-
Ukrainiečiai telkiasi išmonę: lifte įkalino rusų karius
Kaip nurodoma „Visegrad 24“ tviterio paskyroje, Rusijos karių komanda liftu norėjo pasiekti biurų pastato stogą.
Pastato ukrainiečių administracija įkalino juos viduje, atjungdama elektrą.
Tviteryje pasidalytoje nuotraukoje matyti lifte susigrūdę kariai, žiūrintys į vaizdo stebėjimo kamerą.
A team of Russian soldiers wanted to use the elevator to reach the roof of an office building.
— Visegrád 24 (@visegrad24) March 5, 2022
The Ukrainian administration of the building trapped them inside by cutting off the electricity.
The Ukrainians also used an industrial camera to take this commemorative photo. pic.twitter.com/JwF9tHh1T5V. Zelenskis: sankcijų Rusijai nepakanka
Rusijos pajėgoms intensyviau apšaudant Ukrainą, šios šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino Vakarus sugriežtinti sankcijas Maskvai.
Agresoriaus įžūlumas yra aiškus signalas Vakarams, kad Rusijai taikomų sankcijų nepakanka.
Vėlų sekmadienį paskelbtame vaizdo kreipimesi V. Zelenskis kritikavo Vakarų lyderius už tai, kad šie nereagavo į Rusijos gynybos ministerijos pranešimą, jog ji smogs Ukrainos karinės pramonės kompleksui.
„Negirdėjau nė vieno pasaulio lyderio reakcijos į tai, – sakė V. Zelenskis. – Agresoriaus įžūlumas yra aiškus signalas Vakarams, kad Rusijai taikomų sankcijų nepakanka.“
V. Zelenskis paragino organizuoti „tribunolą“, kuris patrauktų atsakomybėn tuos, kurie užsako ir vykdo tokius nusikaltimus.
„Pagalvokite apie okupantų nebaudžiamumo jausmą, kad jie gali skelbti apie tokius planuojamus žiaurumus“, – sakė jis.
-
Įmonės vadovas lieka nuteistas dėl į lifto šachtą įkritusio ir žuvusio vyro 1
Klaipėda apygardos teismas paliko galioti nuosprendį Markui B., anksčiau teismo sprendimu pripažintam kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.
Pernai Klaipėdos apylinkės teismas Markui B. paskyrė lygtinę trejų metų laisvės atėmimo bausmę, nuteistasis bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu įpareigotas neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.
Nuosprendžiu iš draudimo bendrovės priteistas 1 tūkst. eurų turtinės žalos atlyginimas įmonei, kurioje dirbo žuvusysis, nukentėjusiajai žuvusiojo sutuoktinei priteistas 15 tūkst. eurų, dukrai – 13 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas.
Nelaimė įvyko 2019 metų spalį Klaipėdoje, Mainų gatvėje. 61 metų vyras iš transportavimo lifto įkrito į šešių metrų gylio šachtą.
Ugniagesiai su medikais per tunelį pateko į lifto šachtą, tačiau vyrui padėti jau nebegalėjo – jam konstatuota mirtis.
Bylos duomenimis, esant atidarytoms pirmo aukšto lifto šachtos durims, o lifto kabinai pakeltai į ketvirtą aukštą, įmonės, kuri nuteistojo įmonei priklausančiame pastate nuomojosi patalpas, darbuotojas dėl prasto matomumo ir pridarytų vienos pusės durų nepastebėjo, jog pirmame aukšte nėra kabinos. Jis įėjo į lifto šachtą ir nukrito į jos dugną iš šešių metrų aukščio. Dėl to vyras patyrė sunkius galvos bei kaklo sužalojimus ir įvykio vietoje mirė.
Per bylos nagrinėjimą paaiškėjo, kad žuvusysis įmonėje, kuri nuomojosi patalpas iš Marko B., dirbo nelegaliai, nebuvo supažindintas su saugiomis darbo sąlygomis.
Bylą apeliacine tvarka išnagrinėjusi teisėjų kolegija padarė išvadą, kad apelianto skundas nepagrįstas, o byloje surinktų įrodymų pakanka Marką B. pripažinti kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles.
Kaip pranešė teismas, byloje nustatyta, kad pastate, kuriame žuvo žmogus, esantis liftas nebuvo tinkamas naudoti, tačiau vis dėlto juo buvo nuolat naudojamasi, o nuteistasis, būdamas atsakingas už pastato įrenginių techninę priežiūrą ir tinkamą, funkcionalų bei saugų lifto naudojimą, neužtikrino, kad šis būtų naudojamas laikantis reikalavimų.
Kolegija pažymėjo, kad nelaimingo atsitikimo darbe priežastis – ne darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų pažeidimai, kaip teigė nuteistasis, o būtent netinkamas potencialiai pavojingų įrenginių eksploatavimas.
Nors nuteistasis teigė, kad prie lifto buvo informaciniai pranešimai apie draudimą naudotis liftu, liudytojai patvirtino, kad realiai naudotis liftu įmonėms nebuvo draudžiama. Be to, prie lifto nebuvo jokių informacinių lapelių, o ženklai, draudžiantys naudotis liftu, atsirado tik po darbuotojo žūties.
Apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.