-
Jau nuo rytojaus – keturi L. Vaikules koncertai visoje Lietuvoje 2
Laima Vaikule
Dainininkė gimė 1954 metais nedideliame Latvijos miestelyje Cesis. Kai mergaitei sukako treji, jos tėvai persikėlė į Rygą, į mažą vieno kambario butą. Šeima buvo pakankamai didelė – be Laimos, joje augo dar dvi dukterys ir sūnus. Latvijos sostinėje Laima pradėjo lankyti mokyklą, o būdama 12-os jau debiutavo scenoje. Tuo metu apie estrados karjerą ji nesvajojo – norėjo tapti gydytoja, tad baigusi 8-ias klases pradėjo studijuoti mediciną ir planavo tapti chirurge.
Vernisažas (Arena Riga, 2019):
Tačiau gavosi taip, kad „ne Laima pasirinko muziką, o muzika pasirinko Laimą”. Pamažu paauglės požiūris į gyvenimą keitėsi ir jau penkiolikametė Laima laimėjo konkursą ir tapo Raimondo Paulo vadovaujamo Rygos radijo ir televizijos orkestro soliste. Nuo 1979 metų atlikėja pradėjo dirbti populiariame Jūrmalos kabarete „Juras Perle“ ir jau tada jausmingas ir gilus Laimos balsas, švelnus latviškas akcentas ir rafinuoto stiliaus pojūtis atverdavo klausytojams dar neregėtus tolius, o subtilūs judesiai ir choreografija tapo tikru kultūriniu šoku to meto publikai. Jos įvaizdis buvo toks pats nuostabus kaip ir muzika, kurią specialiai jai kūrė R. Paulas. Tai būtent ta genialioji muzika, kuriai Laima yra ištikima iki šiol.
R. Paulo popuri (Arena Riga, 2019):
Po kabareto laikų dainininkė žengė į naująją savo karjeros erą – ji dalyvavo daugelyje muzikos festivalių, tarp kurių „Bratislavos Lyra-87“ (laimėtas Grand Prix), „World Music Award“ Monake ir kituose. Taip pat filmavosi vaidybiniuose ir muzikiniuose filmuose, bendradarbiavo su JAV garso įrašų studija MCA/GRP, kuri išleido sėkmės sulaukusį albumą „Laima Tango“, dalyvavo Naujametiniame „Red-White Show“ Tokijuje ir intensyviai rengė pasaulinius gastrolinius turus.
Laima Vaikule. Organizatorių nuotr.
Laima koncertavo didžiausiose ir prestižinėse koncertų salėse Europoje, JAV, Kanadoje, Izraelyje, tarp kurių - „Carnegie Hall“, „Madison Square Garden“, „Radio City Music Hall“, „Universal Studios“ ir daugelyje kitų.
Acapulco (Arena Riga, 2019):
2015 m. dainininkė pirmą kartą organizavo tarptautinį muzikos festivalį „Laima Rendevous Jūrmala“, kuris išaugo į vieną svarbiausių renginių Latvijos kultūriniame gyvenime. Festivalis kasmet vyksta Jūrmalos koncertinėje salėje „Dzintari“ ir yra tiesiogiai transliuojamas TV eteryje bei internetu (žiūrovų auditorija – 100 mln. kasmet).
Organizatorių nuotr.
Renginyje svečių teisėmis yra dalyvavę tokie garsūs dainininkai kaip Salvadoras Sobralis, Chrisas Normanas, Tanita Tikaram, Mario Biondi, Nani Bregvadze ir daugiau kaip 200 žymių atlikėjų iš viso pasaulio. Šiemet „Laima Rendevous Jūrmala“ papuošė grupės „Bi-2“, „Londonbeat“ ir legendinės grupės „Mašina vremeni“ lyderis Andrej Makarevič, o visus festivalio koncertus lydėjo anšlagai.
Bi-2 (Laima Rendevouz Jūrmala, 2024):
Andrej Makarevič (Laima Rendevouz Jūrmala, 2024):
Laimos Vaikules koncertai vyks:
Lapkričio 28 d. – Šiaulių arenoje.
Lapkričio 29 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.
Lapkričio 30 d. – Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Gruodžio 1 d. – Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.
Bilietus platina www.medusa.lt.
Koncertus organizuoja MEDUSA CONCERT.
-
20 metų scenoje: S. Petreikis kviečia į išskirtinį kalėdinį turą po Lietuvą
Nuo gruodžio iki sausio S. Petreikis aplankys septynis Lietuvos miestus, dovanodamas ypatingą kalėdinę nuotaiką. Į koncertinį turą jis leisis kartu su ištikimais muzikiniais bičiuliais ir šeimos nariais – broliu, saksofonistu bei kompozitoriumi Donatu Petreikiu, jo žmona, talentinga estų džiazo pianiste Rahel Talts ir perkusininku Vyčiu Vainilaičiu.
„Kalėdos man visada buvo metas, kai muzika suartina žmones ir pripildo širdis šiluma. Kiekvienais metais laukiu šių susitikimų su klausytojais, o šiemet jie dar ypatingesni – švenčiu ne tik savo jubiliejų, bet ir galimybę šią progą paminėti su tais, kurie mane lydėjo visą šią kelionę,“ – sakė Saulius.
I. Vyšniauskaitės nuotr.
Turo koncertai sujungs pasaulio Kalėdines giesmes, tradicines melodijas ir nepaprastą Sauliaus gebėjimą suteikti naujus skambesius pažįstamoms dainoms.
Vasarą savo 40-metį atšventęs S. Petreikis pastebi, kad su kiekvienais metais jo kūrybinė kelionė vis labiau praturtėja – prisipildo naujų stebuklų, pasaulio instrumentų ir asmeninių atradimų.
„Jaučiuosi pasikeitęs, labiau įsigilinu į detales. Stengiuosi džiaugtis šiandiena, išgyventi džiaugsmą čia ir dabar. Pažinti save įvairiapusiškai. Jaučiu, kaip per šiuos metus paaugo mano muzikinis suvokimas, grojimas, koncertų valdymas. Daugiau instrumentų man paklūsta, komanda susigrojo iš vieno žvilgsnio. Atsirado dar daugiau pasitikėjimo scenoje“, – sakė multiinstrumentalistas.
R. Šeškaičio nuotr.
Šių metų rudenį S. Petreikis keliauja kartu su tarptautiniu projektu, vienijančiu per 100 talentingiausių pasaulio muzikantų – „The World of Hans Zimmer“. Įspūdžiais ir įkvėpimais, sukauptais įspūdingų pasirodymų metu, jis pasidalins ir su klausytojais Lietuvoje – sugrįžęs namo gruodžio mėnesį.
R. Šeškaičio nuotr.
Turo datos ir miestai:
● Gruodžio 17 d. – Alytaus miesto teatras.
● Gruodžio 18 d. – Vilnius, Menų spaustuvė.
● Gruodžio 19 d. – Kauno kultūros centras.
● Gruodžio 22 d. – Telšių Žemaitės teatras.
● Gruodžio 27 d. – Klaipėda, Kultūros fabrikas.
● Gruodžio 28 d. – Panevėžio bendruomenių rūmai.
● Sausio 3 d. – Šiaulių dramos teatras.
Bilietai: https://linktr.ee/sauliuspetreikis.