Vos neprisižaidė: 21 taško persvarą iššvaisčiusi „Anadolu Efes“ ekipa žengė į finalą | KaunoDiena.lt

VOS NEPRISIŽAIDĖ: 21 TAŠKO PERSVARĄ IŠŠVAISČIUSI „ANADOLU EFES“ EKIPA ŽENGĖ Į FINALĄ

• 0

Stambulo „Anadolu Efes“ trečiajame kėlinyje turėjo 21 taškų persvarą, tačiau neeilinį charakterį parodžiusi Maskvos CSKA sugebėjo sugrįžti į rungtynes ir pritrūko vos vieno metimo, jog parklupdytų turkus.

Vis dėlto didžiulį pranašumą išbarstęs Stambulo klubas per adatos skylutę išlindo į Eurolygos finalą.

Ergino Atamano auklėtiniai pirmajame pusfinalyje Kelne 89:86 (25:15, 24:22, 22:18, 18:31) palaužė Maskvos CSKA krepšininkus.

Finale „Anadolu Efes“ susikaus su Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos „Barcelonos“ ir Milano „Armani Exchange“ poros nugalėtoju.

Po trijų kėlinių CSKA turėjo 16 taškų deficitą (55:71), tačiau vedami Danielio Hacketto rusai surengė spurtą 27:14 ir po Willo Clyburno dvitaškio likus 2 minutėms kvėpavo varžovams į nugaras (82:85).

Netrukus komandos apsikeitė taškais, o likus minutei Nikita Kurbanovas dvitaškiu sumažino skirtumą iki minimumo (86:87).

Kitoje atakoje turkai buvo netikslūs ir CSKA atsivėrė šansas persverti rezultatą, tačiau Willo Clyburno ir Darruno Hilliardo metimai buvo netikslūs ir likus 10 sekundžių sustabdytas Shane‘as Larkinas stojo prie baudų linijos.

Gynėjas prametė pirmąją, realizavo antrąją (88:86) ir likus 6 sekundėms CSKA turėjo šansą, tačiau Clyburno tolimas tritaškis metimas tikslo nepasiekė, Larkinas pataikė vieną baudą ir turkai triumfavo.

„Anadolu Efes“ į priekį tempė Vasilije Micičius. Eurolygos MVP per 36 minutes pelnė 25 taškus (4/8 dvit., 3/7 trit., 6/9 baud.), atkovojo bei prarado po 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 10 pražangų ir surinko 26 naudingumo balus.

CSKA nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingai rungtyniavęs Clyburnas, kuris surinko 26 taškus (9/9 dvit., 1/6 trit., 5/6 baud.), 7 atkovotus bei 1 perimtą kamuolį, 2 klaidas, 7 išprovokuotas pražangas ir 34 naudingumo balus.

Mačą puikiai pradėjo „Anadolu Efes“ krepšininkai, kurie vedami Rodrigue‘o Beaubois, pelniusio 9 taškus, pirmajame kėlinyje susikrovė ankstyvą dviženklį pranašumą (25:15).

Antrasis kėlinys buvo pažymėtas Micičiaus ir Sertačo Šanli duetu, pradžią padarė serbas, po kurio tritaškio pranašumas išaugo iki 15 taškų (39:24).

Serbui kiek pavargus bei CSKA sumažinus skirtumą iki mažiausio dviženklio (31:41), darbo ėmėsi Šanli. Aukštaūgis pelnė 6 taškus paeiliui bei po pastarojo dėjimo turkai turėjo 16 taškų pranašumą (49:33).

Vedami 15 taškų per pirmąją pusę pelniusio Clyburno, CSKA krepšininkai sugebėjo šiek tiek aptirpdyti skirtumą ir po dviejų kėlinių bei Clyburno metimo su sirena atsiliko 12 taškų (37:49).

Antrąją mačo dalį fantasmagorišku tritaškiu pridėjo Micičius, o jo įkvėpti turkai spurtavo 11:2 bei po Krunoslavo Simono dvitaškio įgijo 21 taško pranašumą (60:39).

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 25 (6 rez. perd.), Sertačas Šanli 19 (8 atk. kam.), Rodrigue’as Beaubois 15 (3/4 trit.), Shane’as Larkinas 11, Krunoslavas Simonas 10 (6 atk. kam.).

CSKA: Willas Clyburnas 26 (9/9 dvit., 1/6 trit., 7 atk. kam.), Danielis Hackettas 17, Iffe Lundbergas 15, Tornikė Šengelija 10 (7 atk. kam.), Ivanas Uchovas 8.

• Vos neprisižaidė: 21 taško persvarą iššvaisčiusi „Anadolu Efes“ ekipa žengė į finalą