-
VMI įspėja gyventojus: gavus įtartiną pranešimą, neskubėkite atidaryti nuorodų 2
Sukčiai gyventojus apgauti bando įvairiais būdais, pavyzdžiui, SMS žinutėmis ir el. laiškais, kuriuose pateikiamos nuorodos, QR kodai su nuorodomis, raginimai kuo greičiau prisijungti. Šios nuorodos veda į sukčių internetinius puslapius imituojančius VMI informacines sistemas ir siūlančius prisijungti su el. bankininkystės prisijungimo duomenimis. Užfiksuota ir tokių atvejų, kai pranešimuose dėl tikroviškumo nurodyti ir iš galimai nelegalių duomenų bazių gauti gyventojų asmeniniai duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas arba jo fragmentas).
„VMI nesiunčia gyventojams pranešimų el. paštu ar SMS žinute su jų asmenine informacija, asmens kodu, mokėtinomis sumomis, raginimu susigrąžinti permoką“, - sakė VMI Vidaus saugumo skyriaus vedėja Inesa Gineitienė, pridurdama, kad dėl sukčių siunčiamų pranešimų mokesčių administratorius aktyviai bendradarbiauja su atsakingomis institucijomis, praneša apie nustatytus atvejus, teikia kitą naudingą informaciją.
Į ką atkreipti dėmesį gavus pranešimus su nuoroda?
VMI pateikia svarbiausius dalykus, į ką turi atkreipti dėmesį gyventojas, gavęs įtartiną pranešimą iš VMI:
1. VMI oficiali svetainė, iš kurios galima tiesiogiai prisijungti prie VMI informacinių sistemų, yra www.vmi.lt. Jei nuoroda baigiasi .net, .com, .info, .org, .biz .eu – tai sukčiai. Taip pat jeigu po panašios į VMI nuorodos yra brukšnys „-“ (pvz.: vmi.lt-koks_nors_tekstas) – tai irgi sukčiai.
2. Oficialūs VMI el. pašto adresai baigiasi galūne @vmi.lt. Jei gaunate laišką, kuris baigiasi ilgesne galūne ar labai panašia (@vni.org. arba manovmi@vmi.meil-snder.lt) - tai sukčiai.
3. VMI nesiunčia pranešimuose asmeninės informacijos apie gyventojus – permokų sumų, asmens kodų ar jų fragmentų.
4. VMI nesiunčia SMS su papildomomis nuorodomis bei iš kitų šalių numerių. Sukčių atsiųstoje SMS žinutėje siuntėjo pavadinimas, kurį savo telefone mato SMS žinutės gavėjas, gali būti nurodytas VMI, tačiau tai dar nereiškia, jog žinutę atsiuntė VMI.
5. Sukčiai yra sukūrę interneto svetainių, vizualiai panašių į VMI ir kitų institucijų, bankų interneto svetaines. Visais atvejais jungtis prie savitarnos sistemų reikėtų savarankiškai ne per gautas nuorodas, o per oficialius interneto puslapius.
Daugiau informacijos, kaip atskirti galimus bandymus sukčiauti, ką daryti gavus tokį pranešimą ir tapus sukčių auka – rasite čia.
Jei turite abejonių dėl gauto pranešimo, kuriame prisistatoma VMI, galite pateikti paklausimą per Mano VMI (skiltyje Paslaugos > Paklausimai) ar el. paštu duomenu_sauga@vmi.lt (kartu pridedant gauto pranešimo vaizdą). Visą informaciją mokesčių klausimais gyventojai gali sužinoti ir paskambinę telefonu 1882 (skambinant iš užsienio +370 5 260 5060).
-
Plaukimas baidarėmis – kodėl tai kone būtina išbandyti? 1
Šiame straipsnyje pasižiūrėsime, kodėl gali būti smagu ar net naudinga išbandyti plaukimą baidarėmis. Ir visai nesvarbu ar esate patyrę vandens pramogų entuziastai, ar tiesiog atrodo įdomu tai išbandyti, panagrinėkime, kuo įdomu ir aktualu plaukimas baidarėmis.
Baidarės – galimybė patirti neatrastus džiaugsmus
Plaukimas baidarėmis yra daugiau nei tik pramoga - tai gali būti kvapą gniaužianti kelionė, atverianti atradimų ir geros savijautos pasaulį. Plaukimas turi naudos fizinei sveikatai. Pavyzdžiui, pagerinama širdies ir kraujagyslių sistemos būklė, sustiprinami raumenys ir ne tik. Ritmiški irklavimo judesiai yra mankštos forma, todėl tinka įvairaus amžiaus žmonėms.
Be to, plaukimas baidarėmis teikia nepaprastą naudą jūsų emocinei sveikatai, nes mažina stresą ir skatina atsipalaidavimą. Irkluodami ramiame vandenyje, apsuptame gamtos, lengviau pajusite ryšį su aplinka, todėl galėsite pabėgti nuo kasdienių rūpesčių ir atrasti vidinę ramybę. Ši įtraukianti veikla taip pat skatina bendravimą su kitais ir komandos formavimą, nes plaukiojate po vandenis su šeima ar smagia kompanija.
Organizatorių nuotr.
Galima rasti nuotykį pagal savo įgūdžius ir pasiruošimą
Norint leistis į tokį nuotykį, reikia šiek tiek pasiruošimo, kad viskas praeitų sklandžiai bei saugiai. Pradedantieji turėtų susipažinti su pagrindiniais irklavimo judesiais, maršrutu, kompanija ir bendru elgesiu plaukiant. Tokia praktika padės efektyviai ir veiksmingai irtis bei išvengti nemalonių situacijų.
Plaukiant baidarėmis svarbiausia yra saugumas, todėl visada dėvėkite gelbėjimosi liemenes, neperkraukite baidarės ir atsižvelkite į oro sąlygas. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą baidarę ir irklą, atsižvelgiant į savo patirtį, vandens sąlygas ir iškylos pobūdį. Laimei, patarimus duoti gali patyrę plaukikai arba nuomos punktuose dirbantys specialistai.
Organizatorių nuotr.
Net ir Lietuvoje yra daugybė kvapą gniaužiančių vietų, kurias galima tyrinėti plaukiant baidarėmis. Aišku, jeigu labai traukia itin egzotiškos vietos, galima vykti į Centrinę ar Pietų Europą bei net JAV ar Kanadą.
Baidarių nuoma – efektyvi
Baidarių nuoma yra praktiška ir taupi galimybė norintiems išbandyti plaukimą baidarėmis. Pirkti baidarę dėl vieno arba kartais pasitaikančių plaukimų nelabai apsimoka. Baidarių nuoma yra plačiai prieinama visoje Lietuvoje. Čia daug ką pasiūlyti gali https://baidares.lt, kurie ne tik nuomoja baidares, bet gali ir sudėlioti maršrutą, pasiūlyti kitų vandens pramogų.
Rinkdamiesi baidarių nuomą, atsižvelkite į tokius veiksnius kaip kaina, vieta ir teikiamos įrangos kokybė. Ieškokite paslaugų teikėjų, kurie siūlo gerai prižiūrėtas baidarės, visas saugos priemonės ir papildomus priedus, pavyzdžiui, neperšlampamus krepšius ir sausas dėžes jūsų daiktams. Vertėtų prisiminti, kad ne visi tiekėjai baidares pristato iki vietos. Išsiaiškinkite ar jų nereikės pasiimti patiems.
Organizatorių nuotr.
Pirmą kartą nuomojantiems baidarę, labai svarbu informuoti nuomos darbuotojus apie savo patirties lygį ir pageidaujamą ekskursiją, nes jie gali rekomenduoti tinkamą baidarę ir pateikti naudingų patarimų. Pasinaudoję šiais patarimais leisitės į patį smagiausią nuotykį!