Per karščius Kaune trumpinamos pamokos | KaunoDiena.lt

PER KARŠČIUS KAUNE TRUMPINAMOS PAMOKOS

Karštis koreguoja pamokų tvarkaraštį ir moksleivių aprangos kodą – apsivilkę laisvalaikio drabužiais, vaikai ir paaugliai gamtos mokslus kremta kieme po medžiais. Ten pat sprendžia ir matematikos užduotis.

Gegužė gaivino vėsa, o birželis jau nuo pat pirmųjų dienų užkūrė pirtį – savaitės pradžioje termometro stulpelis Kaune šoktelėjo iki 29 laipsnių karščio. Sinoptikai tikina, kad karščiai tik įsibėgėja.

Priešingai nei praėjusiais metais, kai redakciją pasiekė bent kelių pasipiktinusių miestiečių laiškai, esą jų vaikai per karščius verčiami tirpti apsirengę storomis mokyklinėmis uniformomis, šiemet ugdymo įstaigos į temperatūros pokyčius reagavo operatyviai. Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazijos vadovybė išplatino laišką, kuris gimnazistus išlaisvino iš mokyklinių kelnių, sijonų ir švarkų. Su sąlyga, kad jų pasirinkti drabužiai neprimins paplūdimio madų.

Prašome, kad mokiniai į mokyklą neatvyktų su trumpais šortais, kurie vos dengia šlaunis.

"Prašome, kad mokiniai į mokyklą neatvyktų su trumpais šortais, kurie vos dengia šlaunis. Vaikinų šortų ilgis turėtų būti ties keliais, o merginų bent iš dalies dengti šlaunis. Jei pasitaikys tokių situacijų (praėjusiais metais jų buvo daug), kai mokiniai / mokinės demonstruoja per daug nuogo kūno (nuogi pilvai, šlaunys, sėdmenys), skambinsime tėvams", – gegužės 30-ąją gauto laiško turinį citavo vienos gimnazistės mama.

Mokyklinių uniformų dėvėjimo tvarkos aprašuose yra pažymėti bent keli punktai, kada mokiniai gali ateiti be uniformų. Tai dienos, kai nebūna pamokų, vyksta įvairios akcijos, ekskursijos, aukšta arba pernelyg žema temperatūra klasėse.

Kai patalpose temperatūra peržengia +28 °C ribą, pamokos, anot Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Virginijaus Mažeikos, gali būti trumpinamos arba perkeliamos į kitas erdves – lauką, parką ar klases, kuriose yra žemesnė temperatūra. Kauno miesto savivaldybės Švietimo skyriaus ir Švietimo, kultūros ir sporto ministerijos rekomendacijomis savaitės pradžioje pasinaudojo bent kelios miesto ugdymo įstaigos. Antai Pilėnų progimnazijoje pradinukams buvo sutrumpintos pamokos. Įprastai jos baigdavosi apie 13 val., šią savaitę mokiniai iš klasių paleidžiami iki vidudienio karščių. KTU Inžinerijos licėjaus pradinukai po kelias pamokas praleido uždarame mokyklos kieme.

"Tai yra kiekvienos mokyklos pasirinkimas", – baigiantis mokslo metams spręsti karščio problemą, V.Mažeikos tikinimu, kur kas paprasčiau nei žiemą.

Tokiu metu mokyklų mažiausieji jau skaičiuoja iki vasaros atostogų likusias dienas, o vyresnėliai dažnai dalyvauja įvairiose projektinėse veiklose, keliauja į edukacines išvykas.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

...

Čia apie pamokas ar sijonukus, kas išties trumpėja?..

išsišiepęs

Ir tikrai - pas mus gimnazijoje sutrumpino pamokas. Anksčiau jos buvo po 45, dabar po 40 min. Tai ir karščio beveik nesijaučia. :)

kaunietis

savivaldybė tegul skubiai sprendžia mokyklu ir darželiu vėdinimo ir kondicionavimo klausimą, ne pirmi ir nepaskutiniai karščiai, mažiau tegul apie Nemuno salos užstatymą peza, o tegul užsiima kas tikraisvarbu..
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS