TRAUKINYS Į EUROLYGOS KETVIRTFINALĮ – BE „ŽALGIRIO“

• 0

Kauno "Žalgiris" nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją, tačiau prarado net ir teorines viltis patekti į ketvirtfinalį.

Treneris pakėlė balsą

Žalgiriečiai savo arenoje 96:86 palaužė Berlyno ALBA komandą, kuri trečią kėlinį pirmavo 55:45.

Sėkmingiausias savo rungtynes Eurolygoje šį sezoną sužaidė 27-ąjį gimtadienį šventęs Lukas Lekavičius – pelnė 21 tašką (pataikė 5/5 tritaškių) ir surinko 22 naudingumo balus.

"Per pertrauką treneris šiek tiek pakėlė balsą, galbūt to mums ir reikėjo. Taktikos nekeitėme, toliau darėme viską tą patį, tačiau energija jau buvo kitokia", – sakė L.Lekavičius.

"Kai Lukas persirgo koronavirusu, prireikė trijų keturių savaičių atsigauti, jis tik dabar po truputį grįžta į ritmą. Mes labai pasitikime šiuo žaidėju. Lukas savo greitomis kojomis griauna varžovų gynybos įtvirtinimus, o kai įmeta ir tritaškių – dar daugiau džiaugsmo", – kalbėjo "Žalgirio" vyriausiasis treneris Martinas Schilleris.

Tikslas – 18 pergalių

Kauno komandai suteikti trapių vilčių apie atkrintamąsias varžybas galėjo suteikti Vitorijos "Baskonia", jeigu būtų pralaimėjusi Atėnuose, tačiau Ispanijos atstovai įveikė "Panathinaikos" ekipą 97:82.

"Baskonia" į pergalę vedęs Rokas Giedraitis pelnė 25 taškus (4/6 tritaškių), keturis kartus atkovojo ir triskart perėmė kamuolį, atliko penkis rezultatyvius perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus (pastarasis rodiklis – lietuvio rekordas per karjerą Eurolygoje).

Lukas savo greitomis kojomis griauna varžovų gynybos įtvirtinimus, o kai įmeta ir tritaškių – dar daugiau džiaugsmo.

Šiandien "Žalgiris" (16 pergalių ir 16 pralaimėjimų, 11 vieta) jau Miunchene žais 33-iojo turo rungtynes su "Bayern" komanda (19 ir 13, 6 vieta), kuri 68:77 nusileido Stambulo "Fenerbahce".

"Mūsų tikslas labai aiškus – norime reguliarųjį sezoną užbaigti iškovoję aštuoniolika pergalių", – pabrėžė M.Schilleris.

Paskutinio – 34-ojo – turo mačą kauniečiai žais balandžio 8-ąją savo arenoje su "Panathinaikos".

Tel Avivo arenoje – žiūrovai

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama "Barcelona" po permainingos kovos Tel Avive, stebint 3 000 žiūrovų, 94:99 pralaimėjo "Maccabi" krepšininkams.

Sužaidus keturis kėlinius, nugalėtojai nepaaiškėjo – 80:80. Pratęsus mačą apmaudžiai suklydęs vienas "Barcelonos" lyderių Nikola Mirotičius buvo nubaustas technine pražanga, o "Maccabi" išsiveržė į priekį – 97:94.

"Dvikovos baigtį nulėmė kelios smulkmenos, o varžovai, ypač savo aikštėje, to neatleidžia. Gerai, kad tai nutiko dabar, kai rungtynių svarba nėra tokia didelė, tačiau tai vis tiek pamoka", – reziumavo Š.Jasikevičius.

Jau žinoma, kad vietas ketvirtfinalyje kartu su "Barcelona" (23 pergalės ir 9 pralaimėjimai) užsitikrino Maskvos CSKA (21 ir 10), Stambulo "Anadolu Efes" (21 ir 11), Milano "AX Armani Olimpia" (20 ir 12) ir "Fenerbahce" (20 ir 12).

32-asis turas

Tel Avivo "Maccabi"–"Barcelona" 99:94 (19:14, 20:24, 26:21, 15:21, 19:14). 3 000 žiūrovų. A.Žižičius 24 taškai (8 atkovoti kamuoliai) / N.Mirotičius 23 taškai (10 atkovotų kamuolių).

Miuncheno "Bayern"–Stambulo "Fenerbahce" 68:77 (15:18, 19:17, 10:18, 24:24). W.Baldwinas 20 taškų (7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai) / N.De Colo 21 taškas.

Belgrado "Crvena zvezda"–Milano "AX Armani Olimpia" 72:93 (12:22, 24:25, 15:28, 21:18). J.Loydas 22 taškai / K.Punteris 23 taškai (3/3 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 2/2 baudų metimų).

Atėnų "Panathinaikos"–Vitorijos "Baskonia" 82:97 (21:25, 20:24, 18:23, 23:25). K.Mitoglou 22 taškai (8 atkovoti kamuoliai) / R.Giedraitis 25 taškai (4/6 tritaškių, 5 rezultatyvūs perdavimai).

Madrido "Real"–Stambulo "Anadolu Efes" 83:108 (20:20, 22:21, 22:35, 19:32). T.Thompkinsas 19 taškų (3/6 tritaškių) / S.Sanli 17 taškų (4 atkovoti kamuoliai).

Sankt Peterburgo "Zenit"–Maskvos CSKA 74:86 (18:22, 24:26, 15:15, 17:23). 4 152 žiūrovai. B.Baronas 24 taškai (4/8 tritaškių) / J.Voigtmannas 21 taškas (4 atkovoti kamuoliai).

Statistika

"Žalgiris"–ALBA 96:86 (21:23, 20:28, 27:10, 28:25). Kaunas, "Žalgirio" arena, rungtynės be žiūrovų.

"Žalgiris": L.Lekavičius 21 taškas (5/5 tritaškių, 5 rezultatyvūs perdavimai), T.Walkupas (3/5 tritaškių, 5 rezultatyvūs perdavimai) ir N.Hayesas po 15, K.Lukošiūnas (4/4 tritaškių) ir M.Gebenas (5/5 dvitaškių) po 12, M.Grigonis 6, R.Jokubaitis 5, J.Lauvergne'as ir P.Garino po 4, S.Vasturia 2, P.Jankūnas ir M.Blaževičius po 0.

ALBA: M.Erikssonas 19 taškų (3/5 tritaškių), P.Siva 16 (3/5 tritaškių, 6 rezultatyvūs perdavimai), J.Grangeris 15 (3/6 tritaškių), N.Giffey 10, B.Lammersas 7, L.Olinde 5, M.Delow ir C.Koumadje po 4, S.Fontecchio ir L.Sikma (5 rezultatyvūs perdavimai, 4 klaidos) po 3, J.Mattisseckas ir T.Schneideris po 0.

Komandų rodikliai. Taiklumas: dvitaškių – 19/44 (43,2 proc.) ir 22/33 (66,7 proc.), tritaškių – 16/24 (66,7) ir 12/28 (42,9), baudų metimų – 10/12 (83,3) ir 6/7 (85,7). Atkovota kamuolių – 31 ir 29, perimta – 5 ir 4. Rezultatyvūs perdavimai – 26 ir 21. Klaidos – 11 ir 17.

• Kulminacija: Š.Jasikevičius itin emocingai reagavo į tai, kas vyko aikštėje paskutinę mačo su „Maccabi“ minutę.
  • Karjera: R.Giedraitis <span style=color:red;>(su kamuoliu)</span> pagerino savo asmeninį naudingumo Eurolygoje rekordą.