Merų dvikova: A. Zuokas ir R. Šimašius nesėstų į vienas kito laivus | KaunoDiena.lt

MERŲ DVIKOVA: A. ZUOKAS IR R. ŠIMAŠIUS NESĖSTŲ Į VIENAS KITO LAIVUS

Buvęs sostinės vadovas Artūras Zuokas ir dabartinis meras Remigijus Šimašius, kandidatuojantys į būsimą Vilniaus valdžią, tiesioginiuose radijo debatuose vaizdžiai kritikavo vienas kito klaidas, sostinės įvaizdžiu pasirinkę laivą.

Vienas į kito laivus jie, be abejo, nesėstų, nes netoli jais tenuplauktų.

Abiejų kandidatų akimis, Vilnius panėšėja į laivą, tiesa, iš skirtingų perspektyvų bei skirtingais laikotarpiais.

A. Zuokas dideliu laivu be krypties ir tikslų Vilnių įvardijo esant šiuo metu. Komentuodamas tokį sostinės apibūdinimą, A. Zuokas teigė, kad Vilnius neturi naujo strateginio plano, o senasis 2001-2020 m. netrukus baigs galioti.

„Planuoti reikia 15 metų į priekį, o kol kas to net nepradėta daryti. Su dokumentu bus vėluojama, nes kitąmet vyks daug rinkimų“, - „Žinių radijui“ sakė A. Zuokas, pabrėždamas, kad sostinė neturi ir kito dokumento - bendrojo plano, kuris buvo pradėtas rengti prieš ketverius metus, bet iki šiol nėra baigtas.

Tiesa, A. Zuokas tai, kad Vilnius neturi dviejų pagrindinių dokumentų laiko pozityviu reiškiniu, teigdamas, kad tokiu atveju abu dokumentai gali būti parengti ir patvirtinti vienu metu bei vienas kitą papildyti.

Jo konkurento dėl sostinės vadovo posto R. Šimašiaus manymu, Vilniaus palyginimas su laivu esąs labai vykęs ir teisingas. Tik toks miesto apibūdinimas, anot jo, labiausiai tinkamas buvo prieš ketverius metus (iki R. Šimašiui tampant meru. - ELTA).

„Užstatytas, nepripiltas kuro, su skylėm, neplautas ir apskritai niekur nejudantis“, - kalbėjo dabartinis meras.

Pasak R. Šimašiaus, šiandien tas laivas plaukia ir plaukia ten, kur nori keleiviai. Vilnius yra tvarkomas, pastatytas ant kojų, nebeužstatytas, kaip kad buvo, ir saugus.

„Dėl to man yra pasididžiavimo jausmas. Būtent tuos dalykus žadėjau, būtent juos ir įvykdžiau“, - sakė R. Šimašius.

Paklaustas, kokiu įgyvendintu tikslu kaip sostinės vadovas didžiuojasi labiausiai, A. Zuokas įvardijo tai, jog 2013 m. Vilnius, Eurostato duomenimis, buvo paskelbtas laimingiausiu miestu tarp ES didžiųjų miestų.

R. Šimašius į tą patį klausimą atsakė nedvejodamas.

„Labiausiai didžiuojasi tuo, kad Vilnius buvo už ausų ištrauktas iš finansinės duobės“, - teigė jis.

Atsiskyręs nuo Liberalų sąjūdžio, mero kėdės dar vienai kadencijai R. Šimašius sieks su rinkimų komitetu „Už Vilnių, kuriuo mes didžiuojamės“, tuo tarpu A. Zuokas į rinkimus eis su Lietuvos laisvės sąjunga/liberalais, kuriai pats ir vadovauja.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

simasius

vejasi p.zuoka.Abu jje s..verti.Rekia naujo.

zelemunčikas

Zuokas jūrą apšiko daugiau nei Vilnių,net banginiai žudosi.

Arturas Zuokas

Atleiskite, bet buriuoju ir plaukioju su laivais jau 30 metų, todėl žinau ką reiškia būti jūroje.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS