Kasčiūnas: šiems siūlomiems mokesčių pakeitimams konservatoriai nepritars – rėžė argumentus Pereiti į pagrindinį turinį

Kasčiūnas: šiems siūlomiems mokesčių pakeitimams konservatoriai nepritars – rėžė argumentus

Opozicinių Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Laurynas Kasčiūnas sako, kad konservatoriai nepritars siūlomiems nekilnojamo turto (NT) bei gyventojų pajamų apmokestinimo pakeitimams. 

Kasčiūnas: šiems siūlomiems mokesčių pakeitimams konservatoriai nepritars – rėžė argumentus
Kasčiūnas: šiems siūlomiems mokesčių pakeitimams konservatoriai nepritars – rėžė argumentus / Asociatyvi freepik.com nuotr.

„Tie mokesčiai, kurie neis į gynybą, bus vertinami skeptiškai. Ir dabar galiu tvirtai pasakyti dėl nekilnojamo turto, kad nepritarsime, ir lygiai taip pat galiu pasakyti, kad gyventojų pajamų mokesčio variacijos, kurios apmokestins labiau kūrybingus, kvalifikuotus žmones, irgi nesulauks mūsų palaikymo“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė L. Kasčiūnas.

Vilniaus merui Valdui Benkunskui pareiškus, kad priėmus siūlomus NT mokesčio pakeitimus vilniečiams tektų mokėti daugiausiai, konservatorių lyderis teigė, kad šis mokestis paliestų ir kitų didmiesčių gyventojus.

„Meras visiškai teisus. Bet lygiai taip pat yra ir teisūs tie, kurie sako, kad mokestis yra ne tik vilniečiui, bet ir kauniečiui, ir klaipėdiečiui“, – teigė L. Kasčiūnas

„Bet kokiems mokesčiams mūsų svarstymas priklausys nuo to, ar iš to mokesčio surinkti pinigai esi į gynybą, ar ne“, – pridūrė jis.

BNS rašė, kad Finansų ministerija siūlo išplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę, jį vienam asmeniui taikant nuo 40 tūkst. eurų būsto vertės. Mokesčio tarifai, priklausomai nuo vertės, siektų nuo 0,1 iki 1 procento.

50 proc. būsto mokesčio siūloma skirti savivaldybėms, kitą dalį – Gynybos fondui.  

Pertvarkant mokesčius taip pat siūloma padidinti gyventojų pajamų mokesčio progresyvumą įvedant keturis 20, 25, 32 ir 36 proc. tarifus, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio, taip pat 10 proc. apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus civilinę vairuotojų atsakomybę.

Taip pat siūloma iki 17 proc. didinti pelno mokesčio tarifą, apmokestinti saldžiuosius gėrimus.

Tikimasi, kad priėmus visus pasiūlymus į valstybės ir savivaldybių biudžetus kitąmet būtų papildomai surinkta 248,7 mln. eurų, o 2027 metais – 624,6 mln. eurų.

Didžioji dalis šių lėšų būtų skiriama gynybai – atitinkamai 306 mln. eurų ir 523,6 mln. eurų.

Čmilytė-Nielsen: didesni GPM ir pelno mokesčiai lėtins ekonomikos augimą

„GPM ir pelno mokestis yra tie mokesčiai, kurie lėtins mūsų ekonomikos augimą ir iš esmės kerta tą šaką, ant kurios sėdi visa valstybė, kas užtikrina valstybės ekonomikos augimą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė parlamentarė.

„Neramina tai, kad tos lėšos bus surinktos, bus skiriamos daugiau socialdemokratų socialinės programos įgyvendinimui, o ne gynybai. Tai labai negerai, nes argumentuojama gynybos finansavimu“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

GPM ir pelno mokestis yra tie mokesčiai, kurie lėtins mūsų ekonomikos augimą ir iš esmės kerta tą šaką, ant kurios sėdi visa valstybė (...).

Ji sakė matanti problemą, kad koalicija negali sutarti dėl nekilnojamojo turto (NT) mokesčio.

„Kai vienas koalicijos partneris aktyviai dalyvauja mitingo prieš koalicijos siūlomą NT mokestį organizavime, tai parodo, kokios nuotaikos koalicijoje dėl to mokesčio“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Neskubėčiau vertinti, ar tai bus vilniečių mokestis, ar didmiesčių, ar daugiau regionų mokestis, tiesiog labai prieštaringos nuomonės eina iš koalicijos atstovų. Luktelkime, kol jie apsispręs“,  – pridūrė ji.

BNS rašė, kad Finansų ministerija siūlo išplėsti NT mokesčio bazę, jį vienam asmeniui taikant nuo 40 tūkst. eurų būsto vertės. Mokesčio tarifai, priklausomai nuo vertės, siektų nuo 0,1 iki 1 procento.

Taip pat siūloma padidinti gyventojų pajamų mokesčio progresyvumą įvedant keturis 20, 25, 32 ir 36 proc. tarifus, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio, taip pat 10 proc. apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus civilinę vairuotojų atsakomybę.

Pelno mokesčio tarifą siūloma didinti 1 proc. punktu iki 17 proc, o lengvatinį – iki 7 proc. 

Tikimasi, kad priėmus visus pasiūlymus į valstybės ir savivaldybių biudžetus kitąmet būtų papildomai surinkta 248,7 mln. eurų, o 2027 metais – 624,6 mln. eurų. Didžioji dalis šių lėšų būtų skiriama gynybai – atitinkamai 306 mln. eurų ir 523,6 mln. eurų.

Kukuraitis: abejojame dėl siūlomų GPM, draudimo, NT mokesčių

Demokratai visada buvo dėl nekilnojamo turto už kur kas aukštesnes grindis – apie 100 tūkst. eurų ribą.

Valdančiosios Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Linas Kukuraitis sako, kad demokratai abejoja dėl Finansų ministerijos siūlomų gyventojų pajamų  (GPM) ir nekilnojamo turto (NT) mokesčių pokyčių bei naujo draudimo mokesčio.

„Demokratai visada buvo dėl nekilnojamo turto už kur kas aukštesnes grindis – apie 100 tūkst. eurų ribą“, – žurnalistams Seime sakė L. Kukuraitis.

„Taip pat turime rimtą klausimą dėl papildomo koalicijoje nesutarto gyventojų pajamų mokesčio 4 proc. virš labai didelių pajamų ir dėl draudimo mokesčio taip pat turime klausimų, kuriuos, jeigu jie nenuspręs pakeliui Vyriausybėje, tikėtina, kad spręsime per iniciatyvas Seime“, – kalbėjo demokratų atstovas.

BNS rašė, kad Finansų ministerija pasiūlė nustatyti keturis GPM tarifus – nuo 20 iki 36 proc. – taip siekiant jį padaryti progresyvesnį. Jie būtų taikomi atsižvelgiant į bendrą metinę visų rūšių pajamų sumą, išskyrus pajamas iš paskirstytojo pelno.

36 proc. tarifą siūloma taikyti didžiausioms pajamoms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU). 

Finansų ministras Rimantas Šadžius interviu BNS trečiadienį minėjo, kad didžioji dirbančiųjų dalis – vidurinės klasės atstovai – tarifo išaugimo nepajus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
ha

rajonuose bebrai ir nemundešriai kaipsyk aiškina, kad čia konservai visus apmokestins, o jie tai ne prie ko :D
0
-1
Visi komentarai (1)