-
Kaip prižiūrėti sodo baseinų įrangą po sezono? 1
Pašalinkite lapus nuo vandens paviršiaus
Krentantys lapai dažnai simbolizuoja šaltojo sezono pradžią – nors iš pradžių tai atrodo pakankamai žavingai, reikėtų nepamiršti, kad pradėję gesti, jie gali pakenkti ir vandeniui, ir jame gyvenantiems gyviams. Tad reguliariai reikėtų juos iš sodo baseino pašalinti. Patiesę specialų tinklelį, tokį darbą galėsite atlikti dar efektyviau.
Lygiai taip pat, kaip ir krentantys lapai, vandeniui gali pakenkti ir jame merdintys augalai – jei turėjote vandens lelijų ar kitų panašių augalų, artėjant šaltajam sezonui su jomis turėsite atsisveikinti. Išimtis taikoma tik tuo atveju, jei yra ženklų, rodančių, kad augalai gali išgyventi per žiemą. Toks scenarijus įmanomas tuomet, jei jų šaknys yra giliai po baseinu.
Laužykite ledus
Šis aspektas bus aktualus tuo atveju, jeigu baseine gyvena žuvys. Susidaręs ledo sluoksnis gali būti pavojingas jų gyvybei. Organizmams yrant vandenyje, išsiskiria dujos, kurioms reikia pasišalinti iš vandens. Tiesa, dėl to nereikia susmulkinti viso baseino ledo, kadangi šis procesas taip pat yra pavojingas žuvytėms. Pakaks, jeigu iškirsite nedidelę eketę, per kurią galės pasišalinti minėtosios dujos. Toks darbas nepareikalaus daugybės pastangų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje jis bus labai reikšmingas – prasidedant naujam sezonui galėsite tuo įsitikinti.
Pasirūpinkite, kad baseinas gautų natūralios šviesos
Šis aspektas ir vėlgi bus aktualus tuo atveju, jeigu baseine liko žuvų ar augalų. Nors ir ne kaitrūs, saulės spinduliai žiemos metu nėra retas reiškinys, tad pravartu pasistengti, kad jie galėtų pasiekti ir baseiną. Nugenėkite aplink esančias medžių šakas ir nuvalykite sniegą, kuris gali uždengti vandens paviršių. Taip ne tik padėsite išgyventi augmenijai ir žuvims, bet ir užtikrinsite žavų vaizdą saulėtomis dienomis. Kitaip tariant, sodo baseinas net ir šaltuoju sezonu atliks pagrindinį savo darbą.
Apsaugokite baseino gyventojus
Nuo įvairių plėšrūnų žuvytes galėsite apsaugoti naudodami tą patį prieš tai minėtą tinklelį. Tiesa, jas reikėtų pasaugoti ne tik nuo jų, bet ir nuo persivalgymo. Nors gali kilti noras prieš šaltąjį sezoną jas gerai nupenėti, turėtumėte nuo to susilaikyti. Artėjant žiemai, daugumos žuvų rūšių medžiagų apykaita sulėtėja, tad maisto joms reikia kur kas mažiau. Pasidomėkite savo augintinių poreikiais: gali būti, kad jas reikės pamaitinti tik kelis kartus per savaitę.
Atjunkite vandens filtrą ir siurblius
Reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir baseinų įranga, kuri dažniausiai nėra pritaikyta žiemojimui lauke. Jei sezono metu naudojote vandens siurblius ir filtrą, prasidedant šaltajam metų periodui, juos reikėtų atjungti. Tokią įrangą patariama nusausinti ir laikyti viduje. Tam puikiai tinka ir sodo nameliai, kuriuose sutalpinsite ir kitą sezoninę techniką ar transporto priemones. Be to, tokie statiniai atrodo pakankamai stilingai, tad bendro kiemo vaizdo jie tikrai nesugadins. Spauskite čia, jeigu norite apžiūrėti sodo namelių asortimentą.
Atlikę visus šiuos darbus, galėsite būti tikri, kad sodo baseinai sėkmingai sulauks naujo sezono pradžios. Jei dar tik svarstote apie jų įsigijimą, vis dar turite galimybę kiemą papuošti tokia dekoracija – el. parduotuvėje Pigu.lt baseinų įranga nustebins ir plačiu pasirinkimu, ir geromis kainomis.
-
Padėtas taškas Anykščių tragedijos byloje: viešbučio baseine mažylė nuskendo pati 2
„Įvertinęs visus tyrimo metu surinktus duomenis ir konstatavęs, kad vaiko mirtis nesusijusi su kitų asmenų neteisėtais ar nusikalstamais veiksmais jo atžvilgiu, ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą jį nutraukti“, – rašoma pranešime.
Nelaimė viename Anykščių viešbutyje įvyko pernai, lapkričio 5 dieną. Prieš pat vidurdienį viešbučio SPA centre, sūkuriniame baseine po vandeniu pastebėta panirusi mažametė mergaitė.
Iškeltą iš vandens vaiką imta gaivinti, per kelias minutes atskubėjo greitosios medicininės pagalbos ekipažas, vėliau mažametė išvežta į ligoninę, tačiau ten konstatuota jos mirtis. Teismo medicinos ekspertizės išvadose konstatuota, kad vaikas paskendo.
Mergaitės mirties aplinkybėms nustatyti buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu apklausti įvykio liudytojai, peržiūrėta baseine įrengtų vaizdo kamerų nufilmuota medžiaga, išnagrinėtos ekspertų išvados.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, mažametė į viešbučio SPA buvo atėjusi su motina ir dviem vyresniais broliais. Nemokanti plaukti mergaitė visą laiką buvo apsivilkusi pripučiamą liemenę, tačiau vėliau, niekam nepastebėjus, ją nusivilko, įlipo į sūkurinį baseiną ir paniro po vandeniu. Vaiko kūnas baseino dugne buvo pastebėtas po trijų minučių.
Prokuratūros teigimu, mažametės motina buvo supažindinta su viešbučio vidaus tvarkos taisyklėmis. Pagal jas visišką atsakomybę už viešbutyje gyvenančių vaikų iki 16 metų ir neįgalių asmenų sveikatą, saugumą, tinkamą elgesį, šių taisyklių laikymąsi prisiima tėvai arba juos lydintys pilnamečiai asmenys. Vaikai iki 16 metų ir neįgalūs asmenys į baseiną įleidžiami tik lydimi juos prižiūrinčių pilnamečių asmenų, kurie atsako už jų saugumą ir gyvybę.
„Byloje surinkta informacija leidžia manyti, kad šis tragiškas įvykis vertintinas kaip nelaimingas atsitikimas“, – sakė Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius.
-
„Žalgirio“ arenos baseine skendo vaikas: po nelaimės – naujas privalomas reikalavimas 31
Skendo vaikas
Trečiadienį apie 21.20 val. Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad iš Karaliaus Mindaugo prospekte esančio „Žalgirio“ arenos baseino į Kauno ligoninę pristatyta mažametė. Mergaitė po skendimo dabar prižiūrima medikų.
„Žalgirio“ arenos baseino vadovas Emilis Vaitkaitis portalui kauno.diena.lt plačiau pakomentavo įvykusią nelaimę.
„Trečiadienį „Žalgirio“ arenos baseino SPA zonoje įvyko nelaimingas atsitikimas, kurio metu pradėjo skęsti mažametė mergaitė. Į įvykį iškart sureagavo baseine budintys gelbėtojai. Mergaitę ištraukus iš vandens, vienas gelbėtojas vadovavo gaivinimui, kita gelbėtoja pasirūpino defibriliatoriumi, kurio galiausiai neprireikė, nes mergaitė po sėkmingo gaivinimo atgavo sąmonę. Lygiagrečiai buvo iškviesta ir greitoji medicinos pagalba. Norime padėkoti ir šalia buvusiai baseino lankytojai gydytojai, kuri kartu su gelbėtoju padėjo sėkmingai atgaivinti mergaitę“, – komentavo E. Vaitkaitis.
Imasi pokyčių
Jis atkreipė dėmesį, kad vaikai iki 16 metų „Žalgirio“ arenos baseine gali lankytis tik lydimi juos prižiūrinčių suaugusiųjų asmenų, kurie visiškai atsako už jų saugumą lankymo metu.
„Suaugęs asmuo prisiima visišką atsakomybę už prižiūrimų vaikų saugumą, sveikatos būklę, elgesį“, – aiškino baseino vadovas.
Visgi, siekiant užtikrinti vaikų saugumą, baseino administracija jau imasi pokyčių ir rekomenduojamos saugumo priemonės mažamečiams nuo šiol bus privalomos.
Suaugęs asmuo prisiima visišką atsakomybę už prižiūrimų vaikų saugumą, sveikatos būklę, elgesį.
„Savo ruožtu visas „Žalgirio“ arenos baseino zonas stebi ir prižiūri gelbėtojai. Stebėjimas vyksta tiek fiziniu būdu, tiek per stebėjimo kameras. Su vaikais į baseiną atvykstantiems suaugusiems yra suteikiama galimybė pasinaudoti vaikams skirtomis plaukimo rankovėmis, kurias jie gali uždėti mažamečiams baseino lankytojams. Norint išvengti tokių nelaimingų atsitikimų ateityje, nuo šiol plaukimo rankovių dėvėjimas vaikams bus privalomas“, – nurodė E. Vaitkaitis.
Kauno m. savivaldybės nuotr.
Ne pirma nelaimė
Primename, jog tai ne pirma nelaimė, įvykusi naujai atidarytame „Žalgirio“ arenos baseine. Rudenį buvo skelbta apie tai, kad vamzdyje užstrigo dešimtmečio koja. Berniukas pats kojos niekaip negalėjo ištraukti, tai pavyko padaryti tik su tėvo pagalba.
Tuomet baseino valdytojai aiškino, kad nelaimė įvyko dėl to, jog nuo sienelės buvo numušta apsauginė galvutė, dengianti iš baseino vandenį ištraukiančią ertmę. Ji esą būna sandariai pritvirtinama ir galėjo nukristi tik dėl išorinių veiksmų.
„Norime patikinti, kad „Žalgirio“ arenos baseinas yra saugus. Įrenginių saugumą garantavo tiek rangovo atstovai, tiek pastoviai atliekama techninė priežiūra. Deja, nuo nelaimingų atsitikimų niekas nėra visiškai apsaugotas. Vieta, kurioje įvyko nelaimingas atsitikimas, buvo operatyviai sutvarkyta ir yra saugi naudoti“, – tąkart apie įvykį kalbėjo E. Vaitkaitis.