Atidėti sprendimai dėl valstybinės pensijos daugiavaikiam tėvui | KaunoDiena.lt

ATIDĖTI SPRENDIMAI DĖL VALSTYBINĖS PENSIJOS DAUGIAVAIKIAM TĖVUI

  • 2

Vyriausybė siūlo Seimui kol kas nesvarstyti įstatymo pakeitimų, kuriais penkis ir daugiau vaikų išauginęs tėvas galėtų gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją, mirus motinai, gavusiai tokią pensiją.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pasiūlė Ministrų kabinetui pritarti įstatymo keitimo tikslui, tačiau nesvarstyti projekto, nes Vyriausybė ketina iki 2023 metų pavasario pateikti Seimui pasiūlymus dėl valstybinių ir kitų pensijų sistemos tobulinimo.

Peticijų komisija pernai rugsėjį nusprendė tenkinti vieno asmens siūlymą inicijuoti įstatymą, kad nebūtų skriaudžiami daugiavaikių šeimų tėvai, likę našliais, rašoma įstatymo pakeitimų aiškinamajame rašte.

„Komisija mano, kad yra neteisinga nemokėti antrojo laipsnio valstybinės pensijos daugiavaikiam  našliui“, – teigiama dokumente.

Tačiau SADM teigimu, tam kasmet papildomai reikėtų apie 142 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų, o šiemet jame lėšos nenumatytos, todėl prisiimti papildomų finansinių įsipareigojimų nėra galimybių.

Antrojo laipsnio valstybinę pensiją (dviejų valstybinių pensijų bazių dydžio – 117,4 eurų) gauna 8683 žmonės, iš jų 8580 daugiavaikių motinų ir 103 tėvai. Iš valstybės biudžeto tam kasmet skiriama apie 12 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Manu kad

visas šitas reikalas dėl atklydusių būsimų daugiavaikių tėvų tamsaus gymio ir niekada nedirbsiančių Lietuvos naudai.

derinami istatymai

prie arabų poreikių

SUSIJUSIOS NAUJIENOS