-
Pamatei šiukšlintoją – pranešk! Jis kenkia mums visiems 40
Keliame grėsmę sau ir kitiems
Bendrojo naudojimo konteinerius ar šalia esančią teritoriją užkraudami didelių gabaritų, žaliosiomis atliekomis, padangomis ar kitomis atliekomis, žmonės, pirmiausia, kuria netvarką savo mieste. Šalia konteinerių įrengiami nelegalūs sąvartynai, kurie gali kelti pavojų žmonių sveikatai, teršti dirvožemį, vandenį ar skleisti nemalonų kvapą.
Atliekas draudžiama palikti šalia konteinerių, gatvėse, aikštėse, skveruose, parkuose ar kitose tam neskirtose vietose. Taip pat draudžiama didelių gabaritų, statybines, žaliąsias atliekas, senus baldus, panaudotas padangas mesti į mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius.
Įmonės nuotr.
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento direktorė Renata Surovec pastebi, kad ir miškuose vis dar metamos ne tik įvairios buitinės, bet ir didžiagabaritės, statybinės atliekos, automobilių padangos, plastikas ir kitos atliekos, kurios gadina gamtovaizdį, jau nekalbant apie tai, kad kelia didelių pavojų gyvūnams, žmogui, visai gamtai. Taršą didina ir atliekų atidavimas neatsakingiems jų tvarkytojams, kurie tik paima atliekas, tačiau atsakingai jų nesutvarko.
Kiekvienas daiktas turi turėti savo vietą
Greta pripildytų mišrių komunalinių atliekų konteinerių įrengti popieriaus ir kartono, plastiko ir metalo, stiklo pakuočių atliekų konteineriai neretai būna pustuščiai. Jeigu gyventojai tinkamai atliktų pirminį atliekų rūšiavimą dar namuose, atliekų srautas pasiskirstytų tolygiau ir didelė dalis jų nugultų ne į komunalinių, o į pakuočių konteinerius. Į šiuos konteinerius metamos popieriaus pakuotės turi būti kiek įmanoma išlankstytos ir suspaustos, kad konteineryje užimtų kuo mažiau vietos, o plastiko pakuotės – sausos ir tuščios, kad neužterštų kitų konteineryje esančių atliekų.
„Kauno švara“ primena, kad į rūšiavimo konteinerius metamos pakuočių atliekos yra išvežamos nemokamai – jų surinkimą ir tvarkymą finansuoja gamintojų ir importuotojų organizacijos. Kuo daugiau atliekų išrūšiuojama, tuo mažiau jų patenka į bendrus mišrių atliekų konteinerius, už kurių išvežimą ir sutvarkymą sumoka gyventojai.
Atliekų kalnai neatsiranda iš niekur. Juos šalia atliekų konteinerių aikštelių suneša ar net dideliais kiekiais atveža patys gyventojai. Didžiagabarites, žaliąsias, statybines atliekas šalia konteinerių ar kitose atliekoms neskirtose vietose palikti draudžiama. Gyventojai šias atliekas nemokamai gali nuvežti į Kauno regioninio atliekų tvarkymo centro (RATC) atliekų surinkimo aikšteles (https://www.kaunoratc.lt/aiksteles/, daugiau informacijos skelbiama: https://www.kaunoratc.lt/paslaugos/gyventojams/). Taip pat Kaune, trijose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, veikia daiktų „Atiduotuvės“. Jos įkurtos tam, kad geri, bet nebereikalingi daiktai nevirstų atliekomis. Į „Atiduotuves“ daiktus atvežti ir juos pasiimti galima visiškai nemokamai. „Atiduotuvės“ Kaune veikia aikštelėse, esančiose Energetikų g. 60, Kuršių g. 9E, Julijanavos g. 1A.
Įmonės nuotr.
Kauno RATC Edukacijos ir viešųjų ryšių specialistė, prabilusi apie vis dar gajų elgesį, kai didžiagabaritės atliekos paliekamos prie buitinių atliekų konteinerių ar nelegaliuose sąvartynuose, želdynuose ar miškuose, spėjo, kad pagrindinė priežastis – žmonių sąmoningumo trūkumas. Ji pastebėjo, kad bendras didelių gabaritų atliekų, pristatytų į surinkimo aikšteles, kiekis šiemet išlieka panašus kaip ir pernykštį pusmetį. Pernai sausį–birželį buvo priimta apie 16,7 tūkst. t atliekų, o šiemet per tą patį laikotarpį – 16,4 tūkst. t atliekų. „Kai kurių atliekų atvežta daugiau nei pernai, o kai kurių mažiau. Pavyzdžiui, surinktų mišrių statybinių atliekų kiekis šiek tiek padidėjo, elektronikos atliekų padidėjo apie 100 t, o baldų atliekų surinkta šiek tiek mažiau“, – skaičiavo specialistė.
Aplinkosauginio sąmoningumo, atliekų kultūros trūkumas
Kodėl vienuose miesto mikrorajonuose gyventojai tvarko atliekas atsakingai ir gyvena gražioje aplinkoje, o kituose – šalia konteinerių ar kitose atliekoms mesti netinkamose vietose padaryti sąvartynai? Ar žmonių kultūros lygis, socialinė padėtis nulemia aplinkosauginį atsakingumą ir suvokimą, kad atliekos negali būti metamos bet kur ir teršiama aplinka, kurioje gyvename? Galbūt neatsakingą elgesį lemia žinių stoka?
Žmonės turi žinoti, kad kuo daugiau išrūšiuos, tuo geriau. Nors rūšiavimo ir nerūšiavimo konteinerių atliekos yra perrūšiuojamos, tačiau kai žmonės patys atliekas išrūšiuoja, yra išsaugoma pirminė žaliavų kokybė. Jeigu popierių įmesime į paprastą konteinerį, o ant jo primesime bioskaidžių atliekų, jis jau taps nebeperdirbamas. Atliekas rūšiuoti yra labai nesudėtinga. Įprastai ant konteinerių galima rasti sąrašą atliekų, kurios turi keliauti į jo vidų.
Įmonės nuotr.
Žmonės turi žinoti ne tik pirmines rūšiavimo taisykles, tačiau ir vietas, kur reikia nuvežti didžiagabarites, statybines, žaliąsias ir kitas rūšiavimui netinkamas ir nekomunalines atliekas. Pagirtina, kad atliekų turėtojai žino atliekų tvarkytojų pareigas, tačiau turėtų žinoti ir savo pareigas ir suprasti, kad teisingas atliekų tvarkymas yra susijęs su jų pačių gyvenimo kokybe, mokesčiais ir tuo, kokią planetą paliksime ateinančioms kartoms.
Tiems, kas domisi, visada stengiamės paaiškinti ir padėti rasti tinkamiausią sprendimą, tačiau nepamirškime, kad taisyklių nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.
Padeda išvežti
Tokiais atvejais, kai gyventojai neturi galimybės pristatyti nereikalingų daiktų į didžiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles, prašome kreiptis į „Kauno švarą“, kuri teikia atliekų išvežimo iš namų paslaugą. „Kauno švaros“ darbuotojai ne tik išveš nebereikalingus, nebeveikiančius namų apyvokos daiktus (buitinę techniką, baldus ar kt.), bet ir išneš juos iš jūsų namų. „Atliekos bus saugiai pristatytos į Kauno RATC tolimesniam atliekų tvarkymui, o jūsų tvarkymosi laikas žymiai sutrumpės“, – pagalbą siūlo „Kauno švara“.
Įmonės nuotr.
Didžiagabaričių atliekų išvežimo paslaugą galite užsisakyti labai paprastai, tereikia paskambinti tel. +370 699 55 328 arba parašyti e. paštu isvezimas@svara.lt. Daugiau informacijos https://www.svara.lt/isvezimas/.
Dėl statybinių atliekų išvežimo kreiptis tel. +370 601 14 821 arba rašyti e. paštu statybinis@svara.lt. Daugiau informacijos https://www.svara.lt/statybinis/.
Žaliųjų atliekų konteinerius „Kauno švara“ suteikia nemokamai. Už papildomą mokestį galima rinktis šių atliekų išvežimo paslaugą – https://www.svara.lt/zaliosios/.
Šiukšlinimas yra administracinis nusižengimas
Dėl Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 str. „Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“ reikalavimų pažeidimų juos padariusiems asmenims skiriamos administracinės nuobaudos. Tiems, kurie vis tik numoja ranka ir šiukšlina kiemuose ar kitose viešosiose erdvėse, primename, kad, nesilaikant savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių, gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.
„Kauno švaros“ įrengtos kameros šalia atliekų konteinerių fiksuoja pažeidėjus, kurie meta ar net automobiliais atveža ir šalia konteinerių iškrauna nemažus kiekius didžiagabaričių, statybinių, žaliųjų ar kitų atliekų. Toks šiukšlinimas yra draudžiamas, tai – administracinis nusižengimas. Medžiaga su užfiksuotais pažeidėjais siunčiama į Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių, skiriamos baudos.
Būkime pilietiški – fiksuokime ir drausminkime šiukšlintojus! Tyla, nepastebėjimas, susitaikymas šiukšlintojus drąsina veikti toliau. Tik nuo mūsų visų bendrų pastangų priklauso miesto grožis, todėl nesirinkime tylos, bet nedelsdami kartu išgyvendinkime ydingus įpročius. Pastebėjus Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų pažeidėjus, prašome užfiksuoti pažeidimą ir nedelsiant kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių internetiniu adresu https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/viesosios-tvarkos-pazeidimai/ arba į „Kauno švarą“ e. paštu kokybe@svara.lt. Taip pat galite kreiptis į skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 (visą parą) arba per policijos elektroninių paslaugų sistemą ePolicija.lt, informaciją galima pateikti e. paštu ir AAD prie Aplinkos ministerijos info@aad.am.lt.
-
Šiukšlintojai drausminami piniginėmis nuobaudomis 11
Stebi vaizdo kameros
Tam, kad apsaugotų kauniečių teisę į švarią aplinką „Kauno švara“ šalia konteinerių per kelius metus jau įrengė 120 vaizdo stebėjimo kamerų. Artimiausiu metu planuojama įrengti apie 50. „Vaizdo stebėjimo kameros yra aukštos raiškos, todėl pažeidėjus užfiksuoja ne tik dieną, bet ir naktį“, – tvirtino „Kauno švara“ marketingo specialistė Kristina Parachomikienė.
Taip pat vaizdo kameros drausmina atsikratančius atliekomis ir kitose Kauno vietose. Kaip sakė Kauno miesto savivaldybės Viešojo saugumo tarnybos skyriaus vedėjas Gintaras Gatulis, mieste yra 300 vaizdo kamerų. „Atsižvelgiant į galimo nusižengimo pobūdį, vietą, laiką, padarymo būdą ir kitas svarbias aplinkybes nustatant asmenis, teršiančius aplinką, galima naudotis visomis Kauno miesto savivaldybės teritorijoje įrengtomis ir viešąsias erdves, gatves, parkus, skverus stebinčiomis vaizdo stebėjimo kameromis“, – pabrėžė jis.
„Kauno švaros“ nuotr.
Jau šiais metais pričiupta keletas šiukšlintojų, skirtos administracines nuobaudos. Viešosios tvarkos skyriuje pareigūnai per metus surašė apie 150 administracinio nusižengimo protokolų dėl Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 str. „Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“ reikalavimų pažeidimo ir pažeidimus padariusiems asmenims skyrė administracines nuobaudas.
Nesilaikymas Savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.
„Kauno švaros“ nuotr.
Apsunkina atliekų tvarkymą
Ne tam skirtoje vietoje besivoliojančios atliekos ne tik rėžia akį, bet ir kelia įvairių pavojų sveikatai – plinta ligos, yra tikimybė susižaloti. Vis dar prie konteinerių galima pamatyti sustatomas baldų lūženas, nudėvėtus santechninius įrenginius, stiklainius su uogienėmis. Pavieniai pažeidimai greitai tampa užkrečiami, šalia mažesnių atliekų atitempiamos stambesnės ir taip ima formuotis sąvartynai, nes komunalininkai negali iškart be specialios technikos išvežti stambių gabaritų atliekų.
Suprantama, kad jos nepaliekamos ilgam, tačiau jų surinkimas brangina atliekų tvarkymą, o tai reiškia, kad neatsakingi ar piktybiški šiukšlintojai kenkia visiems mums finansiškai.
Sudarytos sąlygos kultūringam tvarkymuisi
„Į mišrių komunalinių atliekų konteinerį galima mesti po pirminio rūšiavimo likusias nepavojingas buitines atliekas, kurios nebetinka perdirbti ar pakartotinai panaudoti“, – kalbėjo „Kauno švaros“ marketingo specialistė Kristina Parachomikienė.
Išsineštinio maisto ir vienkartinės pakuotės taip pat turėtų atsidurti mišrių komunalinių atliekų konteineriuose. Plačiau apie atliekų rūšiavimą ir kokias atliekas galima ir/ar negalima mesti į šį konteinerį rasite čia. Tekstilės atliekos turi būti metamos tik į tekstilės konteinerius.
Visos buityje susidarančios ir bendrojo naudojimo konteineriams netinkamos atliekos turi būti vežamos į Kauno regiono atliekų tvarkymo centro atliekų surinkimo aikšteles. Jų Kauno mieste yra aštuonios (https://www.kaunoratc.lt/aiksteles/). Pavojingos atliekos ten laikinai saugomos specialiose talpose, o vėliau perduodamos pavojingų atliekų tvarkytojams. Šios aikštelės dirba šešias dienas per savaitę.
Atliekos – joms priklausančiose vietose
Neturėtume kada užsimanę prie konteinerių palikinėti ir senų baldų, didelių buities rakandų, virtuvės, vonios įrangos, statybinių atliekų, padangų, žaliųjų atliekų ir pan.
Iš gyventojų baldus, buitinę techniką, elektronikos, statybines atliekų ir kt. aikštelėse priimama nemokamai. Aplinkosaugininkai primena, kad gyventojai senas padangas, kurios numestos bet kur dūla daugiau kaip 120 metų ir teršia aplinką, gali irgi nemokamai priduoti pardavėjui. Įsigiję naujas padangas, senąsias, to paties tipo transporto priemonei tinkančias padangas, galite nemokamai palikti prekybininkams. Tas pats principas galioja ir keičiant padangas autoservisuose. Suteikdami vartotojui paslaugą, prekybininkai ir autoservisai yra įpareigoti priimti nebereikalingas ar naudojimui nebetinkamas padangas. Šia paslauga dabar galima pasinaudoti jei padangų atiduodama tiek pat, kiek įsigyjama ar keičiama ir jeigu nenaudojamos padangos skirtos to paties tipo transporto priemonei. Panaudotos padangos, alyva, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos atliekos iš gyventojų nemokamai surenkamos stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėse.
Ne bėda, jei neturite galimybės pristatyti nereikalingų daiktų į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles. Tokiais atvejais galite kreiptis į „Kauno švara“, kur teikiama atliekų išvežimo iš namų paslauga. Maža to, nebereikalingus namų apyvokos daiktus (buitinę techniką, baldus ar kt.) darbininkai išneš iš jūsų namų, nereikės rūpintis pabodusiais, sulūžusiais, nebereikalingais daiktais. Atliekos bus saugiai pristatytos į Kauno regiono atliekų tvarkymo centrą tolimesniam atliekų tvarkymui, o jūsų tvarkymosi laikas žymiai sutrumpės. Stambiagabaričių išvežimo paslaugą galite užsisakyti labai paprastai, tereikia paskambinti tel.nr. +370 699 55328 arba rašyti isvezimas@svara.lt, informacija https://www.svara.lt/isvezimas/
Taip pat dėl statybinių atliekų išvežimo kreiptis tel. +370 60114821 arba rašyti statybinis@svara.lt, informacija https://www.svara.lt/statybinis/
Žaliųjų atliekų konteinerius „Kauno švara“ suteikia nemokamai. Už papildomą mokestį galima rinktis šių atliekų išvežimo paslaugą - https://www.svara.lt/zaliosios/
Būkime pilietiški – praneškime apie šiukšlintojus!
Dar vis vyrauja nuomonė, kad atliekų rūšiavimas ar tvarkymas yra „komunalininkų“ darbas, todėl pamatęs krūvą nevietoje suverstų atliekų, tik tyliai susimąsto, kad kažkas blogai atliko savo darbą. Tuo tarpu pranešti apie šiukšlintojus viešosiose erdvėse ryžtasi ne kiekvienas. Tyla, nepastebėjimas, susitaikymas šiukšlintojus drąsina veikti toliau.
Antra vertus, vis daugiau žmonių supranta, kad nors miesto tvarkytojai yra labai svarbūs, bet be mūsų visų pagalbos vien jų pastangų neužteks palaikyti kasdieninę švarą. Dėl to, labai svarbu visų labui pranešti apie ne vietoje paliekančius atliekas pažeidėjus. Tik nuo mūsų visų bendrų pastangų priklauso miesto grožis, todėl nesirinkime tylos, bet nedelsdami kartu išgyvendinkime ydingus įpročius.
„Norėčiau padėkoti visiems Kauno miesto gyventojams, kurie nelieka abejingi gamtos teršėjams ir aktyviai praneša apie gamtą teršiančius asmenis“, – sakė G. Gatulis ir informavo, kad apie pažeidėjus galima informuoti keliais būdais.
Pastebėjus Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų pažeidėjus, prašome užfiksuoti (fotografuoti, filmuoti) pažeidimą ir nedelsiant kreiptis į skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 (visą parą) arba per policijos elektroninių paslaugų sistemą ePolicija.lt, taip pat informaciją galima pateikti Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos info@aad.am.lt, Viešosios tvarkos skyrių internetiniu aresu: https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/viesosios-tvarkos-pazeidimai/, arba į „Kauno švara“ - kokybe@svara.lt
-
Po šiukšliavežės ratais žuvo „Kauno švaros“ darbuotojas: versijos, kaip galėjo įvykti tragedija 8
„Per gaisrą viena šiukšliavežė sudegė, kitos apdegė šonas, trečios šiukšliavežės šonas buvo pažeistas karščio. Be to, ant jo užgriuvo dar ir šalia stovėjusio automobilio krano strėlė“, – kalbėjo Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Laimius Kavaliauskas.
Įmonės atstovas sakė, kad kai kuri technika sudegė nebepataisomai. „Užsidegė viena šiukšliavežė. Mūsų pirminėmis įžvalgomis, jis turbūt sugedo neremontuojamai. Šalia buvusios mašinos yra ganėtinai stipriai apdegusios: vienos – kabina, kitos – išorinės dalys – keltuvas ir panašiai, įvairūs mechanizmai. Manome, kad juos tikrai suremontuosime“, – sakė „Kauno švaros“ atstovas Jonas Tumpa.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Anot J. Tumpos, peržiūrėjus kamerų įrašus, tyčinio padegimo versija atmetama. „Tą medžiagą dar tikrai tirsime, tai gal pastebėsime, ko nepastebėjome. Manome, kad tiesiog elektros instaliacijos kažkokia problema. Mašinos tikrai yra tvarkingos – ir techninė apžiūra peržiūrima, ir galimai gal kažkas „užtrumpino“, gal darbo metu kažką užkabino“, – svarstė jis.
Gaisro įmonėje priežastis aiškinasi ir teisėsauga. Vis dėlto, tai ne vienintelis nemalonumas įmonėje tą pačią dieną. Antradienio rytą Kauno rajone įvyko tragedija, kai 67-erių metų vairuotojas darbo metu pervažiavo ir mirtinai sužalojo 44-erių metų kolegą. Vairuotojas buvo blaivus.
„Netekome savo labai gero darbuotojo – krovėjo, kuris darbo metu, nežinome, kokiomis aplinkybėmis, atsidūrė po mūsų šiukšliaveže. Kiek žinome, gydytojai dar bandė gaivinti, bet nesėkmingai. Tikrai esame giliai sukrėsti“, – teigė J. Tumpa.
Spėjama, kad čia galėjo būti nelaimingas atsitikimas, kuris nutiko, kai šiukšliavežė judėjo atbuline eiga. „Šiukšliavežės yra tikrai modernios, pritaikytos, su visais europiniais standartais. Yra vadinamosios šiukšliavežių platformos. Jos nevažiuoja tada, kai ant jų būna uždėtas kažkoks svoris – darbuotojo koja ar panašiai. Manome, kad jis tiesiog ėjo šalia, galbūt nukrito ar paslydo, sunku pasakyti. Na, žinote, čia – sekundžių klausimas“, – detalizavo „Kauno švaros“ atstovas.
Tiek vairuotojas, įmonėje dirbantis apie 20 metų, tiek žuvusysis, įmonėje dirbantis penkerius metus, apibūdinami kaip pavyzdingi darbuotojai, kurie galėdavo įveikti ir sunkesnius maršrutus. Tad kompetencijų jiems netrūko. Policija ėmėsi tyrimo. „Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 5 dalį, t. y. kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimas. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų“, – kalbėjo Kauno policijos atstovė Dovilė Ežerinskienė.
Sudegusios ir vairuotoją pervažiavusi mašina aptarnavo Kauno rajoną. Įmonės atstovas tikino, kad šiukšlių surinkimas sutrikti neturėtų, nes mašinų parke turi atsarginių automobilių, naudojamų nenumatytiems atvejams.
-
„Kauno švaroje“ – nelaimė po nelaimės: ryte žuvo darbuotojas, naktį degė šiukšliavežės 21
Bendrajam pagalbos centrui antradienį 23.40 val. buvo pranešta, kad Statybininkų gatvėje įsikūrusios „Kauno švaros“ būstinės aikštelėje galimai dega šiukšliavežė. Matyti atvira liepsna, girdėti sproginėjimai. Tačiau žmonių įvykio vietoje nesimato.
Iš pradžių į įvykio vietą pasiųstos dvi ugniagesių gelbėtojų autocisternos. Tačiau šių ekipažai netrukus paprašė pastiprinimo ir į gaisravietę išsiųsta dar viena autocisterna.
Pirmiesiems ugniagesiams atvykus per penkias minutes, atvira liepsna degė dvi šiukšliavežės.
LNK reportažas:
Galiausiai konstatuota, kad per šį gaisrą, kurį pavyko lokalizuoti per 20 minučių, o dar per penkiolika – ir visiškai užgesinti, nukentėjo trys „Kauno švaros“ automobiliai: viena šiukšliavežė sudegė visiškai, kitos – MAN apdegė vairuotojo pusės šonas, o trečios – IVECO, ant kurios užkrito šalia stovėjusio degusio automobilio strėlė, termiškai paveiktas korpusas.
Įvykio aplinkybes tiriantis Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos tyrėjas šiandien iki pietų tegalėjo pasakyti, kad kol kas atmesta tik viena versija. Pasiteiravus jo, ar šis įvykis negalėjo būti sukeltas tyčia, tyrėjas atsakė: „Į padegimą nepanašu.“
Primename, kad pirmadienio rytą žuvo atliekų tvarkymo bendrovės „Kauno švara“ darbuotojas.
Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 7.10 val. Virbališkių kaime 68 metų vyro vairuojamas šiukšliavežė „MAN TGS“, važiuodamas atbuline eiga, kliudė ir sužalojo nuo minėtos transporto priemonės nukritusį įmonės 45 metų darbuotoją.
Nukentėjusysis dėl patirtų sužalojimų mirė įvykio vietoje.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žmogaus mirtimi pasibaigusios avarijos.