Tvarkingas automobilis: į ką svarbu atkreipti dėmesį? | KaunoDiena.lt

TVARKINGAS AUTOMOBILIS: Į KĄ SVARBU ATKREIPTI DĖMESĮ?

  • 3

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) pasidalijo informacija, koks automobilis laikomas tvarkingas ir saugus žiemos metu. Atkreipiamas dėmesys į padangas, žibintus, leistino greičio sumažėjimą, o neparuoštam automobiliui gali būti panaikinti techninės apžiūros dokumentų galiojimas.

LKPT atkreipia dėmesį, kad naudojant padangas, kurios neskirtos važiuoti žiemą arba kurių protektoriaus rašto gylis neatitinka reikalavimų, panaikinamas privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas.

Privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimas taip pat panaikinamas, kai lyjant, sningant arba esant rūkui motorinės transporto priemonės vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas, tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui nedega joks motorinės transporto priemonės priekinis kairysis žibintas, o sugedus bent vienam galiniam gabarito žibintui neveikia avarinė šviesos signalizacija arba gale nėra pritvirtinto avarinio sustojimo ženklo.

Techninės apžiūros dokumentų galiojimas taip pat panaikinamas, kai automobilio stiklų, patenkančių į priekinį 180 laipsnių vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas mažesnis negu 70 proc. Be to, techninė apžiūra panaikinama, kai automobilio žibinte panaudotas gamintojo nenumatytas šviesos šaltinis, taip pat kai iš motorinės transporto priemonės, jos priekabos, įrangos ant žemės laša arba teka alyva, degalai arba kiti eksploataciniai skysčiai (išskyrus langų plovimo skysčio nuotėkį, kai purškiamas langų plovimo skystis).

Policija pabrėžia, kad pasirinktas saugus važiavimo greitis, tinkamai veikiantys stabdžiai, stiklo valytuvai, sureguliuotos žibintų šviesos, tinkamos padangos prisideda prie visų saugumo kelyje. Netinkamos būklės padangos gali kelti grėsmę eismo saugumui ir būti viena iš eismo įvykio priežasčių, lemti jo padarinius.

"Atkreiptinas dėmesys, kad, esant blogam matomumui, važiuojant tamsiuoju paros metu, ypač svarbu, kad transporto priemonės žibintai būtų tinkamai sureguliuoti ir atitiktų nustatytus reikalavimus, tai yra viena iš veiksmingiausių priemonių, leidžiančių užtikrinti saugumą važiuojant blogo matomumo sąlygomis", – tvirtina pareigūnai.

Svarbu atkreipti dėmesį į bendrą transporto priemonės paruošimą saugiai dalyvauti eisme, pasirūpinti automobilio langų švara, užtikrinančia gerą matomumą, pasitikrinti, ar tinkamai veikia stabdžiai, stiklo valytuvai, ar yra jų plovimo skysčio. Turėkite savo transporto priemonėje sustojimo ženklą, gesintuvą, pirmosios pagalbos rinkinį, taip pat ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, jos prireiks sustojus tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Alis...

svarbiausia padangos... po to, aišku, stabdžiai, kad vienodai gerai stabdytų... na ir vairo mechanizmas... po to, amortizatoriai... po to, visokios traukės ir stabilizatoriai... po to, žieminis skystis stiklams apiplauti ir spynelėms atidaryti... po to, šildymo sistema, kad išvengus stiklų rasojimo, nors galima ir su atidarytais langais pavažiuoti... bet kokiu atveju, benzinas ir dujos yra žiemą pranašesni už dyzelius ar elektra varomus auto...

Greičiau ateitų

Policinės valstybės galas, o MP senai reikia ne vadovauti valstybei, o gydytis.

zibintai

kas 7-9 akina net diena,bet policija i tai nereguoja,nors turetu ,pirma karta ispet ,o paskui baust,bet argi visus 'suziures'.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS