Biodegalus gaminanti „Mestilla“ – įtariamų teršėjų sąraše | KaunoDiena.lt

BIODEGALUS GAMINANTI "MESTILLA" – ĮTARIAMŲ TERŠĖJŲ SĄRAŠE

Pietinėje pusėje gyvenantys klaipėdiečiai dėl šleikščiai saldaus kvapo kaltina LEZ teritorijoje biodegalus gaminančią įmonę "Mestilla". Po susitikimo su Klaipėdos meru bendrovės direktorius teigė, kad tai – netiesa.

Gyventojų ir miesto valdžios žvilgsniai nukrypo į Klaipėdos LEZ teritorijoje veikiančią aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklą. Gali būti, kad nemaloniai saldus dvokas sklinda iš bendrovės rapsų spaudyklos.

Itin stiprius kvapus klaipėdiečiai sakė labiausiai jaučiantys naktimis, esant drėgnam orui ir pučiant pietvakarių vėjui.

Bendrovės "Mestilla" generalinis direktorius Arūnas Zubas tokias gyventojų kalbas neigė.

"Jokių technologinių sutrikimų, dėl kurių padaugėtų išmetimų, nebuvo turbūt jau metus. Sureagavome į mero skambutį, susitikome, apkalbėjome problemas ir jų sprendimus. Ar gyventojai neteisingai sureagavo, ar tai buvo kiti kvapai, sunku pasakyti", – spėliojo pašnekovas.

Esą kvapų, taršos ir triukšmo problemoms spręsti sudaryta operatyvaus reagavimo tarpžinybinė grupė bei Klaipėdos universiteto mobili oro taršos tyrimų laboratorija padės nustatyti "tikruosius šaltinius".

"Jeigu jie iš tikrųjų yra, nes čia gali būti ir daug spekuliacijos. Vieniems žmonėms vienaip atrodo, kitiems – kitaip", – sakė A.Zubas.

Prieš penkerius, šešerius metus gamykloje buvo įdiegtos kvapų neutralizavimo sistemos, "todėl įmonės veikla miesto neteršia".

Direktoriaus žiniomis, netoli bendrovės "Mestilla" veikia nedidelė egzotinio aliejaus spaudykla, kuri gali skleisti žmonių jaučiamą salstelėjusį kvapą. 

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas vylėsi, kad jau labai greitai pavyks nustatyti tikruosius teršėjus. Neatmetama, kad vienas jų gali būti ir tarp LEZ teritorijoje veikiančių įmonių. Nuo šiol bendrovės "Mestilla" veikla bus stebima akyliau.

Rašyti komentarą
Komentarai (23)

mogiliovas

Ponai issiaiskinkit ,kuris is LEZO imones darbininku naktimis atsuka sklendes ir isleidzia chemines oro sankaupas, nuo kurios naktimis ir dienomis vemia vaikai, serga suauge tevai. Nebeimanoma gyventi.Tyrimas nesibaige, zmones budi.

20.58 val

Ot ir nesmirda./Simonaitytės-Vyturio/

mes

Kuo daugiau skundziates ir karksit, tuo labiau ir dazniau smardina.Pamatysit ir sivakar smardins!!!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS