Apžvalga: Rusijos karas prieš Ukrainą – Lietuvos verslo reakcija | KaunoDiena.lt

APŽVALGA: RUSIJOS KARAS PRIEŠ UKRAINĄ – LIETUVOS VERSLO REAKCIJA

Rusijai jau ketvirtą savaitę vykdant karinę agresiją prieš Ukrainą, naujienų agentūra BNS toliau pateikia pavyzdžius, kaip per pastarąją savaitę Lietuvos įmonės reagavo į karą.

– Sraigtasparnių techninės apžiūros ir remonto paslaugas teikianti bendrovė „Helisota“ pranešė stabdanti rusiškų sraigtasparnių remonto veiklą.

– „Lidl“ pranešė, jog pasiūlys darbą parduotuvėse ir logistikos centruose apie 150, „Rimi“ – 50 ukrainiečių pabėgėlių, „Iki“ pranešė, jog tinkle įdarbintiems ukrainiečiams suteiks 500 eurų priedą prie atlyginimo.

– Degalinių tinklas „Circle K“ paskelbė, jog padvigubins klientų degalinėse Ukrainai paaukotus pinigus, kurie atiteks organizacijai „Gelbėkit vaikus“, globojančiai ukrainiečių vaikus.

– Alaus ir gaiviųjų gėrimų gamintoja „Kalnapilio-Tauro grupė“ nutraukė trečdalį viso įmonės eksporto sudarantį produkcijos tiekimą į Rusiją ir Baltarusiją – jo vertė siekia apie 6 mln. eurų.

– Alaus darykla „Genys Brewing“ rinkai pasiūlė alų „Heroes“, už kurio pardavimą gautos pajamos bus skirtos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir nuo karo nukentėjusiems civiliams.

– „Eurovaistinė“ pranešė, jog Ukrainos piliečiai jos vaistinėse gali įsigyti receptinius vaistus su valstybės kompensacija.

– „App Store“ „iPhone“ vartotojams Lietuvoje pašalino prieigą prie pavėžėjimo platformos „YandexGo“ programėlės, kurią administruoja didžiausia Rusijos keleivių vežimo paslaugų užsakymo internetu sistema „Yandex Taxi“.

– Vienas Lietuvos bankų įšaldė milijonines Kremliui artimos trąšų gamintojos „PhosAgro Baltic“ lėšas Lietuvoje.

– Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojamai elektros tiekėjai „Inter RAO Lietuva“ FNTT apribojo galimybę disponuoti sąskaitomis, jos akcijos buvo išbrauktos iš „Nasdaq“ Vilniaus biržos prekybos sąrašo, o Varšuvos vertybinių popierių birža sustabdė jų prekybą.

– Naujas paramos ir labdaros fondas „Maistas Ukrainai“ pakvietė aukoti pinigų, už kuriuos Rusijos užpultos Ukrainos gyventojams būtų skiriama parama maistu.

– „Lietuvos geležinkelių“ grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ sustabdė visų jos vagonų judėjimą į Baltarusiją ir Rusiją, taip pat jų tranzitą per šias šalis.

– Laisvosios Europos Radijas/Laisvės radijas (RFE/RL) pranešė atidarantis biurus Lietuvoje ir Latvijoje, kuriuose dirbs žurnalistai iš Rusijos ir Baltarusijos biurų.

– Startuolis „Pasikalbėk“ kartu su psichoterapijos klinika ,,Gali būti” paskelbė, jog virtualiai ir nemokamai platformoje „psyhelpforua.eu“ teiks profesionalią psichologinę pagalbą Rusijos agresiją patiriančios Ukrainos gyventojams.

– Kalbos technologijų bendrovė „Tilde“ sukūrė nemokamas ukrainiečių kalbos mašininio vertimo sistemas.

– Lietuvos pramonininkų konfederacija išsiuntė dar 3 vilkikus maisto produktų Ukrainos kariams, juose – įmonių „Galinta“, „Biovela“, „Vilniaus duona“, Rokiškio mėsinė, „Vičiūnai“, „Kauno grūdai“, Klaipėdos mėsinė, „Malsena“, „Samsonas“, Vilkiškių pieninė paaukoti produktai.

Gairės: karas Ukrainoje, Lietuvos verslas, pagalba Ukrainai, pagalba ukrainiečiams
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS