudos metimu nukirpo atsilikimą iki vieno taško (61:62). Vis tik tada Brigita Sinickaitė ir Agnė Černeckytė vėl patempė šeimininkes į priekį (69:61) bei nuvedė komandą į pergalę.

Klaipėdos komandai A. Černeckytė pelnė 19 taškų (2/3 dvit., 1/7 trit., 12/12 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Martyna Petrėnaitė, kurios sąskaitoje per 35 minutes buvo 19 taškų (5/10 dvit., 1/6 trit., 6/7 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

„Neptūnas“: Agnė Černeckytė 19 (1/7 trit., 12/12 baud., 6 atk. kam., 25 naud.), Viktoria Balaban 17 (5/8 dvit., 7 atk. kam.), Ligita Tamutytė (3/9 dvit., 5 atk. kam.) ir Brigita Sinickaitė po 8, Uliana Datsko 7 (7/7 baud., 11 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Aistės-LSMU“: Tyra Buss 22 (2/7 dvit., 5/11 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), Martyna Petrėnaitė 19 (5/10 dvit., 1/6 trit., 6/7 baud., 12 atk. kam., 26 naud.).

Finale iki trijų pergalių Klaipėdos komanda susitiks su Vilniaus „Kibirkštimi“, o „Aistes-LSMU“ kovoje dėl 3-osios vietos kausis su Klaipėdos LCC tarptautiniu universitetu.

„Svarbiausias veiksnys buvo charakteris. Pabaigoje žaidėme vienas prieš vieną, mums sekėsi geriau. Pirmojoje dalyje, net žaisdami namie, savo aikštėje nepataikėme gerų metimų, bet nepanikavome ir atlikome darbą iki pabaigos“, - sakė „Neptūno“ vairininkas Martynas Airošius.

„Turėjome netekčių antrojoje linijoje. Tai atsiliepė mūsų rotacijai. Pirmaudamos atakuodavome 6 ar 7 sekundę. Jaunas kraujas užvirdavo. Bet taktinių klaidų darė ir klaipėdietės. Norėčiau, kad ir finalai būtų tokie atkaklūs, kaip ir pusfinalis“, - dėstė R. Grigas.