„Lifosa“ Seimo nariams pristatė veiklos atnaujinimo planą | KaunoDiena.lt

„LIFOSA“ SEIMO NARIAMS PRISTATĖ VEIKLOS ATNAUJINIMO PLANĄ

  • 2

Kėdainių fosforo trąšų gamykloje „Lifosa“ trečiadienį lankėsi Seimo Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetų narių grupė.

Įmonės vadovybės ir laikinojo administratoriaus UAB „Finance Guru“ atstovai parlamentarams pristatė „Lifosos“ gamybinės veiklos atnaujinimo planą. Bendrovės vadovai ir laikinasis administratorius siekia, kad „Lifosa“ 70 proc. pajėgumu vėl pradėtų veikti rugpjūčio 7 dieną.

„Liepą tikimės parduoti didžiąją dalį pagamintos ir šiuo metu bendrovės sandėliuose laikomos produkcijos, atnaujinti žaliavų pirkimo sutartis. Esame pasirengę atnaujinti gamybinę veiklą ir susigrąžinti „Lifosos“ darbuotojų komandą tęsti darbus gamykloje. Tuo pačiu reiškiame padėką šalies valdžios institucijų atstovams, Seimo nariams, už dėmesį bendrovei ir jai kylantiems iššūkiams, pagalbą juos įveikiant. Tai suteikia ryžto toliau visomis išgalėmis siekti, kad „Lifosa“ kuo greičiau grįžtų prie įprastos veiklos“, – kalbėjo AB „Lifosa“ finansų direktorė ir laikinoji įmonės generalinė direktorė Regvita Ivanovienė.

Susitikime su Seimo nariais dalyvavo ir Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, „Lifosos“ darbuotojų profesinių sąjungų vadovai. Parlamentarai, kaip nurodoma „Lifosos“ pranešime, domėjosi ne tik bendrovės veiklos atnaujinimu, įmonės vadovybės ir laikinojo administratoriaus bendradarbiavimu, bet ir įmonės darbuotojų, iš kurių 419 vis dar tebėra prastovose, nuotaikomis. Profesinių sąjungų vadovai pažymėjo, kad nerimas darbuotojų komandoje juntamas, tačiau planai rugpjūčio 7 d. atnaujinti gamybinę veiklą suteikia optimizmo.

„Džiaugiamės galėdami kartu su įmonės vadovais Seimo nariams pristatyti AB „Lifosa“ veiklos atnaujinimo planą. Tikimės, atsakėme į visus kylančius klausimus politikams ir įmonės profsąjungos atstovams. Glaudžiai bendradarbiaudami su vadovų komanda sieksime užtikrinti sklandų įmonės veiklos atnaujinimą jau rugpjūčio 7 dieną, taip pat tvarią ir ilgalaikę savarankišką gamyklos veiklą“, – po susitikimo pažymėjo laikinojo administratoriaus įgaliotas atstovas Egidijus Kaselis.

Bendrovė „Lifosa“ yra Lietuvoje registruota ir veikianti įmonė, viena stambiausių ir didžiausius atlyginimus mokančių darbdavių regione. Per 2021 metus bendrovė valstybės biudžetą papildė daugiau kaip 32,6 mln. eurų mokesčių.

Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Rusijai, buvo įšaldytos bendrovės „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją buvo sustabdyta fosforo trąšų gamyklos Kėdainiuose veikla. Laikinojo administratoriaus paskyrimas buvo būtina priemonė siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje. Gegužės pabaigoje Finansų ministerija laikinuoju administratoriumi vieniems metams skyrė UAB „Finance Guru“.

Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Donis

Paukščiukas pakuždėjo kad Maksimenko pakeite pilietybe is ruso i ae. Kokie dabar idomu bus veiksmai!

o kodel

akcine bendrove turi kazka pristatineti musu valdziadurniams? turbut pinigu nori...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS