„Teismo posėdyje planuojama pradėti baigiamąsias kalbas“, – Eltai sakė Vilniaus apygardos teismo atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.
Baudžiamasis kodeksas už tokius veiksmus, kokie inkriminuoti P. Gražuliui, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Baigiamųjų kalbų metu pasisako prokuroras, kuris įvardija, kokią bausmę siūlo skirti kaltinamajam, pats kaltinamasis, jo gynėjas, kiti proceso dalyviai.
„Jau pripratęs prie teismų, nuo sovietmečio esu teisiamas, persekiojamas. Anksčiau, kad kritikavau komunizmą, kad kovojau už Lietuvos Nepriklausomybę o dabar kad kritikuoju genderizmą ir homoseksualistų ideologiją. Anksčiau jeigu komunistą kritikuosi, pasodins, o dabar homoseksualistai tapo šventybe. Dievas sukūrė vyrą ir moterį. Kur aš pakeisiu nuomonę? Tegu mane sušaudo“, – žurnalistams teisme sakė P. Gražulis.
„Nežinau, gal 5 kokius, ar 7. Bent pasiryžęs ir tam. Turėsiu atlikti“, – sakė P. Gražulis.
„Lietuva su Europa išsikraustė iš proto – kur tai matyta, propaguoti homoseksualizmą. Visos imperijos pasaulyje sužlugo dėl moralinio supuvimo – Romos, Bizantijos, Lietuvos Didžioji kunigaikštystė“, – prieš teismo posėdį kalbėjo P. Gražulis. Jis sakė tik citavęs apaštalo Pauliaus žodžius romiečiams.
Teismo salę užplūdo politiko gerbėjai iš Vilniaus, Gargždų, Kauno, jie sakė palaikantys P. Gražulį.
Šios baudžiamosios bylos nagrinėjimas buvo sustojęs, nes kaltinamasis P. Gražulis praėjusių metų liepą buvo išrinktas Europos Parlamentu nariu ir įgijo teisinę neliečiamybę.
Po generalinės prokurorės Nidos Grunskienės kreipimosi gegužės 6 d. EP panaikino P. Gražulio teisinę neliečiamybę. EP nenustatė aplinkybių, leidžiančių teigti, jog teisėsaugos procesas gali būti traktuojamas kaip politinis persekiojimas.
P. Gražulio teisinė neliečiamybė dėl kaltinimų šioje byloje buvo panaikinta ir anksčiau, tai yra 2023 m. lapkritį, tik tuomet šį sprendimą priėmė Seimas, kadangi politikas buvo išrinktas į parlamentą.
ELTA primena, kad baudžiamoji byla, kurioje P. Gražuliui pareikšti kaltinimai dėl LGBTQ asmenų niekinimo, teismui perduota 2023 m. gruodį.
P. Gražulis yra kaltinamas tuo, kad, būdamas Seimo nariu, 2022 m. gegužės 26 d. Seimo patalpose, pasibaigus Seimo posėdžiui dėl civilinės sąjungos įregistravimo, filmuojant ir į eterį transliuojant televizijų kameroms galimai viešai tyčiojosi ir niekino žmonių grupę – LGBTQ bendruomenės narius dėl jų seksualinės orientacijos.
Bylos duomenimis, kaltinamasis vartojo tokias frazes, kaip „Lipa ant stulpo ir rėkia, kad yra pederastas“, „Iš kur tie pederastai atsirado? Čia išsigimimas“, „Jūs platinate venerines ligas“, „Ir su ožkom, ir lavonais, su vaikais, su vyrais“, „Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas, Jūs esate išsigimęs“, „Dievas sukūrė vyrą ir moterį“.
Anot prokuratūros, politikas tokiu būdu įžeidinėjo, niekino LGBTQ bendruomenės narius ir esą padarė nusikalstamą veiką, nurodytą Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalyje.
Minimame BK straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Gegužę P. Gražulis davė parodymus teismui, jis kaltės nepripažino. P. Gražulis tvirtino ne niekinęs LGBTQ žmonių, o tik citavęs Šventąjį Raštą.
(be temos)
(be temos)
(be temos)