Du amerikiečiai ir vienas rusas pasirengę iš Kazachstano stepės kilti į kosmosą | KaunoDiena.lt

DU AMERIKIEČIAI IR VIENAS RUSAS PASIRENGĘ IŠ KAZACHSTANO STEPĖS KILTI Į KOSMOSĄ

  • 0

Du JAV astronautai ir vienas Rusijos kosmonautas pasirengę antradienį vėlai vakare leistis į kelionę Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane.

Rusų kosmonautas Aleksandras Misurkinas ir du NASA astronautai – pirmą kartą į kosmosą kylantis

Markas Vande Hei (Markas Vande Hei) ir jo kolega veteranas Joe Acaba (Džo Akaba) – pasirengę daugiau kaip penkių mėnesių misijai TKS.

Erdvėlaivio „Soyuz“ startas numatytas 21 val. 17 min. Grinvičo (trečiadienį 0 val. 17 min. Lietuvos) laiku, o trečiadienį apie 3 val. Grinvičo (6 val. Lietuvos) laiku tikimasi prisijungti prie orbitinės stoties.

NASA vadovams stiprinant amerikiečių įgulą kosmose, dabar pirmą kartą nuo 2010-ųjų birželio du amerikiečiai kils į kosminę misiją iš Rusijos Kazachstane nuomojamo Baikonūro kosmodromo.

Amerikiečių kosmoso tyrimų agentūra užbaigė savo pilotuojamų erdvėlaivių skrydžius į TKS 2011 metais, bet pastaruoju metu didinama amerikiečių įgula šioje orbitinėje laboratorijoje, kai Rusija pernai apkarpė šios brangios programos finansavimą.

50-metis J.Acaba per dvi misijas kosmose išbuvo beveik 138 paras, taip pat 50-metis kosmoso naujokas M.Vande Hei prieš tapdamas astronautu kariavo JAV kariuomenėje Irake.

39-erių A.Misurkinas yra taip pat tarnavęs armijoje.

Per pirmadienį surengtą priešstartinę spaudos konferenciją iš Puerto Riko kilęs J.Acaba sakė pasiimsiąs lotynų kraštų muzikos (musica latina) įrašų ir jais kels savo bendražygių dvasią.

„Garantuoju savo žygio draugams, kad jie neužmigs tos muzikos klausydamiesi, o jūs, norintieji pašokti apie 3 val. nakties pagal muziką, įjungtą mūsiškėje „Soyuz“ kapsulėje, manau, tikrai džiaugsitės“, – sakė jis žurnalistams.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS