L. Putnienė: savanorystė suteikia gyvenimui prasmę | KaunoDiena.lt

L. PUTNIENĖ: SAVANORYSTĖ SUTEIKIA GYVENIMUI PRASMĘ

Architektai Lilija ir Vytautas Putnos kartu su Samylų seniūnijos Girionių bendruomene pernai iš padėklų sukūrė Saulėlydžio amfiteatrą, skirtą jaukiam bendruomenės poilsiui ir šventėms. Planuojama, kad šiemet "Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022" projekto "Šiuolaikinės seniūnijos" tema Girionyse bus žemės menas, o architektai į veiklas ruošiasi įsitraukti su "Apžvalgos sosto" idėja.

Neįprastas projektas

"Amfiteatro idėja kilo ne man, o Samylų kultūros centro darbuotojai Eglei Targanskienei, kuri ir pakvietė mus su vyru prisijungti ir iš padėklų sukurti amfiteatrą, o mes idėją realizavome, kaip įsivaizdavome ir kaip mums pavyko. Eglė sugalvojo ir amfiteatro pavadinimą. Saulėlydžio amfiteatras yra mūsų ir bendruomenės pastangų rezultatas", – apie projekto pradžią pasakojo L.Putnienė.

Architektė teigė, kad Saulėlydžio amfiteatro kūrimas buvo netradicinis projektas. Ji įpratusi tik pateikti planą popieriuje, o šįkart reikėjo organizuoti statybines medžiagas, telkti bendruomenę ir realiai įgyvendinti amfiteatro idėją. L.Putnienė šypsojosi: brėžiniai neatitiko realybės ir amfiteatrą teko kurti vietoje.

Padėjo veiklumas

L.Putnienė džiaugėsi, kad jos pačios veiklumas padėjo pritraukti bendruomenę: "Aš pati dalyvauju bendruomenės veikloje, pažįstu aktyvius narius. Man labai patinka Samylų kultūros centro veikla. Jeigu aš nebūčiau aktyvi bendruomenės narė, prasčiau sektųsi pritraukti gyventojus."

Autorės: amfiteatro idėja kilo Samylų kultūros centro darbuotojai E.Targanskienei (dešinėje), o ją realizuojant daugiausia pastangų įdėjo architektė L.Putnienė.

Architektė įsitikinusi, kad savanorystė yra ypatinga veikla: "Savanorystė suteikia gyvenimui prasmę. Jeigu kam nors skiri laiko padėti ir neatlygintinai atlieki darbą, jautiesi įsikrovęs energijos. Savanoriavimas papildomai po darbo arba savaitgaliais yra tikrai labai naudinga praktika, nes gauni tiek pat atgal."

Aktyvi moteris pastebėjo, kad bendras darbas iš padėklų kuriant amfiteatrą buvo naudingas prisidėjusiems, nes bendravimas teigiamai veikia žmones. Ir dabar yra smagu apsilankyti, nes kai praeini, visąlaik yra sėdinčių ir poilsiaujančių", – tikino L.Putnienė.

Rezultatai išpildė lūkesčius

"Kaunas 2022" programos "Šiuolaikinės seniūnijos" Samylų kuratorė Goda Kacilevičiūtė sakė, kad architektams tai buvo pirma darbo su bendruomene patirtis. Nepaisant to, architektai puikiai įvykdė praeitų metų užduotį – pradėjo burti bendruomenę ir supažindinti ją su bendrakūryba.

"2020 m. buvo pirmasis bandymas suburti Girionių bendruomenę. Projektas prasidėjo tikrai sklandžiai – įsitraukė daug aktyvių, atvirų ir pasiruošusių padėti organizacijų. Tai  Samylų kultūros centras, Miškų kolegija, urėdija, seniūnija, vaikų užimtumo centras, darželis, Girionių bendruomenė ir Kauno marių regioninis parkas. Projekto didžiausia sėkmė ir buvo šių organizacijų sujungimas ir nutiestas kelias tolesniam bendradarbiavimui. Tačiau pačią bendruomenę sujudinti buvo nelengva", – neslėpė G.Kacilevičiūtė ir pridūrė, kad, nepaisant to, džiaugiasi tiek architektų pastangomis, tiek vietos gyventojų darbu ir optimizmu.

G.Kacilevičiūtė džiaugėsi, kad Saulėlydžio amfiteatras nebūna tuščias: jau vyko koncertai, o ir jį aplankius visuomet galima rasti žmonių, sėdinčių ant padėklų ir stebinčių Kauno marias. "Džiugu, kad pavyko išlaikyti tvarumo principus – didžioji dalis padėklų, naudotų amfiteatro statybai, buvo surinkti iš įmonių, kurios ketino juos išmesti", – džiaugiasi Samylų kuratorė.

Keitėsi: brėžiniai neatitiko realybės ir amfiteatrą teko kurti vietoje.

Ateities sumanymai

Samylų seniūnijoje šiais metais planuojama imtis žemės meno veiklų – "LandArTalkų" organizavimo. Planuose – ir naujas L. ir V.Putnų kūrinys – "Apžvalgos sostas", kurį norėta įgyvendinti kartu su amfiteatru, bet galbūt neužteko energijos dviem objektams.

"Labiau susikoncentravome į amfiteatrą, o apie "Apžvalgos sostą" bus kalbama ir tariamasi artimiausiu metu. Šį sumanymą bandysime įgyvendinti pavasarį", – planus atskleidė architektė.

Nors "Apžvalgos sostui" taip pat siūlyta naudoti padėklus, norima pasitelkti kitas medžiagas, pavyzdžiui, rąstus. "Turime mintį, bet kaip pavyks įgyvendinti, nežinau. "Apžvalgos sostas" bus daromas, žinoma, su gyventojų pagalba. Vėl kviesimės ir telksime bendruomenę", – teigė L.Putnienė.

GALERIJA

  • L. Putnienė: savanorystė suteikia gyvenimui prasmę
Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Asta

Šaunuolės moterys! Taip ir toliau!

Aleksotas

Puikiai!

nustokit propogandą varyti

vakarų europoj jau atsikando savanorių,tai durniukų ieško rytų europoj.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS