Didinamos šalpos senatvės pensijos: ką reikia žinoti? | KaunoDiena.lt

DIDINAMOS ŠALPOS SENATVĖS PENSIJOS: KĄ REIKIA ŽINOTI?

Vyriausybė pritarė siūlymui nustatyti 1,5 šalpos pensijų bazės dydžio šalpos senatvės pensiją motinoms, išauginusioms penkis ar daugiau vaikų, ir tėvams, globėjams ar rūpintojams, kurie ne mažiau kaip 15 metų slaugė namuose neįgaliuosius.

Tai reiškia, kad šie asmenys, sukakus senatvės pensijos amžiui, gautų 198 eurų šalpos senatvės pensiją. Dabar tokių žmonių gaunamos šalpos senatvės pensijos dydis yra 132 eurai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, tam reikėtų apie 300 tūkst. eurų metams. Šis Šalpos pensijų įstatymo projektas Seime bus svarstomas kartu su 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžeto finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu.

Šalpos senatvės pensijos paskirtis yra užtikrinti minimalias pajamas senatvėje jokių pensijų negaunantiems arba gaunantiems labai mažas pensijas asmenims. Jeigu žmogus gauna socialinio draudimo pensiją ar kitą pensinio pobūdžio išmoką (išskyrus socialinio draudimo našlių pensiją), kurių suma yra mažesnė už šalpos senatvės pensiją, tuomet mokamas pensijos ar kitos pensinio pobūdžio išmokos ir šalpos senatvės pensijos skirtumas.

Jeigu žmogus draudžiamas pensijų socialiniu draudimu, tai yra, jeigu jis dirba arba yra savarankiškai dirbantis asmuo ir moka pensijų socialinio draudimo įmokas, jam šalpos senatvės pensija nemokama.

Šalpos senatvės pensijas Lietuvoje šiuo metu gauna maždaug 10 tūkst. žmonių.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Jurate

Gal valdzia pagalvos ir apie tuos , kurie dirbo kenksminga darba , dujos ,stiklo dulkes . Kodel mes negauname priedu prie penciju

Na taip

Man išauginusiai du vaikus, kurie baigė aukštuosius, neišvažiavo iš Lietuvos ir dirba Tėvynei už "neauksines"algas, atkišo pensiją 160Eu.(25 metai d.stažo).O toms kurios gimdė lūšnose ar kiaulininkuose per daug nežiūrėdamos nei vaikų nei jų mokslo ar auklėjimo - pagerinimai ir padidinimai?

Kauniete

Sioks toks zingsnelis i prieki... o kas mums, dirbusiems Kenksmingomis darbo salygomis, prie pensijos skirs kokia nors pasalpa? Ar uz 37 m. 280 € yra normalu, ar zmogus uz tiek gali isgyventi?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS