Apklausa: 40,5 proc. užsienyje gyvenančių lietuvių rimtai galvoja apie sugrįžimą į šalį | KaunoDiena.lt

APKLAUSA: 40,5 PROC. UŽSIENYJE GYVENANČIŲ LIETUVIŲ RIMTAI GALVOJA APIE SUGRĮŽIMĄ Į ŠALĮ

  • 2

40,5 proc. užsienyje gyvenančių lietuvių rimtai galvoja apie sugrįžimą į Lietuvą, rodo Užimtumo tarnybos užsakyta užsienyje gyvenančių tautiečių apklausa.

Kaip pranešė tarnyba, 12,4 proc. ne tik svarsto, bet ir teigia labai norintys sugrįžti.

Pasak tarnybos, sugrįžti į gimtąją šalį svetur gyvenančius lietuvius labiausiai motyvuotų geras atlyginimas, garantuojantis finansinį stabilumą (60,7 proc.). 40,5 proc. paminėjo šeimos, draugų ir artimųjų įtaką, 28,4 proc. – galimybę dirbti mėgstamą darbą, 26 proc. – kultūrinius bei politinius pokyčius Lietuvos visuomenėje.

Detali respondentų analizė pagal sociodemografinius rodiklius parodė, kad ateityje grįžti į Lietuvą labiau norėtų vyrai nei moterys, dažniau – vyresnės amžiaus grupės asmenys (nuo 55 metų). Dažnas sugrįžti norintis lietuvis neturi vaikų bei gyvena užsienyje iki dvejų metų. Didelė dalis sugrįžti norinčių emigrantų yra samdomi darbuotojai ar bedarbiai Danijoje, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Norvegijoje.

„Analizuojant apklausos dalyvių prioritetus darbo vietai, galima pastebėti, kad 41,1 proc. respondentų neturi konkrečių reikalavimų, nes labiausiai juos motyvuoja tiesiog finansinis stabilumas, geras atlyginimas. 27,5 proc. respondentų grįžę norėtų užsiimti nuosavu verslu, 17,1 proc. – dirbti tarptautinės įmonės padalinyje. Vos 4,3 proc. sutiktų dirbti mažoje ar vidutinėje įmonėje ir tik 1,6 proc. – lietuviško kapitalo stambioje įmonėje“, – teigiama pranešime.

Daugiausiai – 46 proc. apklaustųjų teigė, kad Lietuvoje norėtų uždirbti nuo 1201 iki 2 tūkst. eurų per mėnesį. 11 proc. tikisi 2001–3 tūkst. eurų mėnesinio atlyginimo, o dar 11 proc. viliasi uždirbti daugiau nei 3 tūkst. eurų. 15 proc. apklaustųjų Lietuvoje norėtų uždirbti 1000–1200 eurų, o 3 proc. nurodė, kad jiems užtektų iki tūkstantį eurų eurų siekiančios algos.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Jonas

Visada lietuvis turi teisę grižti į savo gimtinę, nutaręs.Tačiau savo šalies piliečių lietuvai nereikia,jiems geriau iš varganų šalių žmonės ir nori jausti galią o ne pareigą ir pagarbą dirbti Lietuvos žmogui ir Lietuvai.

kauniete

mokslininkai tiek negauna,noret galima

SUSIJUSIOS NAUJIENOS