-
Seimo komisija „išteisino“ triukšmu apkaltintą M. Matijošaitį: policija pažeidimų nerado 10
„Dėl galimo Seimo nario M. Matijošaičio triukšmo Seimo viešbutyje policija kviesta tris kartus, pagal pateiktą policijos komisariato informaciją, atvykus į įvykio vietą rugpjūčio 24, rugsėjo 2 ir 3 dienomis, patikrinus patalpas, viešosios rimties trikdymo atvejų nenustatyta“, – per komisijos posėdį trečiadienį sakė išvadą pristačiusi konservatorė Irena Haase.
Išvados rengėjai siūlė tyrimą dėl M. Matijošaičio nutraukti, taip pat išsiaiškinti, ar Seimo viešbutyje gyvenantys asmenys, galimai kreipęsi į policiją dėl parlamentaro esą keliamo triukšmo, teisėtai naudojasi patalpomis. Siūlomas sprendimas priimtas bendru sutarimu.
Vertinu tai kaip šmeižto akciją iš kolegos M. Puidoko kitų žmonių rankomis.
Išvadą pristačiusi I. Haase taip pat informavo, kad į įvykio vietą atvykę pareigūnai bandė susisiekti ir su M. Matijošaitį apskundusiais asmenimis, bet negalėjo, nes bendruoju pagalbos numeriu apie triukšmą pranešęs asmuo į skambučius neatsiliepė.
„Kaip nurodė policijos pareigūnai, jie užfiksuodavo tik telefono numerius, tai buvo skambučiai į bendrąjį pagalbos numerį 112, ir kai atvykdavo į vietą, ketindami susitikti su pareiškėjais, niekas į jų skambučius neatsiliepdavo“, – sakė Etikos ir procedūrų komisijos narė.
Laisvės frakcijos atstovas M. Matijošaitis šiuos skundus vadino parlamentaro Mindaugo Puidoko „šmeižto akcija“.
„Ačiū už, mano vertinimu, tinkamą išvadą, argumentus ir pasiaiškinimus, manau, kad pateikiau gana išsamiai, vertinu tai kaip šmeižto akciją iš kolegos M. Puidoko kitų žmonių rankomis“, – sakė M. Matijošaitis.
Parlamentaras M. Puidokas yra per Seimo posėdį apkaltinęs M. Matijošaitį dėl Seimo viešbutyje esą keliamo triukšmo. M. Puidokas tvirtino, kad triukšmas trukdo virš Laisvės partijos frakcijos atstovo gyvenantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos.
Rusijai vasario pabaigoje pradėjus karą Ukrainoje ir į Lietuvą plūstelėjus pabėgėliams, kai kurie Seimo nariai yra užleidę jiems skirtus butus Gedimino prospekte esančiame Seimo viešbutyje.
-
Seimo viešbutyje darosi ankšta: „valstietis“ pasiskundė dėl skalbti trukdančių ukrainiečių
Savo ruožtu „valstietis“ Jonas Jarutis trečiadienį vykusio Seimo valdybos posėdžio metu jau skundėsi ukrainiečiais. Šie, pasak „valstiečio“, trukdo parlamentarams atlikti kai kuriuos namų ruošos darbus.
„Kaip čia šiek tiek delikačiau pasakyti. Mes priėmėme keliasdešimt ukrainiečių į Seimo viešbutį, bet... Gaunu aš tokių pastebėjimų ir nusiskundimų dėl bendros tvarkos. Ukrainiečiai ne visai jos laikosi ir mūsų rūsyje, kur yra skalbykla, tai ten tam tikros patalpos yra prikabinėtos paprašymų ir nurodymų rusų kalba kaip elgtis. Tvarkingumo iš tų žmonių, kurie gyvena ir kurie trukdo mūsų pačių gyventojų veiklą, šiek tiek trūksta“, – Seimo valdyboje, kur paprastai sprendžiami svarbūs klausimai, guodėsi „valstietis“.
Tvarkingumo iš tų žmonių, kurie gyvena ir kurie trukdo mūsų pačių gyventojų veiklą, šiek tiek trūksta.
„Išsiskalbti nei kažką kitą pasidėti neįmanoma“, – akcentavo parlamentaras.
Visgi problemų, su kuriomis susidūrė „valstietis“ prie skalbyklės, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesureikšmino.
„Aš manyčiau, kad tikrai ne Seimo valdybos klausimas tokius buitinius dalykus aptarti“, – į valdybai priklausančio J. Jaručio atviravimą atsakė Seimo vadovė.
„Atsiprašau, pirmininke, tiesiog kai kalbame apie kolegą Matijošaitį ir tai, ką jis daro... Tai yra ir iš kitos pusės nusiskundimų“, – tęsė „valstietis“.
Praėjusią savaitę Laisvės frakcijos narys M. Matijošaitis sulaukė priekaištų dėl naktimis čia rengiamų vakarėlių. Mišrios Seimo grupės narys Mindaugas Puidokas apkaltino politiką „orgijomis“ ir keliamu triukšmu. Tuo esą skundžiasi greta M. Matijošaičio parlamento viešbutyje apgyvendinti ukrainiečiai. M. Puidokas paprašė Seimo valdybos įvertinti „laisviečio“ elgesį.
Bet šio prašymo valdyba nesiėmė narplioti.
„Kaip supratau iš žiniasklaidos, Seimo narys Matijošaitis išsiaiškino viską su ukrainiečiais ir užbaigė ginčą taikiai, ir tos problemos nebėra. Manau, kad tai yra gerokai sureikšminta“, – Seimo valdyboje sakė Jurgis Razma ir pažymėjo, kad į skundą sureaguos Seimo kancleris.
Seimas kovo 24 d. priėmė Seimo statuto pakeitimus, kuriais nusprendė sudaryti galimybę laisvas gyvenamąsias patalpas Seimo viešbutyje panaudoti teikiant pagalbą nuo karo nukentėjusiems asmenims. Seimo viešbutyje šiuo metu gyvena daugiau nei pusšimtis nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje nukentėjusių asmenų.