Po valstybės finansuojamo pagalbinio apvaisinimo jau gimė per 780 naujagimių | KaunoDiena.lt

PO VALSTYBĖS FINANSUOJAMO PAGALBINIO APVAISINIMO JAU GIMĖ PER 780 NAUJAGIMIŲ

Valstybei pradėjus finansuoti pagalbinį apvaisinimą per pustrečių metų tokiu būdu jau gimė per 780 naujagimių.

Kaip skelbia Valstybinės ligonių kasos (VLK), per šį laikotarpį 455 šeimos susilaukė po vieną vaiką, 151 – dvynukų, aštuoniose šeimose gimė trynukai.  

„Nuo kompensavimo pradžios vaikų negalinčioms susilaukti šeimoms suteikta ir iš PSDF apmokėta beveik 15 tūkst. įvairių pagalbinio apvaisinimo paslaugų. Jomis pasinaudojo kiek daugiau nei 4,5 tūkst.  žmonių – beveik po lygiai moterų ir vyrų“, – sako VLK Statistikos ir analizės skyriaus vyriausiasis specialistas Lukas Žilinskas.

VLK skaičiavimu, iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) įvairioms procedūroms ir vaistams kompensuoti per minimą laikotarpį skirta beveik 4,23 mln. eurų.

Didžiausia ligonių kasų apmokėta suma už įvairias suteiktas pagalbinio apvaisinimo procedūras siekė daugiau nei 17 tūkst. eurų. Tuo tarpu mažiausiai kainavusi kompensuojama paslauga suteikta vos už 38 eurus.

Kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikų, teikia ir valstybinės, ir privačios klinikos. Pastarosios Lietuvos gydymo įstaigos privalo turėti reikiamas licencijas ir sutartį su ligonių kasomis.

Šiuo metu kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas Lietuvoje teikia aštuonios valstybinės ir privačios įstaigos.

Pagalbinio apvaisinimo įstatymas po ilgų diskusijų Seime priimtas 2016 metais, o pradėjo veikti užpernai.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

AS

Busimos mamos turetu galvoti apie motinyste,o ne jau paaugles gerti alkocholi,paleistuvauti,vaikscioti ziema plikomis bambomis.Tai daugelio ir yra problema kur negali pastoti.Apvaisinti valstybes pinigais tik gtas kurios nuo prigimties neturi galimybiu pastoti.O kitos tegu susimoka.Stai aklas gime kudikis.Tevam reikia pagalbos.O tokiu daug ir valstybe neigali pagelbeti.

Nuomone.

Sergantiem kudikaim,vaikam milijonu neatsiranda,Sergantiem kuo pigesni vaistai,Teko kai ka operuotis.Ne syki esu operuota ,gavusi ivairiu doziu vaistu.Bet kokia dabar nuskausminamus ir dar kazkokisu leidzia tai atrodo gyvam su klala lenda po oda.Gyvenime nerekiau nuo skausmo,kantri.Bet cia neisturejau.Sako dekokit Vefrygai.Nelinkiu niekam blogo ,bet Veryga turetu patirti paprasu zmoniu skausma,negalia ir jo pigius vaistus kuriais marina,skaudina zmones.O cia mat milijonai byra visu mokesciu moketoju pinigai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS