„Švyturys-Utenos alus“ prisidės prie irkluotojo A. Mockaus „Kuršio“ gelbėjimo Pereiti į pagrindinį turinį

„Švyturys-Utenos alus“ prisidės prie irkluotojo A. Mockaus „Kuršio“ gelbėjimo

2025-03-12 12:00 kauno.diena.lt inf.

Lietuvių irkluotojo Aurimo Mockaus žygis per Ramųjį vandenyną sujaudino daugelį – jo ryžtas, ištvermė ir kilnūs tikslai tapo įkvėpimu visai Lietuvai. Nors pavojingo taifūno paskutiniame kelionės etape užkluptą keliautoją Australijos kariškiams pavyko išgelbėti, vandenyne dreifuoti liko jo ištikima bendražygė – irklinė valtis „Kuršis“. Norėdama prisidėti prie šios istorijos tęsinio bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ valties gelbėjimui skyrė 10 tūkst. eurų.

„Didžiuojamės, kad esame jūrinė valstybė ir turime tokių drąsių žmonių, kurie imasi iššūkių dėl kilnių tikslų. Visi puikiai žinome, kad vandenyną įveikti galinti valtis yra labai brangi, tačiau dar svarbiau, kad ši istorija turėtų tęsinį, toliau neštų svarbią žinią ir garsintų šalį. Norime prisidėti prie galimybės, kad „Kuršis“ bus surastas ir galbūt ši nepaprasta kelionė ateityje galėtų būti užbaigta. Esame įsitikinę, kad tai labai svarbu ne tik Aurimui, bet ir visiems jį palaikantiems”, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas.  

Šiuo metu „Kuršis“ dreifuoja vandenyne, o keliautojas siūlo atlygį už bet kokią informaciją, kuri padėtų jį surasti.

Partnerio nuotr.

„Vis dar tikiuosi, kad „Kuršis“ netrukus vėl bus mano rankose, o visi norintys galės ne tik pamatyti šią valtį, bet ir patys išbandyti ją, pajusti bent dalelę to, ką išgyvenau šioje nepaprastoje kelionėje. Esu be galo sujaudintas ir dėkingas už paramą, kuri susigrąžinant valtį bus labai svarbi. Jei valties gelbėjimo operacija vis dėlto būtų neįmanoma, paramą bus galima skirti kitoms misijoms, kurių mano galvoje yra ne viena. Ši valtis man yra daugiau nei tik priemonė įveikti vandenyną. Noriu parodyti pasauliui, kokios gilios ir unikalios Lietuvos ištakos, kokį kultūrinį ir vertybinį pamatą turime. Juk ir „Kuršio“ vardas bei specialus dizainas simbolizuoja tvirtybę ir veržlumą“, – pabrėžė A. Mockus.

Kaip pasakoja pats Aurimas, išgelbėtas jis dar klausė Australijos karių, ar būtų įmanoma išsaugoti ir „Kuršį“, tačiau laivo kapitonas patvirtino, kad tai pernelyg rizikinga – vis kylantis taifūninis vėjas gelbėjimo operacijos metu siekė net 60–70 mazgų. Vis tik gelbėtojai vėliau dar kartą nuplaukė prie dreifuojančios valties, nukabino dvi mažas vėliavėles, paėmė du irklus.

Prie gelbėjimosi liemenės irkluotojas pats buvo prisisegęs Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) beretę, iš valties taip pat pasiėmė žinutes butelyje nuo Amerikos lietuvių, Kauno klinikų onkologijos skyriuje gydomų vaikų jam suvertas apyrankes.

Partnerio nuotr.

Anot R. Viršilo, labai svarbu suprasti, kad šiuo iššūkiu Aurimas siekė ne tik asmeninio tikslo ar dėmesio savo išskirtiniam ryžtui, bet jo nešamai be galo svarbiai žiniai – „Lithuania stands together“.

„Aurimas turėjo tikslą priminti pasauliui apie paramos Ukrainai, kuriai šios dienos be galo sudėtingos, svarbą. Nėra abejonės, kad pasaulis šią žinią stebėdamas klaipėdiečio žygį tikrai išgirdo, apie jį kalba ir rašo viso pasaulio žiniasklaida. Dabar visų mūsų eilė jam už tai atsilyginti“, – teigė R. Viršilas.

Savo unikalią kelionę A. Mockus pradėjo praėjusių metų spalį, jos metu siekė įveikti 12 tūkst. kilometrų nuo San Diego (JAV) iki Brisbano (Australija).

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Nesuprasti

Kam taip pazorintis kai lėktuvai skraido
1
-1
> Šančiai

pats gyvenimas yra žaidimas. Kaip pasakė Buda, viskas yra tuštuma. Ir tik nuo tavęs priklauso kaip tu tą tuštumą užpildai. Arba ta tuštuma susiurbs tave. :)
2
0
Šančiai

Pinigų ,,žaidimams,,visada yra
9
-1
Visi komentarai (3)