Nerasta tinkamų kandidatų į Vilniaus apylinkės prokuratūros vadovus | KaunoDiena.lt

NERASTA TINKAMŲ KANDIDATŲ Į VILNIAUS APYLINKĖS PROKURATŪROS VADOVUS

Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisija nusprendė, kad jai nepavyko rasti tinkamo kandidato į rugsėjį atsilaisvinančias Vilniaus apylinkės prokuratūros vadovo pareigas.

Rugsėjo 11 dieną baigiasi daugiau nei du dešimtmečius trukusi šios prokuratūros vadovo Gedimino Bernotavičiaus kadencija – tuometinės Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros vyriausiuoju prokuroru jis buvo paskirtas 2000-ųjų lapkritį.

Vėliau įvedus kadencijas vyriausiesiems prokurorams, G. Bernotavičius šiose pareigose išbuvo dvi kadencijas. Dar vieną kadenciją eiti pareigų jam neleidžia įstatymas, ribojantis darbą vadovaujančiose pareigose prokuratūroje iki dešimties metų iš eilės. Be to, prokuroras yra beveik pensinio amžiaus.

Rugpjūtį įvyko prokurorų atranka į Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas, joje dalyvavo Trečiojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Egidijus Motiejūnas, Pirmojo skyriaus vyriausiasis prokuroras Eugenijus Papučka ir Šeštojo skyriaus prokurorė Ieva Rondomanskaitė.

Balsavimui dėl pripažinimo tinkamiausiu kandidatu buvo pasiūlytas vienas pretendentas, tačiau po balsavimo komisija priėmė sprendimą nesiūlyti jo generaliniam prokurorui, „nes dėl asmeninių ir dalykinių savybių pretendentai neatitinka (...) keliamų reikalavimų“.

„Komisija turi tokią teisę, ji taip nusprendė“, – BNS sakė vienas iš pretendentų E. Papučka.

Teisininkas 28 metus dirba prokuratūroje, visą laiką – apylinkės prokuratūroje. Jis sakė, kad dėl komisijos sprendimo neišgyvena, jau yra paskirtas antrai kadencijai dabar užimamose Pirmojo skyriaus vadovo pareigose. Šis skyrius kontroliuoja tyrimus, susijus su sukčiavimais, narkotikais ir kitais nusikaltimais.

Komisijos išvados neskundė ir kiti du prokurorai – E. Motiejūnas ir I. Rondomanskaitė, jie BNS teigė nematę pagrindo.

„Ką keisčiau, išsakiau vizijas, savo mintis komisijoje, nenoriu viešinti, nenoriu antros atrankos. Toks iššūkis mano gyvenime, norėjau keisti darbo pobūdį, save išbandyti. Komisijos teisė atrinkti, ar ne, būna, kad žmonės atrankų nepraeina, nenustebau“, – BNS sakė 17 metų prokuratūroje dirbanti I. Rondomanskaitė.

Ji kontroliuoja nemažai tyrimų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis.

Prokuroras E. Motiejūnas prokuratūroje dirba kelis dešimtmečius, 2012 metais jis dalyvavo procese, kuris vyko po Andriaus Ūso, kaltinto pedofilija, mirties. A. Ūso byloje prokuroras siūlė teismui bylą nutraukti nesant nusikaltimo sudėties – konstatuojant, kad nebuvo jokios pedofilijos, o byloje nėra patikimų liudytojų. Teismas velionį išteisino.

Šis prokuroras dabar vadovauja skyriui, kuris daugiausia kontroliuoja avarijų ir neblaivių vairuotojų ikiteisminius tyrimus.

„Pastebėtina, kad kiekvienas Komisijos narys individualiai vertina pretendentų dalykines ir asmenines savybes“, – rašoma prokuratūros atsakyme BNS.

Rugpjūčio 22 dieną generalinės prokurorės įsakymu paskelbta nauja atranka į minėtą pareigybę.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros veiklos teritoriją sudaro Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus rajono savivaldybė, Trakų rajono savivaldybė, Elektrėnų savivaldybė, Šalčininkų rajono savivaldybė, Švenčionių rajono savivaldybė, Ukmergės rajono savivaldybė ir Širvintų rajono savivaldybė.

Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai kontroliuoja įvairius ikiteisminius tyrimus, t. y. ekonominio – finansinio pobūdžio, eismo įvykių, smurto artimoje aplinkoje, plėšimus, vagystes ir t. t.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Hūjadarbis

Matyt neišsrebiama byla guli ant stalo

Ir kaip gi rasite? LR nepajėgi būti teisine valstybe

LTSR metų baigusieji teisės studijas buvo to meto apsivogusiųjų ir visokių iš zonų Sibire grįžusių sovietų subinlaižių ir skundikų vaikai. Faktas: studijuoti jie negalėjo. Visi sulig vienu jie dar LTSR laikotarpiu pirko kiekvieno kontrolinio rezultatus ir kursinius. Diplominiai jų visi nusipirkti . Ir šita gauja kuauragalvių tapo ir po 1990 m teisėjais, prokurorais, tyrėjais, ministerijų pagrindiniais klerkais, reguliuojančios vadovybės parašus, o tai reiškia - visą valdymą . Šita korupcinė šutvė itin greitai užėmė MRU, kuri tapo konvejeriu teisininkams išleisti - magistrų diplomai išdalinti ne tik idiotams ir narkomanams beraščiams . Buvo sukurta kirupcinė sistema. Lietuvos teismai esamu metu yra cirkas, kur nustatytos kyšių sumos, kurios būtinos, kad byla pakrypti norima linkme. Teismuose neišsilavinę korumpuoti teisėjai, kurių praktiškai visų namuose iįsigimėluai narkomanai vaikai anūkai kurių išlaikymas kainuoja milžiniškas sumas. Nuomonė: naikinti visą jurisdikcijos sistemą.

Vilnietis

Net ir ŪSO ILGI ŪSAIAI nepadėjo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS