-
Džiugi žinia ne tik turistams: kelionės taps trumpesnės – pradėjo dirbti Vilkijos keltas „Vilkynė“
Tai – upinis motorinis keltas per Nemuną, reguliariai tarp Vilkijos (Kauno r.) ir Pavilkijo (Šakių r.) keliantis keleivius ir transporto priemones – dviračius, motorolerius ir motociklus, lengvuosius automobilius, keleivinius ir krovininius mikroautobusus, kemperius ir kt.
Besikeliantieji iš vienos Nemuno pusės į kitą 180 dienų per metus (nuo gegužės iki lapkričio pradžios) kelią sutrumpina apie 60 km. Šaltuoju metų laiku iš Vilkijos į Zapyškį tenka važiuoti per Kauną arba Jurbarką.
„Vilkynė“ – vienintelis per Nemuną keliantis keltas Lietuvoje, jo keliamoji galia – 40 t. Kelte telpa 7–8 lengvieji automobiliai. Prieš keliantis būtina susisiekti su keltininku tel. +370 675 36 900 dėl vandens lygio Nemune, nes nuo to priklauso, ar keltas dirbs.
Kelto darbo laikas ir kainos skelbiamos Kauno rajono savivaldybės svetainėje www.krs.lt.
-
Iš sklypo Panevėžio rajone išvežtos po automobilių ardymo veiklos susidariusios atliekos 2
2021 m. spalį Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimų apie atliekomis užterštą teritoriją Naujamiesčio seniūnijoje Nevėžininkų kaime, atliko patikrinimą ir nustatė, kad teritorijoje išpiltos eksploatuoti netinkamų transporto priemonių plastiko atliekos.
Aplinkosaugininkams atliekant tyrimą, liudininkų, galinčių nurodyti, kas neteisėtai atsikratė atliekomis, nerasta. Taip pat nebuvo išaiškintas ir pažeidėjas. Todėl pareigūnai, nustatę, kad žemės sklypas nuosavybės teise priklauso juridiniam asmeniui, raštiškai informavo jį dėl prievolės sutvarkyti atliekas. Sklypo savininkui nesiėmus jokių veiksmų buvo įteiktas privalomasis nurodymas.
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
„Atkreipiame dėmesį, kad Žemės įstatyme numatyta žemės savininkų ir kitų naudotojų pareiga įgyvendinti teisės aktų nustatytas aplinkos apsaugos priemones: žemės, miško ir vandenų apsaugos nuo užteršimo, dirvožemio apsaugos nuo erozijos ir nualinimo. Šios priemonės reikalingos tam, kad neblogėtų aplinkos ekologinė būklė. Juk plastikas palieką didžiulį pėdsaką gamtoje, nes jo atliekos irsta lėtai, net iki 1000 metų“, – sakė Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Ieva Jakupkaitė.
Taip pat, primena aplinkosaugininkė, atliekų turėtojas atliekas turi perduoti atliekų tvarkytojams arba tvarkyti pats, vadovaudamasis Atliekų tvarkymo taisyklėmis.
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.
2022 m. pavasarį, Aplinkos apsaugos departamentui tęsiant tyrimą, sklypas buvo parduotas kitam juridiniam asmeniui, kuris taip pat neįvykdė jam įteikto privalomojo nurodymo. Todėl juridinis asmuo sutvarkyti atliekas užterštoje teritorijoje buvo įpareigotas teismo sprendimu.
Teismo sprendimui dar neįsiteisėjus, sklypas buvo vėl parduotas. Savininkas, aplinkosaugininkų informuotas apie prievolę sutvarkyti atliekas, jas išvežė atliekų tvarkytojui, turinčiam teisę tvarkyti tokias atliekas.