Savivaldybė pradėjo nukelti sovietines skulptūras Antakalnio kapinėse | KaunoDiena.lt

SAVIVALDYBĖ PRADĖJO NUKELTI SOVIETINES SKULPTŪRAS ANTAKALNIO KAPINĖSE

Vilniaus meras Remigijus Šimašius trečiadienį pranešė, kad savivaldybė pradėjo sovietinių Antakalnio skulptūrų nukėlimo darbus, jie gali užtrukti iki trijų savaičių.

„Antakalnio kapinių stelos negrius taip išraiškingai kaip neseniai didžiausias Rygos sovietinis paminklas. Kaip ir suplanuota, stelos bus nukeliamos tvarkingai, atskirais segmentais, ir tas gali užtrukti iki trijų savaičių“, – BNS sakė meras.

„Gaila, kad dėl Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimo šį darbą buvo tekę atidėti, bet pradžios diena išaušo“, – pridūrė jis.

Anksčiau svarstyta, jog skulptūras pavyks nukelti greičiau, šią savaitę.

Vilniaus Antakalnio kapinėse prasidėjo stelų nukėlimo darbai

I. Gelūno / BNS nuotr.

Praėjusį antradienį Teisingumo ministerija informavo, kad Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetas paliko galioti laikinąją apsaugą sostinės Antakalnio kapinėse esančioms skulptūroms, taip formaliai sostinės valdžiai neleisdamas jų kol kas nukelti.

Laikinųjų priemonių komiteto prašė „etniniais rusais“ prisistatantys pareiškėjai, tarp jų – Algirdo Paleckio įsteigto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ byloje figūruojantis Kazimieras Juraitis, taip pat Dmitrijus Glazkovas, Tatjana Brandt ir Anastasija Brandt.

Skulptūros nukeliamos nepaisant JT komiteto sprendimo. Teisingumo ministerija ir savivaldybė argumentuoja, jog institucija buvo suklaidinta minimų asmenų argumentų, neva monumentas bus išniekintas, o šalia esantys palaikai perlaidoti.

Savivaldybė nukeltas skulptūras žada perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.

Rašyti komentarą
Komentarai (29)

Anonimas

TAI BENT ŽMOGO TAS ŠIMAŠIUS...SUNKŲ DARBĄ NUDIRBO..TRENKĖ SNUKIN JUNGTINIŲ TAUTŲ ATSTOVAMS,KURIE ATSTOVAUJA LIETUVAI,ESTIJAI....ŠVEDIJAI,UKRAINAI.....VENGRIJAI,MOLDAVIJAI,BALTARUSIJAI IR KITOM VALSTYBĖM.....PONAI,NEŽINOT KAS JUNGTINĖS TAUTOS IR KĄ LIETUVA TEN PASIRAŠIUSI? LIAUDIŠKAI--ŠIMAŠIUS APSIŠIKO IKI AUSŲ IR DAR PRIKAKINO LIETUVĄ....

Vidas

Tegul atvažiuoja iš rusnios ir pasiima jeigu jiems reikia arba vietiniai rusnios atstovai tegu vežasi į savo kiemus kur vien burliokai gyvena.

Juzef

Nesuprantu kodėl lyg šiol dar stoviejo šitos statujos.Tai buvo tikras pasišaipymas iš šiose kapinėse palaidotų lenkų ir letuviu/
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS