Teismas atvėrė P. Gražuliui duris į rinkimus, nurodė VRK leisti jam sumokėti užstatą | KaunoDiena.lt

TEISMAS ATVĖRĖ P. GRAŽULIUI DURIS Į RINKIMUS, NURODĖ VRK LEISTI JAM SUMOKĖTI UŽSTATĄ

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atvėrė Seimo nariui Petrui Gražuliui duris dalyvauti Vilniaus miesto ir savivaldybės tarybos rinkimuose.

Penktadienį teismas panaikino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą pašalinti politiką iš savivaldos rinkimų, nes jis nesumokėjo dvigubo rinkimų užstato ir nepateikė biografijos.

Rinkimų kodekse numatyta, kad jeigu savivaldybių tarybų rinkimuose kandidatų sąraše įrašyti kandidatai, einantys pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, už kiekvieną tokį kandidatą mokami dvigubi užstatai.

LVAT įpareigojo VRK nustatyti terminą Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) lyderiui pareiškinių dokumentų trūkumams pašalinti.

Teismo teigimu, VRK neatliko Rinkimų kodekse jai numatytos pareigos, kad nustačiusi, jog pateikti ne visi pareiškiniai dokumentai ar juose esama trūkumų, ji turi apie tai pranešti tos partijos atstovui rinkimams ir nustatyti terminą trūkumams pašalinti.

Anot LVAT, nepaisant to, kad dokumentai buvo pateikti paskutinę dieną ir valandą, tai nepanaikina Rinkimų komisijos pareigos informuoti kandidatus apie aptikus trūkumus ir suteikti kandidatams laiko jiems ištaisyti.

Be to, teismas atkreipė dėmesį, kad įstatymu VRK suteikta galimybė ilgiau nei 30 dienų tikrinti kandidatų pateiktą informaciją.

Teisėjų kolegija nusprendė, kad rinkimų organizatoriai nepagrįstai apribojo P. Gražulio  pasyviąją rinkimų teisę, todėl įpareigojo ją nustatyti terminą, per kurį politikas galėtų pateikti biografiją ir sumokėti trūkstamą užstato dalį.

Penktadienį VRK renkasi į posėdį ir persvarstys savo ankstesnį sprendimą, kuriuo iš rinkimų kovos pašalino per 500 politikų, neteisingai pateikusių pareiškinius dokumentus.

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyks kovo 5 dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Linksmoji Jadzė

Valiooooooo, 7 000 Gargždų gėrovų vėl išrinks klasės juokdarį Petriuką . Jis gi vėl verks , jau per kitą televiziją . Vėl valys nosikę, bet ant KITOS palangės . Vėl išdykaus su silkių pardavėja , bet kitu vardu :)ir ne iš Palangos .

Taigi

galės cirkintis toliau

Kas valdo tokią komisiją ir ar ji reikalinga...

Šaunuolis.......konservams infarktas.......
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS