Už neteisėtą praturtėjimą – 50 tūkst. eurų bauda ir 193 tūkst. eurų konfiskavimas | KaunoDiena.lt

UŽ NETEISĖTĄ PRATURTĖJIMĄ – 50 TŪKST. EURŲ BAUDA IR 193 TŪKST. EURŲ KONFISKAVIMAS

  • 0

Vilniaus miesto apylinkės teismas kaltu dėl neteisto praturtėjimo pripažino vilnietį, skyrė jam 50 tūkst. eurų baudą ir konfiskavo beveik 193 tūkst. eurų, kurių kilmės jis negalėjo pagrįsti.

Vyras anksčiau ne kartą buvo baustas už nelegalių rūkalų laikymą.

Kaip skelbia prokuratūra, didelę sumą grynųjų pinigų I. Ž. bute 2019 metų gegužę per kratą rado ir paėmė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai.

Į VSAT pareigūnų akiratį I. Ž. pakliuvo įtarus disponavimu kontrabandinėmis cigaretėmis.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, 2020 metų liepą Panevėžio apygardos teismo baudžiamuoju įsakymu I. Ž. buvo pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė viršija 250 MGL sumą, jam buvo skirta 13 tūkst. 800 eurų bauda.

Dėl per kratą I. Ž. namuose rastų grynųjų pinigų (beveik 250 tūkst. eurų) kilmės, įtariant neteisėtą praturtėjimą, buvo atliktas atskiras ikiteisminis tyrimas. Jį atliko VSAT Pagėgių pasienio rinktinės tyrėjai, o vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus apylinkės teismas, išnagrinėjęs šią bylą, antradienį I. Ž. pripažino kaltu dėl neteisėto praturtėjimo. Teismo neįtikino kaltinamojo argumentai, kad per kratą surasti pinigai įgyti legaliai – sutaupyti iš jo bei žmonos algų, gauti pardavus nekilnojamąjį turtą ir padovanoti artimųjų, netgi – išlošti lažybų bendrovėse. Surinkti byloje duomenys, specialistų išvados tai paneigė.

Teismas konstatavo, kad I. Ž. paaiškinimai dėl rastų pinigų kilmės nėra pagrįsti, jie pateikti kaip gynybinė versija, siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Nuosprendyje taip pat pabrėžiama, kas kaltinamasis anksčiau tris kartus teistas už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, jam skirtos gan didelės piniginės baudos, kurias jis sumokėjo.

„Ši aplinkybė taip pat sustiprina teismo vidinį įsitikinimą dėl to, kad kaltinamasis I. Ž. kratos metu rastas pinigines lėšas sukaupė ne iš teisėtų pajamų šaltinių“, – rašoma Vilniaus apylinkės teismo apkaltinamajame nuosprendyje.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti apeliacine tvarka skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS