V. Čmilytė-Nielsen: finansų viceministro pasitraukimas – jo apsisprendimas | KaunoDiena.lt

V. ČMILYTĖ-NIELSEN: FINANSŲ VICEMINISTRO PASITRAUKIMAS – JO APSISPRENDIMAS

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas, sulaukęs nepalankių Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, privalo pats nuspręsti, ar atsistatydinti, sako valdančiosios koalicijos partnerio Liberalų sąjūdžio lyderė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Iš šalies vertinant, aš manau, kad tai yra asmeninio apsisprendimo reikalas. Jis pats turėtų apsispręsti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Anot jos, tai nėra gera situacija, ateityje reikėtų jų vengti net jos regimybės.

„Situacija nėra gera, kuomet VTEK konstatuoja tai, ką konstatavo. Žiūrėsime, kaip toliau vystysis ši istorija, bet, žinoma, norėtųsi, kad ateityje tokių situacijų būtų vengiama, netgi regimybių tokių“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako, kad tolesnis G. Morkūno darbas – finansų ministrės apsisprendimo klausimas.

Jis pats turėtų apsispręsti.

„Sunku būtų pasakyti, matyt, ministrės geriausiai būtų klausti, jos komandos narys, neturiu daugiau ką pasakyti“, – žurnalistams Seime sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

VTEK praėjusį trečiadienį nusprendė, kad valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ akcijų turintis G. Norkūnas neišvengė interesų konflikto priimdamas sprendimus dėl grupės veiklos, be to, netinkamai deklaravo interesus. Pasak tarnybos, taip viceministras pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Po šio sprendimo apie viceministro atsistatydinimą užsiminė Prezidentūra, G. Norkūną trauktis ragino Seimo opozicija.

Pats G. Norkūnas BNS anksčiau teigė, kad spręs susipažinęs su komisijos argumentais ir pasitaręs su ministre Gintare Skaiste.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Tiktu

I europarlamenta

Vietoje

to,kad su trenksmu išdrėbtų iš ministerijos-leidžia pačiam spręsti.Anksčiau konservai buvo pasiekę žemiau plintuso lygį.Panašu,kad siekia link Žemės centro nukakti.Šlykštu.

Senis ant tanko

Kada atsistatydins prokremline "vyriausybe"? Kiek kremlius moka konservams?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS