Sieks, kad želdiniai keliuose būtų finansuojami iš Kelių priežiūros programos | KaunoDiena.lt

SIEKS, KAD ŽELDINIAI KELIUOSE BŪTŲ FINANSUOJAMI IŠ KELIŲ PRIEŽIŪROS PROGRAMOS

Susisiekimo ministerija sieks, kad želdiniai, kaip viena iš eismo saugos priemonių, galėtų būti finansuojami iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.

„Šiuo metu Susisiekimo ministerija peržiūri Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo tvarką. (...) Susisiekimo ministras šią priemonę palaiko kaip vieną iš eismo saugos priemonių miestuose“, – BNS informavo ministro patarėjas Mindaugas Tarnauskas.

Anot jo, šiuo metu vyksta KPPP finansavimo tvarkos peržiūra ir artimiausiu metu pagrindiniai šios tvarkos principai bus pristatyti Vyriausybėje.

Ministerija tikisi, kad lėšos želdiniams, kaip eismo saugos priemonei, iš šios programos galės būti naudojamos jau kitąmet.

„Vyriausybei pritarus, nauja tvarka galėtų būti įtvirtinta KPPP finansavimo įstatymu bei KPPP finansavimo lėšų naudojimo tvarkos aprašu“, – sakė M. Tarnauskas.

Susisiekimo ministerijos atstovo teigimu, nereikės keisti kitų teisės aktų, numatančių, kas yra eismo saugumo priemonė.

„Inžinerinių saugaus eismo priemonių projektavimo ir naudojimo rekomendacijose įtvirtinta, kad želdinimas gali būti naudojamas kaip inžinerinė eismo saugumo priemonė saugiam eismui organizuoti gyvenviečių gatvėse“, – sakė jis.

Dėl pokyčių finansuojant želdinių naudojimą eismo saugumui užtikrinti į ministeriją kreipėsi Vilniaus miesto savivaldybė.

Ji balandžio pabaigoje pranešė, kad vietoje metalinių eismo saugumo atitvarų Vilniuje daugelyje vietų bus sodinami krūmai, iš viso jų šiemet ketinama pasodinti per 10 tūkstančių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS