„Žemaitijos pienas“ ir „Estover“ susiginčijo dėl žodžio „piknikas“ | KaunoDiena.lt

"ŽEMAITIJOS PIENAS" IR "ESTOVER" SUSIGINČIJO DĖL ŽODŽIO "PIKNIKAS"

Viena didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių "Žemaitijos pienas" inicijavo ginčą su Estijos pieno perdirbėja "Estover" dėl sūrio lazdelių prekės ženklo.

"Žemaitijos pienas" pranešė Estijos teismui pateikęs ieškinį dėl "Pik-nik" ženklo - įmonė siekia uždrausti "Estover" naudoti panašų ženklą Estijoje, kur Telšių įmonė parduoda savo produkciją.

Estijos bendrovė teigia esanti nustebusi, kad ginčijamas bendrinis žodis "piknikas". Kaip BNS teigė "Estover" atstovas Hannesas Pritsas (Hanesas Pritsas), dar prieš bylinėjimąsi įmonė pakeitė pakuotės žodį "Piknikupulgad" ("Pikniko lazdelės"), kurio nelaiko esmine ženklo dalimi.

"Mes nenorėjome kovoti, bet tuo pačiu metu mes nesijautėme padarę ką nors bloga. Bet kuriuo atveju mes nenorime kovoti su "Žemaitijos pienu", nes tai visiškai skirtingi dalykai. Be to, jie yra sūrio lazdelių lyderiai rinkoje, tad manau, kad čia įmonės stiliaus klausimas. Mes anksčiau bendradarbiavome, tad žinome jų veiklos stilių", - BNS sakė H. Pritsas.

Pasak jo, "Pelės sūris" yra vienas pagrindinių ir žinomiausių "Estover" ženklų - įmonė niekada nenaudojo "Pik-nik" ženklo, todėl nesutinka su "Žemaitijos pieno" kaltinimais. Anot jo, Lietuvos bendrovė dar prieš kreipiantis į teismą reiškė pretenzijas ir dėl ant pakuotės pavaizduotos suplėšytos sūrio lazdelės, tačiau ieškinyje dėl to pretenzijų nepareiškė.

"Jei pažiūrėsite į pakuotę, galite aiškiai matyti, kas yra jos viduje. Taip, "Žemaitijos pienas" buvo pirmas, Baltijos šalyse pradėjęs gaminti tokį produktą, tačiau yra ir kitų gamintojų. Pavyzdžiui, "Pieno žvaigždės" gamina panašų produktą, ir vienas didžiausių perdirbėjų pasaulyje "Lactalis Group" turi prekės ženklą "Galbani", kuris gerai žinomas Europoje ir jų sūrio lazdelių pakuotės yra panašios - dauguma su sūrio lazdelės nuotrauka. Taigi, "Žemaitijos pienas" gali jaustis vieninteliais Baltijos šalyse, bet kai kalbame apie pasaulinę rinką, tai labai įprasta pakuotė", - teigė H. Pritsas.

"Estover" gamina plėšomas sūrio lazdeles "Hiirte Juustu" ("Pelės sūris"). Anksčiau ant estiškų pakuočių buvo prierašas "Piknikupulgad" ("Pikniko lazdelės"), tačiau šiuo metu bendrovės puslapyje nurodomos pakuotės yra be šio užrašo. Ant abiejų pakuočių pavaizduotos panašiai suplėšytos sūrio lazdelės, tačiau ant estiškų lazdelių vaizduojama pelė.

Teismo sprendimas turėtų būti paskelbtas lapkričio 22 dieną.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS