Pasirašyta sutartis dėl darbo užmokesčio socialiniams darbuotojams | KaunoDiena.lt

PASIRAŠYTA SUTARTIS DĖL DARBO UŽMOKESČIO SOCIALINIAMS DARBUOTOJAMS

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir penkios profesinės sąjungos pirmadienį pasirašė atnaujintą šakos kolektyvinę sutartį, kuri numato didesnius minimaliuosius koeficientus apie 1,9 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų, priklausančių profesinėms sąjungoms.

Iš profesinių sąjungų pusės sutartį pasirašė Lietuvos socialinių įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialines paslaugas teikiančių darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialinių darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos visuomeninių paslaugų profsąjungų federacija.

Šios profesinės sąjungos savo narių turi 49-iose socialinių paslaugų įstaigose visoje Lietuvoje.

„Kiekvieno socialinio darbuotojo ar kito socialinių paslaugų srities darbuotojo veikloje yra tam tikro pasiaukojimo. Tai darbas, kai gerų rezultatų niekas beveik nepastebi, nes manoma, kad tai savaime suprantama. Tai darbas, kuriame tenka išlaikyti kantrybę, tikėti žmogaus gebėjimu keistis net jeigu atrodo, kad pokyčiai neįmanomi. Darbo užmokestis taip pat ne toks, kuris leistų manyti, kad problemos išspręstos. Dėl šios priežasties nuolat kalbamės su savivaldybėmis bandydami įtikinti skirti daugiau lėšų socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčiui, o pasirašydami kolektyvinę šakos sutartį sudarome sąlygas kilstelti atlyginimus daliai darbuotojų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Sutartyje numatyta, kad minimalusis pareiginės algos koeficientas bus: A lygio pareigybėms – 5 (880 eurų bruto); B lygio pareigybėms – 4,5 (792 eurai bruto); C lygio pareigybėms – 4,1 (721,6 euro bruto).

Kitais metais bazinis pareiginės algos dydis sieks 176 eurus. Nustatyta, kad kintamosios algos dalies ir priemokų suma negali viršyti 80 proc. pastoviosios algos dalies. Įtvirtinta, jog darbdavys ne vėliau nei prieš 5 darbo dienas iki įsigaliojimo turi informuoti profesinę sąjungą apie atlyginimų, priemokų ir kitų išmokų mokėjimo tvarkos pokyčius. Nurodyta, kad išmoka šeimai, kai darbuotojas miršta, arba išmoka darbuotojui, jeigu jį ar jo šeimos narius ištinka liga bei kitos negandos, turi siekti nuo 1 iki 5 minimalių mėnesio atlyginimų.

Sutarties nuostatos galios apie 1,9 tūkst. profesinių sąjungų narių, jai įgyvendinti iš viso gali prireikti apie 915 tūkst. eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuvoje dirba apie 12 tūkst. socialinių paslaugų srities darbuotojų: iš jų – maždaug 4 tūkst. yra socialiniai darbuotojai, kiti dirba socialinių darbuotojų padėjėjais, lankomosios priežiūros darbuotojais ir asmeniniais asistentais.

Vidutinis socialinių paslaugų srities darbuotojo atlyginimas Lietuvoje siekia apie 1039 eurai „popieriuje“ arba apie 674 eurai „į rankas“.

Nuo 2019 m. įsigaliojo Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nuostata, kad ne mažiau kaip 20 proc. nepanaudotų piniginės socialinės paramos lėšų turi būti skiriama socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčiui didinti ir darbo sąlygoms gerinti bei savivaldybių administracijų socialinių išmokų specialistų darbo užmokesčiui didinti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Skaitytoja

Gaila, kad soc. darbuotojai, kurie nèra profesinès sàjungos nariai, nerūpi.....ministrui, o gal to nepastebim...., kaip soc. darbuotojù darbas ....gali būt kitaip vertinamas, akcentuojamas viešoje erdvèje ( t.y. tie kurie priklauso profesiniai sàjungoje, ir tie kurie nepriklauso).

SUSIJUSIOS NAUJIENOS