Šiuolaikinė medicina sparčiai tobulėja, tačiau šiandien vis dažniau galime išgirsti ir apie liaudies medicinos pasiekimus, žolininkus bei natūraliais būdais išgydytas ligas.
Savo žiniomis apie mūsų šalyje randamus gydančius žalumynus dalijosi žinoma žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. Specialistė pasakojo, kad žolelių arbatos – tai itin paprastas, tačiau kartu ir veiksmingas būdas išgydyti ne vieną ligą.
Dažnai naudojamas auglas – šaukštis. Jis stebėtinai efektyviai gydo galvos skausmus, migreną. 16-ą savaičių dukart per dieną reguliariai geriant šio augalo šaknų ekstraktą, migrenos priepuolių dažnis ir sunkumas sumažėja kone perpus.
„Bet kokiems galvos skausmams malšinti labai tinka ir gervuogių lapai. Šis augalas turi daug naudingų vitaminų ir normalizuoja centrinės nervų sistemos veiklą“, - pasakojo J. Balvočiūtė.
Kitas gydomąjį poveikį turintis augalas - vaistinis skaistenis. Šio į ramunę panašaus augalo lapuose yra medžiagų, turinčių gydomųjų savybių, todėl mokslininkai jo veiksmingumu neabejoja. Viskas, ką reikia padaryti – išsivirti arbatą iš šviežių arba džiovintų skaistenio lapų ir ją reguliariai gerti. Klinikiniais tyrimais įrodyta, jog sumažėja ne tik priepuolių skaičius, bet ir jų trukmė.
Žolelių žinovės teigimu, tokius augalus kaip šventagaršvė, medetka, kietis, mėlynžiedė liucerna taip pat galimą drąsiai naudoti kaip medikamentą nuo negalavimų. Tiesa, migrenos atveju, gydančiąsias arbatas reikėtų pradėti gerti jau pajutus pirmuosius priepuolio požymius: jautrumą šviesai ir garsams, vadinamąją „aurą“ (regėjimo, koordinacijos, kalbos sutrikimus), padidėjusį nuovargį ir irzlumą.
Nors Lietuvoje auga ir daugiau vaistinių augalų, galinčių padėti kovoti su galvos skausmu, žolininkė pataria būti atsargiems.
„Gydomąjį poveikį turi kemeras, palemonas, kiaulažolė. Tačiau netinkamas jų vartojimas gali privesti prie rimtesnių bėdų. Pavyzdžiui, nedidelis kiekis kiaulažolės turės gydomąjį poveikį, bet jei jos bus šiek tiek per daug – žmogus apsinuodys“, - įsitikinusi J. Balvočiūtė.
Vaistiniai augalai nėra vienintelis būdas natūraliai gydyti migreną. Klinikiniai tyrimai ir praktika rodo, kad akupunktūra yra vienas efektyviausių būdų kovoti su šia liga. „British Medical Journal“ paskelbė tyrimą, kurio metu buvo lyginamos dvi žmonių, kenčiančių nuo migrenos, grupės. Vienai iš jų buvo skirta 12 akupunktūros seansų 3 mėnesių laikotarpyje, o kitai paskirtas įprastas gydymas vaistais. Po metų paaiškėjo, kad žmonių grupė, kuriems buvo taikoma akupunktūra, patyrė 22-iem migrenos priepuoliais mažiau nei kiti. Be to, lyginant su kita tiriamųjų grupe, buvo suvartota 15 proc. mažiau vaistų, vizitų pas gydytoją skaičius buvo ketvirčiu mažesnis, o darbingumas pakilo net 15 proc.
Gydytoja homeopatė Svetlana Malychina teigia, kad kiekvienam pacientui taikomas individualus gydymas akupunktūra. „Kiekvieno žmogaus patologija yra skirtinga, todėl gydant pasirenkami skirtingi kūno taškai. Tai priklauso ir nuo paties gydytojo pasirinktos metodikos“, - tvirtino specialistė.
Migrena yra viena sergamiausių ligų – nuo jos kenčia daugiau nei dešimtadalis viso pasaulio žmonių. Apie 75 proc. sergančiųjų – suaugusios moterys. Be to, liga yra viena dažniausių nedarbingumo priežasčių.
Naujausi komentarai