Vyriausybė nepritarė Seimo narių norui sparčiau indeksuoti pensijas | KaunoDiena.lt

VYRIAUSYBĖ NEPRITARĖ SEIMO NARIŲ NORUI SPARČIAU INDEKSUOTI PENSIJAS

  • 4

Vyriausybė trečiadienį nusprendė nepritarti kai kurių Seimo narių siūlymui spartinti pensijų indeksavimą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlė kol kas tam nepritarti, nes ji rengia pasiūlymus dėl pensijų ir kitų išmokų pokyčių ateityje.

Grupė Seimo narių siūlė keisti pensijų indeksavimo koeficiento apskaičiavimą, tam naudojant padvigubintą praėjusių metų vartotojų kainų indekso vidurkį.

Ministerijos teigimu, sparčiau pensijos galėtų būti indeksuojamos tik peržiūrint formulės rodiklius ir koeficiento apskaičiavimo taisykles bei sprendžiant visos pensijų sistemos problemas.

Vyriausybė pirmąjį šių metų ketvirtį žada peržiūrėti teisės aktus dėl valstybinių pensijų, rentų, išmokų, o kartu ir jų indeksavimą bei dydžius. Pasiūlymus dėl pensijų ir kitų išmokų pokyčių Seimui planuojama pateikti iki 2023 metų antrojo ketvirčio.

Be to, ministerijos teigimu, Seimo narių siūlymui šiemet papildomai reikėtų apie 1,5 mln. eurų, 2023 metais – 4,6 mln. eurų, o 2024 metais – 7,5 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų, tačiau jos nenumatytos.

Nuo 2021 metų nustatytas kasmetinis pensijų indeksavimas pagal praėjusių metų suderinto vartotojų kainų indekso vidurkį. 2021 metais koeficientas buvo 1,012, pensijų bazės dydis – 58,7 euro, o 2022 metais – atitinkamai 1,011 ir 59,35 euro.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Pinigai

dabar reikaligi milijonieriams paremti. Stai "Hegelman"grupe - ne tik ivertinimus ir reklaminius straipsnius perka,bet ir komentaru uzdraudima apmoka! O kur dar baudos uz vergu isnaudojima,skirtos puseje ES saliu!? Sunku plauti Vokietijoje Kazachstano mafijos babkes,bet propagandai - net Lietuva skiria!

Kęstas

Visi pinigai nueina anūkėlio Gabrieliaus Landsbergio vaikiškų klaidų taisymui. Pensijoms nelieka. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Siaubas

Tik pagalvokit pusantro milijono reikėtų šiemet,kurių NEĮGALI vyriausybė NEGALI rasti,šimtus milijonų praš-ka pinigų yra,paspartinti truputį pensijų augimą pinigų nėra,kas per debilizmas,KAS PO VELNIŲ ČIA PER VYRIAUSYBĖ JEIGU NIEKO NESUGEBA,užleiskit vietą tiems kas sugebės sutvarkyti šitą jovalą jūsų pridirbtą,patys prisidirbo o pagal anūkėlį europa turi sutvarkyt,ATSIKVOŠĖKIT europai ir savų rūpesčių užtenka,nėra kada anūkėlio pridirbtų nesamonių kuopti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS