Premjeras: antros pakopos pensijų fondai išliks | KaunoDiena.lt

PREMJERAS: ANTROS PAKOPOS PENSIJŲ FONDAI IŠLIKS

Antros pakopos pensijų fondai išliks, tačiau ketinama leisti į „Sodrą“ sugrįžti žmonėms, kurių pajamos per mažos, kad jie sukauptų pakankamai lėšų senatvei, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Aš noriu labai aiškiai pasakyti, kad mes nekalbame ir negalvojame likviduoti, uždaryti žmonėms galimybę kaupti privačiai, kaupti savo lėšomis. Ir antra pakopa ji kaip buvo, taip ir liks. Toliau tik diskusijos yra, kokios įmokos, nuo kokių sumų, kokiomis proporcijomis ir iš kokių šaltinių“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė S.Skvernelis.

Anot jo, žmonės, kurie pensiją kaupia ne tik „Sodros“, bet ir savo lėšomis, bus skatinami toliau kaupti senatvei.

„Yra žmonės, kurie investuoja į savo ateitį ir mes turime suvokti, kad valstybė tokius žmones turi skatinti ir atsisakyti visiškai palaikymo ir paskatinimo - tikrai taip nebus. Mes turime surasti sprendimus, tie sprendimai bus pateikti su konkrečiais įstatymų projektais, kad nefilosofuotume, ką darysime, bet esminis dalykas, kad kaupimas bus ir ateityje“, - tikino premjeras.

Tačiau, ministro pirmininko teigimu, į „Sodrą“ reikėtų grįžti tiems, kurių pajamos arba darbo stažas yra per mažas, kad jie iki senatvės sukauptų pakankamai lėšų ir gautų pastovias išmokas.

„Tie žmonės, kurie pagal gaunamas pajamas ir pagal turimą stažą negali sukaupti tokios sumos, kuri galėtų išėjusiems į pensiją kas mėnesį tolygiai mokama, tai tiems žmonėms reikia aiškiai paaiškinti, kokios pasekmės ir leisti apsispręsti, ar jie rizikuoja ir pasilieka prie šito kaupimo modelio, ar grįžta su sukauptais pinigėliais į „Sodrą“, tikėdamiesi, kad gaus tokią „Sodros“ pensiją, kuri bent jau leis kažkiek pragyventi“, - teigė S.Skvernelis.

Finansų ministras Vilius Šapoka šią savaitę BNS teigė, kad pensijų kaupimo antros pakopos fonduose atsisakančių gyventojų lėšos turėtų būti grąžintos „Sodrai“, o jų pensija turėtų būti tokia, lyg jie nebūtų kaupę pensijų privačiai. Anot jo, gyventojai ir verslas bus skatinami aktyviau kaupti pensijas privačiai, o valstybės parama jiems priklausys nuo šalies finansinių galimybių.

2016 metų pabaigoje Lietuvoje veikė 21 antros pakopos ir 12 trečios pakopos pensijų fondų, pensiją juose kaupė atitinkamai 1,255 mln. ir 51,6 tūkst. dalyvių - 3,4 proc. ir 9 proc. daugiau nei metų pradžioje. Antros pakopos pensijų fondų bendra investicinių portfelių vertė gruodžio pabaigoje buvo 2,487mlrd. eurų, trečios pakopos - 79,503 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Rimas

27 metai eksperimentu bandomiems triusiams...Kiek galima dar tyciotis???

Irena

O diene brangus, tik skaičiau kad ministras Šedžius žadėjo naikinti 2sios pakopos pensijas, dabar jau ministras sakio kad ne, kada galima bus poatuketi ka kalba sios vyriausybės profesionalai,Pagaliau negasdinkite zmioniu, ir kalbekite tik tiesą ,neskleiskite ir negasdinkite zmoniu, kurie kaupia ir iki pensjos liko vos 5 metai. Paskykite tiesa visiems laikams, ka daryti jai as kauopiu 2oje pakopoje ka toliau daryti ko klausyti pagaliau.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS