-
Pirmas žvilgsnis į didžiausią ir brangiausią 2020 metų „iPhone“ (apžvalga) 2
„iPhone 12 Pro Max“ dizainas ir ekranas
Naujieji „iPhone 12“ gavo mažesnį rėmelį ir dėl to, atitinkamai – didesnį ekraną. Šios apžvalgos herojus „iPhone 12 Pro Max“ yra aprūpintas 6,7 col. įstrižainės „Super Retina XDR“ ekranu. Akivaizdu, kad šių metų „iPhone“ dizainas pasikeitė ne tik vidumi, bet ir išoriškai.
Naujasis išmanusis tapo patvaresnis ir atsparesnis kritimams dėl specialaus ekraną dengiančio keraminio skydo (angl. Ceramic Shield). Pagaliau priekinė telefono dalis yra tokio pat patvarumo lygio, kaip ir jo korpusas. „Apple“ žada, kad dabar išmanusis atsparesnis smūgiams net keturis kartus. Telefono korpusas pagamintas iš chirurginio nerūdijančio plieno ir toks sprendimas yra ne tik vizualiai patrauklus, bet ir praktiškas. „iPhone 12 Pro Max“ yra keturių spalvos variantų: sidabrinės, grafito, auksinės ir mėlynos.
„iPhone 12 Pro Max“ našumas
Kaip ir visi šių metų „iPhone“, „Pro Max“ yra aprūpintas „A14 Bionic“ lustu. Vertėtų paminėti, kad tai pirmasis „iPhone“ procesorius, sukurtas panaudojant 5 nanometrų technologiją. Nors „Apple“ įrenginiai niekada neturėjo problemų su našumu, Varlė.lt specialistai pastebi, kad naujasis procesorius leidžia išmaniajam veikti dar sparčiau ir dar efektyviau naudoti baterijos įkrovą.
Naujasis signalo apdorojimo procesorius leidžia filmuoti „Dolby Vision“ standarto filmukus. Tokios galimybės neturi net kai kurios profesionalios kameros, o ką jau kalbėti apie kitus išmaniuosius telefonus. Galima rinktis iš trijų atminties talpos „iPhone 12 Pro Max“ variantų: 128 GB, 256 GB ir 512 GB.
„iPhone 12 Pro Max“ kameros
Atskiro dėmesio vertas „Apple“ proveržis kamerų srityje. „iPhone 12 Pro Max“ turi trigubą galinę kamerą, kurią sudaro 12 MP objektyvai: teleobjektyvas, plataus kampo ir ultra plataus kampo. Fotografuoti naktiniame režime dabar galima naudojantis tiek plataus kampo, tiek ultra plataus kampo objektyvais. Galima pastebėti, kad nuotraukos užfiksuotos tamsiuoju paros metu ar esant prastam apšvietimui, dabar dar kokybiškesnės.
„iPhone 12 Pro Max“ modelyje „iPhone“ kamerų sistema pasiekė maksimumą. Lyginant su praeitų metų modeliu, 47 proc. padidinta matrica ir didesni pikseliai reikšmingai padidino plačiakampės kameros šviesos pagavimo galimybes. Nauja optinio vaizdo stabilizavimo sistema veikia tik su matrica, o ne su objektyvu, todėl kadrai gaunasi tikrai labai aiškūs, net jei jūsų rankos dreba. Naktinis režimas portretuose naudojant plačiakampį objektyvą leidžia gauti iš tikrųjų sodrias spalvas ir gražų išsiliejusio fono, kitaip – „bokeh“ efektą. Išskirtinė „Deep Fusion“ technologija praverčia esant menkam ar vidutiniam apšvietimo lygiui. „Neural Engine“ sistema analizuoja kiekvieną pikselį keliuose kadruose su skirtinga ekspozicija, todėl visi gauto kadro elementai būna maksimalaus detalumo. Taip pat vertėtų paminėti, kad „Smart HDR 3“ režime automatiškai koreguojamos šviesios ir tamsios sritys bei objektų kontūrai.
Atsiradęs „LiDAR“ jutiklis padeda portretiniame režime. Jis padeda telefono kamerai greitai susifokusoti prasto apšvietimo sąlygomis ir akimirksniu nustatyti objektų išdėstymą tam, kad vėliau būtų teisingai išlietas fonas ir parinkti atitinkami nustatymai.
Kalbant apie filmavimo galimybes, reikėtų pasakyti, kad „iPhone 12 Pro Max“ užfiksuoti filmukai atrodo tikroviškesni, o svarbiausias čia dalykas yra „Dolby Vision“ funkcija, t.y. profesionalus filmavimo standartas. Taigi, akivaizdu, kad „iPhone 12 Pro Max“ bus nepamainomas tikrų mobilios fotografijos ir filmavimo mėgėjų bei profesionalų išmanusis.
„iPhone 12 Pro Max“ baterija
Jeigu ieškote „iPhone“ su ilgiausiai veikiančia baterija, „iPhone 12 Pro Max“ yra būtent tai, ko jums reikia. Didesnis ekranas reiškia, kad gamintojui teko integruoti talpesnę bateriją ir nors, jos talpos neatskleidžia, nurodomi aiškūs autonominio veikimo parametrai leidžia suprasti, kad turime reikalų su geriausią bateriją turinčiu „iPhone“. Pakankamai aktyviai naudojantis išmaniuoju, t.y. klausantis muzikos, naršant socialiniuose tinkluose, žaidžiant žaidimus, jo baterijos užtenka parai ar net daugiau, nes viskas priklauso nuo to, kaip labai apkrausite įrenginį. Orientaciniai gamintojo nurodomi autonominio veikimo laikai atrodo taip ir testavimai rodo, kad jie yra arti tiesos:
• Iki 20 val. vaizdo įrašų atkūrimas
• Iki 12 val. vaizdo transliacijos (streaming)
• Iki 80 val. garso atkūrimas
Ką gali „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ kartu?
Ne paslaptis, kad naudojantis tuo paties gamintojo produktais pasiekiama daugiau ir kalba čia ne tiesiog apie abstraktų geriausią suderinamumą dėl to, kad gaminiai priklauso tai pačiai ekosistemai. Štai tik keli konkretūs pavyzdžiai, kokie šių produktų sinergijos privalumai. Suporuotos su „iPhone“ ar „Apple Watch“ „AirPods“ ausinės suteikia nepakartojamos garso patirties. Labai patogu, kad „iPhone“ telefone iššoka pranešimai, kada metas įkrauti ausines, tačiau dar didesnis patogumas tas, kad einant bėgioti telefoną galima palikti namuose, nes „Apple Music“ programėlė „Apple Watch“ išmaniajame laikrodyje visiškai suderinama su „iPhone“ mediateka, todėl nereiks kiekvieną kartą traukti telefoną, kai norėsite įjungti norimą muzikos kūrinį.
Apibendrinimas
Pasak Varlė.lt specialistų, „iPhone 12 Pro Max“ didesnis ir geresnis nei kiti šių metų „iPhone“ ir dėl to neverta ginčytis. Didelis ekranas, ilgai veikianti baterija ir dabar tikrai išskirtinė kamera lemia, kad tai išmanusis tiek, fotografijos ir filmavimo profesionalams, tiek žmonėms, kurie visada iš įrenginio trokšta maksimalios kokybės. Na, o šiais metais „Apple“ įrodė: dydis svarbu. Ir koks tai dydis: kompaktiškas ar didelis, spręsti turi kiekvienas, todėl gamintojas pasiūlė net keturis „iPhone 12“ variantus. Ir nesvarbu, kurį modelį pasirinksite, galite būti tikri, kad kiekvienas jų pasiūlys jums „iOS 14“ su visomis naujovėmis, puikų ekraną, nuostabią kamerą ir topinius parametrus.
-
Pirmas žvilgsnis į „Apple iPhone 12 Pro“ (apžvalga) 1
„Apple iPhone 12 Pro“ komplektacija
Naujojo „iPhone“ pakuotė itin kompaktiška. Kaip žinia, siekdamas mažinti aplinkos taršą, gamintojas iš visų „iPhone 12“ komplektacijos išėmė „EarPods“ ausines ir įkroviklį. Žinoma, šis sprendimas sulaukė itin daug komentarų ir vieni tuo piktinasi, kiti džiaugiasi, kad gamintojas neabejingas aplinkosaugos klausimams, o ausines dažnas perka aukštesnės klasės nei tos, kurios paprastai būdavo dėžutėje. Kaip bebūtų, komplektacijoje yra tik telefonas ir „USB-C“ į „Lightning“ laidas ir Varlė.lt specialistai pastebi, kad nereikės nustebti, jei ateityje šį sprendimą naudos ir kiti gamintojai.
„Apple iPhone 12 Pro“ dizainas
Pagaliau „iPhone“ dizainas sulaukė naujų vėjų. Iš tikrųjų naujiena atrodo kaip praeitos kartos „iPhone 4“ ir „iPhone 5“ hibridas ir reikėtų pasakyti, kad šis hibridas gavosi labai sėkmingas. „iPhone 12 Pro“ lyginant jį su praeitų metų „Pro“ modeliu, tapo keliais milimetrais didesnis, tačiau rankose jis jaučiasi labai patogiai ir kelia išties brangaus daikto įspūdį. Naujasis „iPhone“ yra kiek plonesnis, tačiau tokio įspūdžio nekelia dėl plokščių ir aštrių kraštinių.
Kalbant apie kraštines, vertėtų paminėti, kad „iPhone 12 Pro“ modelyje, kaip ir pirmtakų atvejais, jos pagamintos iš chirurginio lygio nerūdijančio plieno. Bendrai „iPhone 12 Pro“ dizainas dovanoja naujumo jausmą, kurio trūko kelis metus „Apple“ išmaniesiems. Gamintojas be tradicinių juodos, auksinės ir sidabrinės spalvų pasiūlė mėlyną ir reikėtų pastebėti, kad šis variantas atrodo labai įspūdingai. Gamintojas aprūpino „iPhone 12 Pro“ priekį specialiu stiklu, kurį pavadino keraminiu skydu (angl. Ceramic Shield). Taip pat verta paminėti apie patobulintą apsaugą nuo vandens. „iPhone 12 Pro“ gali būti 6 metrų gylyje panardintas iki 30 minučių. Palyginimui, praeitų metų modelis galėjo atlaikyti 4 metrus.
„Apple iPhone 12 Pro“ ekranas
Kur kas svarbesnių pakeitimų sulaukė ekranas. Šiais metais jis tapo didesnis ir užtikrinantis ne tik patogesnę, bet ir žymiai malonesnę įvairaus turinio peržiūrą. „iPhone 12 Pro“ turi 6.1 col. įstrižainės „Super Retina XDR“ ekraną ir tai yra vos 0,3 col. daugiau nei praeitame modelyje. Atrodo, kad ne toks ir didelis pakeitimas, tačiau vis dėlto, jis labai akivaizdus ir reikšmingas naudojimosi patirčiai. Turint omenyje praktiškai vienodus gabaritus, naujiena gavo pastebimai didesnį ekraną ir tai tikrai negali nedžiuginti. Taip pat turime tą pačią vieną geriausių OLED matricų, kokia yra aprūpintas ir „iPhone 11 Pro“.
„Apple iPhone 12 Pro“ našumas ir autonominio veikimo laikas
„Apple“ ir toliau kosminiu greičiu tobulina savo įrenginių galingumo atsargas. „iPhone 12 Pro“ yra aprūpintas „A14 Bionic“ procesoriumi, kuris lyginant su ankstesnės kartos lustu, yra iki 25 proc. spartesnis. Įsijungus sudėtingus žaidimus, galima pastebėti, kad išmanusis tikrai puikiai susitvarko su apkrova ir nėra jokių vėlavimų. Našumo atsargų šiame modelyje tikrai sočiai, naudotojui tik belieka sugalvoti, kaip jas išnaudoti.
Kaip žinia, „Apple“ oficialiai nepateikia savo įrenginių baterijos talpos parametro, o išreiškia jį laiku, kuriuo gali pasigirti produktas tam tikroje veikloje. Žvelgiant į šią informaciją, galima daryti prielaidą, kad šių metų „Pro“ turi mažesnės talpos bateriją, nes lyginant su „iPhone 11 Pro“ baterijos įkrovos atkuriant vaizdo įrašus turėtų užtekti viena valanda mažiau (17 val. vietoje 18-os val. praeitų metų modelyje). Bendrai testuojant įrenginį nepastebėta, kad naujiena veikia trumpiau, iš esmės tas autonominio veikimo laikas liko nepakitęs ir „Apple iPhone 12 Pro“ pilnai įkrautos baterijos turėtų užtekti dienai ar pusantros priklausomai nuo naudojimosi intensyvumo. Autonominis veikimas tikrai nesuprastėjo turint omenyje pažangesnį ir labiau energiją taupantį procesoriaus sprendimą.
„Apple iPhone 12 Pro“ kameros
„Apple“ gamintojas tikrai vertas aplodismentų vien dėl to, kad jis aklai neseka tokių tendencijų kaip „integruokime į telefoną 100 megapikselių kamerą ir pavadinkime ją geriausia!“. Kaip matome „iPhone“ išmaniajame pilnai užtenka 12 megapikselių kameros jutiklių tam, kad galima būtų gauti išties profesionalios kokybės nuotraukų ir vaizdo įrašų. Juk kaip žinia, kokybė priklauso tikrai ne nuo megapikselių skaičiaus. Lyginant su praeitų metų modeliu, „iPhone 12 Pro“ pagrindinė kamera gavo jutiklį su patobulinta f/1.6 diafragma („iPhone 11 Pro“ modelyje ji buvo f/1.8). Šių metų flagmano diafragma sugeba pagauti iki 27 proc. daugiau šviesos, o tai reiškia žymiai geresnę nuotraukų kokybę prasto apšvietimo sąlygomis. Itin plataus kampo objektyvas dabar turi naktinį režimą, kurio veikimas tikrai džiugina akį. Jo pirmtakas šiuo atžvilgiu šiek tiek atsilieka. Be to, didesnį kadrų detalumą ir aiškumą užtikrina speciali „Deep Fusion“ technologija.
Patobulintas vaizdo stabilumas, padidinta diafragma, pagerintos nuotraukų apdorojimo galimybės ir kiti patobulinimai be abejonės prisidėjo prie to, kad „iPhone 12 Pro“ fiksuoja dar aukštesnės kokybės vaizdus. Tiesa, dienos metu padarytos nuotraukos tiek su naujiena, tiek su praeitų metų modeliu labai panašios, bet ką iškart galima pastebėti – tai, kad „iPhone 12 Pro“ perteikia natūralesnes spalvas ir nelinksta į šiltus atspalvius kaip „iPhone 11 Pro“. Didžiausi skirtumai ryškėja tamsiuoju paros metu arba prasto apšvietimo sąlygomis. Itin plataus kampo objektyvo naktinio režimo veikimas duoda apie save žinoti gerąja prasme.
Kalbant apie „iPhone 12 Pro“ kameras, būtina paminėti naują modulį – „LiDAR“. Tai jutiklis, kuris moka nustatyti, kaip greitai grįžta atspindėta šviesa ir sukuria aplinkos erdvės žemėlapį. Iš esmės „LiDAR“ reikalingas programėlėms, kuriose išnaudojama papildytos realybės (AR) funkcija. Taip pat šis jutiklis padeda patobulinti fono išliejimo efektą portretuose, nes tiksliau nustato objektų ribas. Asmenukės tamsiuoju paros metu irgi gaunasi puikios kokybės. Dabar kadruose žymiai mažiau triukšmo, o vaizdo detalumas didesnis. Taigi, „iPhone“ kameros ir vėl vienos geriausių rinkoje ir suteikia plačias galimybes meninei saviraiškai.
Ką gali „iPhone“, „Apple Watch“ ir „AirPods“ kartu?
Ne paslaptis, kad naudojantis to paties gamintojo produktais pasiekiama daugiau ir kalba čia ne tiesiog apie abstraktų geriausią suderinamumą dėl to, kad gaminiai priklauso tai pačiai ekosistemai. Štai tik keli konkretūs pavyzdžiai, kokie šių produktų sinergijos privalumai. Suporuotos su „iPhone“ ar „Apple Watch“ „AirPods“ ausinės suteikia nepakartojamos garso patirties. Labai patogu, kad „iPhone“ telefone iššoka pranešimai, kada metas įkrauti ausines, tačiau dar didesnis patogumas tas, kad einant bėgioti telefoną galima palikti namuose, nes „Music“ programėlė „Apple Watch“ išmaniajame laikrodyje visiškai suderinama su „iPhone“ mediateka, todėl nereiks kiekvieną kartą traukti telefoną, kai norėsite įjungti norimą muzikos kūrinį.
Apibendrinimas
Be abejonės, „iPhone 12 Pro“ yra tobulesnė „iPhone 11 Pro“ versija, tačiau ar verta iškart pamiršti praeitų metų modelį ir bėgti pirkti naujo? Spręsti, žinoma, jums, tačiau jei turite senesnį modelį ar galvojate apie savo pirmąjį „iPhone“, be abejonės pagalvokite apie šių metų flagmaną. Pasak Varlė.lt specialistų, atnaujintas dizainas, patobulintos kameros galimybės ir dar daugiau galingumo atsargų tikrai yra verti savo kainos.
-
„Samsung Galaxy S10 Lite“ – beveik flagmanas? (apžvalga)
„Samsung Galaxy S10 Lite“ dizainas
Išmanusis turi 6,7 col. įstrižainės Super AMOLED Plus ekraną. Telefonas neatrodo didžiulis dėl to, kad turi plonus ekrano rėmelius ir apvalią priekinės kameros išpjovą. Savo gabaritais jis praktiškai prilygsta „Galaxy S10+“. Bendrai priekinė telefono dalis labai primena „Galaxy Note 10“ ir čia jis praktiškai identiškas „Note 10 Lite“ modeliui, kurį gamintojas taip pat pristatė šiais metais. Trumpai šio modelio dizainą galima apibūdinti taip: kampinis stačiakampio formos korpusas ir apvali išpjova priekinei kamerai viršutinės ekrano dalies centre.
Galinis „Galaxy S10 Lite“ skydelis yra pagamintas iš blizgaus plastiko. Varlė.lt specialistų manymu, tai yra pakankamai keistas medžiagos pasirinkimas turint omenyje šio modelio kainą ir orientaciją į flagmanų lygą. Lietimo prasme išmanusis galbūt labiau primena „Galaxy A“ serijos modelius nei premium „Galaxy S“ išmaniuosius. Gale rasime didelį stačiakampio formos bloką su triguba kamera. Toks sprendimas taip pat gana toli nuo elegantiško stiliaus, tačiau panašu, kad tokią kameros modulių išdėstymo tendenciją matysime šiais metais tol, kol vienas amerikiečių gamintojas nesugalvos ko nors įdomesnio. „Galaxy S10 Lite“ neturi 3,5 mm garso jungties, nors ją dar rasime tiek paprastame „Galaxy S10“, tiek naujajame „Note 10 Lite“. Vertėtų paminėti, kad apsaugos nuo vandens čia taip pat nėra.
„Super AMOLED Plus“ ekranas
Tradiciškai „Samsung“ savo modelius aprūpina vienomis geriausių matricų. „Galaxy S10 Lite“ turi „Super AMOLED Plus“ ekraną, kuris pasižymi 2400х1080 pikselių raiška 394 ppi tankiu. Ekranas dengtas „Gorilla Glass 5“ stiklu ir gera oleofobine danga. Ekranas turi „Always on Display“ funkciją ir ji praktiškai neturi poveikio baterijos energijos sąnaudoms. Į ekraną integruotas pirštų atspaudų skaitytuvas. Jis veikia greitai ir pakankamai tiksliai.
Našumas
„Galaxy S10 Lite“ vidinės konstrukcijos elementai – rimtas koziris. Išmanusis telefonas turi „Qualcomm Snapdragon 855“ procesorių ir 8 GB operatyviosios RAM atminties. Su tokia konfigūracija galima pamiršti apie bet kokius vėlavimus ir trukdžius. Telefonas veikia nepaprastai sklandžiai ir sparčiai. Vidinės atminties čia turime 128 GB, kurią lengvai galima išplėsti microSD kortelės dėka iki 1 TB. Lizdas yra hibridinis, todėl teks rinktis: arba dėti antrą SIM kortelę, arba didinti vidinę saugyklą atminties kortelės dėka.
Žinoma, čia yra NFC, tad galėsite naudotis bekontakčiais mokėjimais. Pagrindinis garsiakalbis vienas, todėl įspūdingu garsu išmanusis ypatingai pasigirti negali, tačiau garsas pakankamai stiprus ir skambučių tikrai nepraleisite.
Trys kameros
„Samsung Galaxy S10 Lite“ turi trigubą galinę kamerą: pagrindinį 48 МP modulį su f/2.0 diafragma ir optiniu vaizdo stabilizavimu, ultra platų 12 MP objektyvą su 123 laipsnių kampu ir 5 MP makroobjektyvą. Pagal nutylėjimą „S10 Lite“ fiksuoja ryškias 12 megapikselių nuotraukas, kurios pasižymi teisingu spalvų perteikimu. Galima perjungti į 48 Mpx režimą, tačiau kokybės skirtumas matomas tik stipriai priartinus nuotrauką kompiuteryje. „Galaxy S10 Lite“ fotografuoja tikrai geriau nei „Galaxy A“ serijos išmanieji, tačiau tikrų flagmanų kokybei dar truputį neprilygsta. Kartais jam nepakanka šviesos tam, kad galėtų užfiksuoti ryškesnius kadrus esant debesuotai dienai, tamsiuoju paros metu vaizdai ne visada detalūs. Makroobjektyvo retai kada prireikia, vietoj jo labiau praverstų modulis su optiniu priartinimu. Priekinė kamera čia yra 32 MP ir asmenukės gaunasi labai kokybiškos.
Filmavimui yra numatytas „Super Steady OIS“ režimas. 1080p raiškos elektroninis ir optinis vaizdo stabilizavimas su 30 kadrų per sekundę sparta lemia, kad filmuojant judant praktiškai nėra jokio drebėjimo.
Ilgai veikianti baterija
Ypatingo dėmesio vertas įrenginio autonominio veikimo laikas. Ploname korpuse gamintojas integravo 4500 mAh talpos bateriją. Tokios didelės baterijos „Galaxy S“ serijoje dar nebuvo. Automominio veikimo rezultatai tikrai stulbinantys. Pilnai įkrautos baterijos užtenka daugiau nei 34 valandoms 3G pokalbių, daugiau nei 13 val. naršymui internete ir 19 val. vaizdo įrašų atkūrimui. Kasdienio įprasto naudojimosi sąlygomis baterijos energijos užtenka parai, o jeigu ne taip aktyviai naudosimės socialiniais tinklais ir pokalbių programėlėmis, galėsime be problemų džiaugtis dviem dienomis be rozetės. Yra greitojo įkrovimo palaikymas, tačiau nėra belaidžio įkrovimo galimybės.
Apibendrinimas
Varlė.lt telefonų specialistų teigimu, „Samsung Galaxy S10 Lite“ galima pavadinti protingu sprendimu tiems, kurie ieško patikimo gamintojo šiuolaikiško ir spartaus telefono su dideliu ekranu. Nuo flagmanų jis skiriasi tuo, kad neturi belaidžio įkrovimo ir apsaugos nuo vandens bei siūlo kiek prastesnes fotografavimo galimybes. Tačiau šis išmanusis pasižymi tikrai ilgai veikiančia baterija bei nekainuoja tiek daug kiek paprastai kainuoja naujausi „Samsung“ flagmanai. Taigi, jeigu jums nėra mirtinai reikalingas stiklinis ar keramikinis korpusas, belaidis įkrovimas, pažangiausia rinkoje kamera, t.y. – visi tie tikrojo flagmano parametrai, „S10 Lite“ – puikus pasirinkimas.