Vilniaus mažasis teatras nutraukė darbo sutartį su R. Tuminu | KaunoDiena.lt

VILNIAUS MAŽASIS TEATRAS NUTRAUKĖ DARBO SUTARTĮ SU R. TUMINU

  • 0

Vilniaus mažasis teatras nutraukė darbo sutartį su teatro įkūrėju ir meno vadovu Rimu Tuminu.

Kaip pranešė teatras, sutartis nutraukta penktadienį.

Vilniaus mažasis teatras pranešime nurodo praėjusią savaitę gavęs kultūros ministro reikalavimą, kad teatro vadovas Simonas Keblas atleistų iš užimamų pareigų R. Tuminą.

Tą pačią vasario 24 dieną, pasak pranešimo, teatro bendruomenę pasiekė ir R. Tumino pozicija dėl V. Putino vykdomų karo nusikaltimų Ukrainoje.

„Tai, kas įvyko ir kas vyksta, man sveiku protu nesuvokiama, todėl visiškai pritariu kultūros ministro Simono Kairio išsakytai griežtai pozicijai visų šiandien su Rusija susijusių asmenų atžvilgiu ir konkrečiai mano atžvilgiu. Lietuva negali kitaip elgtis“, – pranešime cituojamas R. Tuminas.

„Norėčiau pasakyti, kad ministras visiškai teisus, kaip teisi visa demokratinė bendruomenė, Europos Sąjunga, Lietuvos valdžia, tautos nuomonė: tai, ką daro Rusija, yra agresija, bandymas susigrąžinti imperiją, jos valdas, tai okupacija, nusikaltimas“, – sako režisierius.

Tai, kas įvyko ir kas vyksta, man sveiku protu nesuvokiama, todėl visiškai pritariu kultūros ministro Simono Kairio išsakytai griežtai pozicijai visų šiandien su Rusija susijusių asmenų atžvilgiu ir konkrečiai mano atžvilgiu. Lietuva negali kitaip elgtis.

Jis taip pat tvirtina vasario 9 dieną atsistatydinęs iš J. Vachtangovo teatro Maskvoje meno vadovo pareigų, tačiau pats teatras skelbia, kad R. Tuminas tebedirba.

J. Vachtangovo teatras savo tinklalapyje vasario 17 dieną pranešė, kad R. Tumino iniciatyva Rusijos kultūros ministerija „patvirtino atnaujintą Valstybinio Vachtangovo akademinio teatro įstatų redakciją“.

R. Tuminas nuo 2007 metų dirba šio teatro meno vadovu, tuo pačiu metu jis ėjo ir pareigas Vilniuje, Mažajame teatre.

Jam pernai gruodį buvo skirta Rusijos vyriausybės kultūros premija, jis taip pat pelnė svarbiausią Rusijos teatro apdovanojimą – „Auksinę kaukę“.

Rusijoje kelis dešimtmečius dirbantis režisierius lapkritį duodamas interviu Rusijos televizijai pareiškė nesureikšminantis Lietuvos okupaciją lėmusio Motolovo ir Ribentropo pakto bei nelaikantis rusų okupantais.

Lietuvoje kilus pasipiktinimui dėl tokios menininko pozicijos, R. Tuminas tai pavadino prieš jį įvykdyta provokacija, sakydamas, kad paskelbta tik dalis jo žodžių, bei sakė paprašęs televizijos paneigimo su pilnu interviu įrašu bei tekstu.

R. Tuminas yra vienas Vilniaus mažojo teatro steigėjų, 1994 metais jis apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Gairės: Rimas Tuminas, Vilniaus mažasis teatras, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS