Utena triumfuoja: tritaškiais „Rytą“ suvarpęs „Juventus“ žengė į KMT pusfinalį | KaunoDiena.lt

UTENA TRIUMFUOJA: TRITAŠKIAIS „RYTĄ“ SUVARPĘS „JUVENTUS“ ŽENGĖ Į KMT PUSFINALĮ

• 0

Ignas Vaitkus ir Martynas Gecevičius baudė Vilniaus „Rytą“ tritaškiais, o jų vedamas Utenos „Juventus“ po ketverių metų pertraukos žengė į KMT finalinį ketvertą.

Žydrūno Urbono auklėtiniai išvykoje 105:78 (26:23, 28:13, 23:28, 28:11) sutriuškino Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Pirmąją tarpusavio akistatą 89:87 Utenoje laimėjo „Juventus“.

„Rytas“ šiose rungtynėse vertėsi be išvykusio Maurice‘o Ndouro ir traumuotų Kristjano Kitsingo bei Roko Gusčio.

4-ąją mačo minutę vilniečiai taip pat neteko Andrew Goudelocko, kuris nesėkmingai nusileido ant čiurnos ir į rungtynes nebesugrįžo.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie mesdami iš žaidimo beveik neklydo, pataikydami 7 iš 8 ir po Martyno Gecevičiaus tritaškio susikraudami dviženklę persvarą (16:4).

Vis dėlto vilniečiai pasiduoti neketino, atsakė atkarpa 15:4 ir po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio persvėrė rezultatą „Ryto“ naudai (28:26).

Be išvykusio Maurice‘o Ndouro šeimininkai po krepšiu atrodė silpnai, o tuo naudodamiesi uteniškiai žaidė per aukštaūgius ir po antrojo ketvirčio pabaigoje surengto spurto 18:8 pasiuntė baugų signalą „Rytui“ (54:36).

Po nokdauno antrajame kėlinyje, sostinės krepšininkai surengė atkarpą 10:0, kurią inicijavo Arnas Butkevičius, leido „Rytui“ priartėti iki 10 taškų – 49:59.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo šeimininkų spurtu 5:0 ir po Dovio Bičkauskio prasiveržimo sumažino skirtumą iki vienženklio (68:77).

Visgi „Juventus“ bilieto į finalo ketvertą paleisti nebuvo linkęs, atsakė spurtu 13:2 ir po Vaido Čepukaičio dvitaškio persvara siekė 20 taškų (92:72).

Pagrindinis uteniškių raktas į pergalę buvo tritaškiai. Urbono auklėtiniai realizavo 15 tolimų metimų iš 24 (62 proc.).

„Rytą“ labiausiai baudė Martynas Gecevičius, kuris per 31 minutę pelnė 26 taškus (7/9 trit., 5/5 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus.

„Rytas“: Dovis Bičkauskis 15 (5 rez. perd.), Arnas Butkevičius 14 (6 atk. kam.), Martynas Echodas 13 (6/11 dvit.), Ryanas Boatrightas 11 (3/7 trit., 4 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 10 (5 kl.).

„Juventus“: Martynas Gecevičius 26 (5 atk. kam., 7/9 trit.), Ignas Vaitkus 20 (3/6 trit.), Žygimantas Skučas 12, Bryantas Crawfordas ir Vaidas Kariniauskas 11 (11 rez. perd.), Vaidas Čepukaitis 10 (5 kl.), Mindaugas Kupšas 9 (7 atk. kam.).