TVF: atsisakiusi naujo Darbo kodekso Lietuva prarastų konkurencingumą | KaunoDiena.lt

TVF: ATSISAKIUSI NAUJO DARBO KODEKSO LIETUVA PRARASTŲ KONKURENCINGUMĄ

  • 4

Atsisakiusi naujojo Darbo kodekso, kurį vetavo prezidentė, Lietuva prarastų galimybę išlikti konkurencinga, teigia Tarptautinis valiutos fondas (TVF).

Pasibaigus TVF misijai Lietuvoje, antradienį jos ekspertai pateikė išvadas ir rekomendacijas Lietuvai, kuriose nurodoma, kad šalis turi neatsisakyti naujo Darbo kodekso.

„Būtų naudinga pakoreguoti Naujojo socialinio modelio politines priemones. Atsisakyti  priimto darbo kodekso po Prezidentės veto – reikštų prarasti galimybę įgyvendinti reikalingas reformas. Atsižvelgiant į procedūrinius apribojimus, naujo Darbo kodekso priėmimas ir operatyvus būtinų teisės aktų pataisų rengimas atrodo priimtinesnis“, - teigiama TVF pranešime.

Premjeras Algirdas Butkevičius į tokias TVF išvadas sureagavo teigiamai ir sakė, kad laikosi nuomonės, jog kodeksą reikia patvirtinti, o papildomus klausimus su socialiniais partneriais derinti vėliau.

„Vertinu TVF ekspertų grupės Lietuvoje vadovo Christopho Klingeno pateiktą nuomonę, jog priėmus veto Darbo kodeksui Lietuva prarastų galimybę įgyvendinti globalios konkurencijos laikotarpiu reikalingas reformas. Jau esu sakęs, kad šiuo metu naudingiausia yra dar kartą patvirtinti Seime jau visų parlamentinių frakcijų priimtą įstatymo projektą ir tik po to suderinti likusius socialinių partnerių interesus priimant reikalingas pataisas“, – premjero A.Butkevičiaus žodžius BNS perdavė jo atstovas Mindaugas Janulionis.

Seimas šią savaitę turėtų apsispręsti dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto Darbo kodekso.

D. Grybauskaitė liepos pradžioje vetavo Seimo birželį priimtą darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir įteisina darbdavių dominavimą. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas.

Iš viso prezidentė Seimui pateikė 22 pasiūlymus, kaip taisyti Darbo kodeksą.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

komedija

Pagal mano rekomandacijas, TVF ekspertų grupės Lietuvoje vadovo Christophas Klingenas turi susimažinti atlyginimą iki minimumo...Kitaip nebus konkurencingas!

negras

jai negryz vergove, verslas zlugs. Ponai, oi vergai, uzjauskite savo vergvaldzius pigiu naktiniu darbu uz minimuma.

re

O kodėl Lietuva su senu Darbo kodeksu užima antrą vietą Europoje ir įeina į pasaulio šalių dešimtuką pagal investicinį patrauklumą (jei tikėti Investuok Lietuvoje duomenimis)? Lietuvoje nėra progresiniųū mokesčių didelėms pajamoms,pelno mokestis-vos 5-15 proc. Kur dar rasime tokį mokesčių rojų gaunantiems dideles pajamas?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS