-
Po rezultatų perskaičiavimo – Utenos vienmandatėje apygardoje pasikeitė antro turo varžovai 9
Antrajame rinkimų ture G. Paluckas turėjo varžytis su pirmąją vietą užėmusiu save išsikėlusiu Vitalijumi Šeršniovu, tačiau perskaičiavus balsus paaiškėjo, kad pasikeitė į antrąjį rinkimų turą išėjusių kandidatų dvejetukas.
Kaip antradienį paskelbė VRK, antrajame ture su V. Šeršniovu varžysis konservatorius Edmundas Pupinis.
Pokytis šios vienmandatės rezultatų lentelėje įvyko identifikavus rašymo apsirikimą sekmadienį suvedant rezultatus į VRK informacinę sistemą.
Naujausiais VRK turimais duomenimis, trečioje vietoje likusiam G. Paluckui pritrūko 48 rinkėjų balsų, kurie užtikrintų jo patekimą į antrąjį rinkimų turą.
Pats politikas tokią situaciją vadino skandalinga.
„Nežinau, situacija, aišku, yra šiek tiek skandalinga. Neįsivaizduoju, kaip galima skaičiuoti, nesuskaičiuoti, po paros vėl perskaičiuot ir keisti, kaip sakyti, rinkimų lemtį. Uteniškiai yra protingi žmonės, už partiją balsavo gausiai, mane reitingavo gausiai, o vienmandatėje renkasi kitą atstovą, norėdami turėti Seime du dirbančius Utenai“, – žurnalistams sakė G. Paluckas.
„Tokios situacijos apskritai menkina ir mažina pasitikėjimą valstybės institucijomis, Vyriausiąja rinkimų komisija. Nes šiandien yra pilna sąmokslo teorijų, kodėl ir kaip tai galėjo atsitikti, kas iš ko tuos balsus paėmė, atėmė, ar darė tai sąmoningai, ar jų atsirado po nakties“, – pridūrė jis.
VRK vėliau antradienį pranešė gavusi socialdemokratų prašymą dar kartą perskaičiuoti balsus šioje vienmandatėje apygardoje.
Vis dėlto komisija po kelių valandų informavo, jog socialdemokratai persigalvojo ir atšaukė anksčiau išsiųstą prašymą.
Prieš ketverius metus Utenos vienmandatėje po antrojo rinkimų turo buvo keliskart perskaičiuoti balsai, tuomet E. Pupinis surinko šešiais balsais daugiau už G. Palucką.
Antradienį VRK perskaičiuos dar trijų apygardų balsus – Centro-Žaliakalnio, Panemunės ir Žiemgalos vakarinės.
Pastarosios balsus nuspręsta perskaičiuoti dėl nedidelio balsų skirtumo, nulėmusio vienos Lietuvos socialdemokratų partijos iškeltos kandidatės pergalę.
VRK duomenimis, pirmajame rinkimų ture nugalėjusi kandidatė Vaida Aleknavičienė yra gavusi 54 rinkėjų balsais daugiau nei reikėjo surinkti, kad laimėtų per pirmąjį balsavimą.
Pirmadienio popietę, gavusi antroje vietoje likusio kandidato, partijos „Nemuno Aušra“ atstovo Sauliaus Bucevičiaus prašymą perskaičiuoti šios vienmandatės rinkimų apygardos biuletenius, Žiemgalos vakarinės apygardos rinkimų komisija priėmė sprendimą tai padaryti antradienį vakare.
Pirmadienį perskaičiuoti balsai Tauragės, Mažeikių, Saulės ir Panevėžio vakarinėje rinkimų apygardose, jose į antrąjį rinkimų turą išėjusių kandidatų pozicijos liko tos pačios.
Tauragėje į antrąjį rinkimų turą išėjo liberalas Romualdas Vaitkus ir Tadas Sadauskis iš politinės partijos „Nemuno aušra“, 38 rinkėjų balsais mažiau už pastarąjį surinko socialdemokratas Robertas Skirmantas.
Mažeikiuose antrajame ture varžysis socialdemokratė Ingrida Braziulienė ir demokratė Laima Nagienė, trečiasis liko ir į antrąjį turą nepateko politinės partijos „Nemuno Aušra“ atstovas Dovydas Punia.
Saulės vienmandatėje apygardoje į antrąjį turą pateko „valstietis“ Antanas Sireika ir demokratai Domas Griškevičius, trečiąją vietą užėmė „Nemuno aušros“ atstovas Kęstutis Bilius.
Panevėžio vakarinėje apygardoje antrajame ture varžysis konservatorius Ignas Gaižiūnas ir socialdemokratas Andrius Busila, „valstietis“ Deividas Labanavičius po balsų perskaičiavimo liko trečioje vietoje.
-
Galime apsidrausti nuo audros, ligos ar mirties, bet kaip apsisaugoti nuo naujų valdžios mokesčių? 14
Skatina draustis, o dabar apmokestina. Tai yra žmonių apgavystė. Jau kurį laiką valdžia ragino žmones atsakingai rūpintis savo turtu jį apdraudžiant. Vyriausybė ragino net žemdirbius drausti savo pasėlius. Kai žmones bei verslo įmones palaipsniui prisipratino ir vis daugiau ėmė sudarinėti draudimo sutarčių, valdžia nusprendė juos nubausti ir apmokestinti.
Mokestį mokėtų ne draudikai, o klientai. Valdžia bando išsisukinėti ir sako, kad mokestis bus skirtas draudimo verslui. Tai yra netiesa. Nes jau dabar aišku, kad verslas perkels jį į galutinę draudimo įmoką žmogui. Apie tai viešai prabilo patys draudimo kompanijų atstovai.
Draudimo mokesčiai taps prievolė jaunoms šeimoms. Nusipirkęs lizingu automobilį ar už banko paskolą įsigijęs NT, žmogus ar įmonė net neturi galimybės jų nedrausti. To reikalauja kredito davėjas – bankas ar lizingo bendrovė. Taip jau išeina, kad draudimo apmokestinimas daugiausia paliestų jaunas didmiesčių šeimas, kurios aktyviai naudojasi paskolomis. Būtent šie žmonės sudaro nemenką viduriniosios klasės dalį, kurie iki šiol buvo linkę balsuoti už konservatorius.
Kodėl už gynybą vieni mokės dvigubai, o kiti – nieko. Viešai teigiama, kad iš draudimo surinktas mokestis bus skiriamas gynybos reikalams finansuoti. Lygiai taip pat kaip ir bankų solidarumo mokestis, kurį iš esmės jau dabar sumoka bankų klientai. Tai reiškia, kad jaunos šeimos Lietuvoje, norėdamos su paskola įsigyti būstą, už gynybą susimokės dvigubai. Kokią žinią žmonėms siunčia Finansų ministerija, inicijavusi šias pataisas? Nesidrauskite, o jeigu kažkas atsitiks jūsų turtui, eikite protestuoti prie Seimo ar Vyriausybės. Garsiai patriukšmausite ir jums valdžia kompensuos patirtus nuostolius iš biudžeto.
Šalin rankas nuo mokesčių didinimo. Lietuvoje dabar populiaru kalbėti apie regiono nestabilią geopolitinę situaciją, kuri stabdo investicijas ir naujų darbo vietų kūrimą. Bet ar dažnas mokestinių įstatymų kaitaliojimas, nuolat besikeičianti mokestinė aplinka nesukuria dar daugiau nežinios? Ar mes patys nesame savo nestabilumo šaltinis? Labai tikiuosi ir kviečiu sveiko proto parlamentarus nedaryti skubotų sprendimų kadencijos pabaigoje ir negriauti gerai veikiančios ir jau nusistovėjusios draudimo sistemos Lietuvoje.
Daugiau informacijos www.arturtrus.lt.
Politinė reklama apmokėta iš Liberalų sąjūdžio kandidato Baltijos rinkimų apygardoje Nr.24 Artur Truš PK sąskaitos. Užs. 1898176.