Merų rinkimų siurprizai | KaunoDiena.lt

MERŲ RINKIMŲ SIURPRIZAI

Artimiausius ketverius metus trečią kadenciją uostamiesčiui vadovaus buvęs liberalas Vytautas Grubliauskas, kurį palaikė dauguma balsavusių klaipėdiečių. Dar vienai kadencijai tas pats meras išrinktas ir Šilutės rajone, o štai Kretingos ir Klaipėdos rajonams vadovaus nauji lyderiai.

Sunkus kovo sekmadienis

Sekmadienį iki vidurdienio uostamiestyje rinkėjų aktyvumas optimizmo nekėlė.

Anot Klaipėdos rinkimų apygardos komisijos pirmininko Adolfo Gritėno, klaipėdiečių vangumą galėjo lemti subjuręs oras.

Svarstyta, kad antrasis turas nė nesieks 25 proc. ribos. Būtent tiek Klaipėdos rinkėjų savo valią pareiškė 2015-aisiais, kai antrajame mero rinkimų ture V.Grubliauskas varžėsi su konservatore Agne Bilotaite.

Vis dėlto popiet gyventojai pademonstravo savo pilietiškumą. 16 val. duomenimis, Klaipėdoje savo valią (kartu su išankstiniu balsavimu) buvo pareiškę net 27,72 proc. visų 130 487 Klaipėdos miesto rinkėjų.

Laukti rinkimų rezultatų sekmadienio vakarą V.Grubliauskas su komanda rinkosi restorane "Pepper Grey".

Tuo metu jo konkurentas Arvydas Vaitkus su savo bendražygiais tarpinius rezultatus stebėjo viešbutyje "Aurora".

Švęsti pergalę ir sakyti padėkos kalbas V.Grubliauskas pradėjo dar iki galo nesuskaičiavus visų 54 apylinkių balsų.

Jis trečią kartą iš eilės tapo Klaipėdos meru su 55,28 proc. balsų (jį palaikė 25 015 rinkėjų), A.Vaitkus gavo 44,72 proc. balsų (20 237 rinkėjai).

Skirtumas panašus į buvusį pirmajame ture, kai V.Grubliauskas gavo 31,15 proc., tai yra 15 812 dalyvavusių rinkėjų balsų, A.Vaitkus – 22,82 proc. arba 11 582 balsus.

Iškart po rezultatų paskelbimo V.Grubliauskas dėkojo ne tik balsavusiems klaipėdiečiams, bet ir vienai didžiausių rėmėjų – žmonai Ingai.

"Noriu nuoširdžiai padėkoti ir tiems, kurie mane palaikė, ir tiems, kurie balsavo už mano oponentą, už aktyvumą ir norą būti Klaipėdos kūrėjais ir prisiimti atsakomybę dėl jos ateities. Tikiuosi, kad susitarsime su politikais, kurie nori kurti, statyti, o ne vien tik kritikuoti ir piktintis", – kalbėjo meras.

Padėka ir už įdomią kovą

Dar vienai kadencijai mero rinkimus laimėjęs V.Grubliauskas teigė, kad sekmadienį, belaukiant rinkimų pabaigos, buvo suabejojęs, ar pavyks laimėti pergalę.

"Kiek pamenu save politikoje, šita rinkimų kova buvo pati karščiausia, labiausiai įtempta ir pareikalavusi daug emocinių, fizinių ir dvasinių jėgų. Tai buvo rinkimai, kuriuose teko dalyvauti savo jėgomis, o ne su partija ir tik remiantis pačių artimiausių žmonių pagalba. Reikėjo per labai trumpą laiką sutelkti komandą, kad pasiektume norimą rezultatą, juolab oponentas – labai rimtas ir jo finansinės galimybės buvo kur kas didesnės", – kalbėjo V.Grubliauskas.

Sekmadienio vakarą, kai jau buvo aiškūs antrojo turo rezultatai, V.Grubliauskas teigė paskambinęs A.Vaitkui.

"Padėkojau jam už kovą, padėkojau už galimybę tapti stipresniu, už galimybę gauti naujų gebėjimų, ir pasakiau, kad rinkimai baigėsi, bet bendri darbai Klaipėdos labui prasideda. Palinkėjau kuo greičiau pamiršti rinkimų retoriką ir ieškoti bendrų sprendimų. Pasakiau, kad esu pasiruošęs sėsti prie derybų stato, nepaisant priešrinkiminių "pasisvaidymų" žaibais ir karo kirviais", – kalbėjo V.Grubliauskas.

Džiaugiasi rezultatais

Kad išvengtų nereikalingų interpretacijų, Valstybinio jūrų uosto vadovas A.Vaitkus rinkimų kampanijai buvo pasiėmęs atostogas. Tačiau jau pirmadienio rytą, iškart po rinkimų nakties, jis buvo savo darbo vietoje.

Nepaisant nieko, mūsų pasiektas rezultatas šiuose rinkimuose yra fantastiškas.

Paklaustas, ar tenkina rinkimų rezultatai, A.Vaitkus neslėpė, jog "siekiant kažkokio tikslo, noras yra tą tikslą pasiekti".

"Tačiau nepaisant nieko, mūsų pasiektas rezultatas šiuose rinkimuose yra fantastiškas. Bendraminčių grupė, susibūrusi į bendrą junginį vos prieš 3 mėnesius, gavo 7 vietas miesto taryboje. Nepamenu, kad per pastaruosius 15 metų Klaipėdoje būtų buvę kas nors panašaus. Mūsų sėkmės rezultatas labai didelis ir mes labai dėkingi klaipėdiečiams, kurie pasitikėjo mumis", – teigė A.Vaitkus.

A. Vaitkus (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

Tinkamo direktoriaus klausimas

Mero visuomeninis rinkimų komitetas "V.Grubliauskas ir komanda" dar kovo 1-ąją su Klaipėdos konservatorių skyrių seniūnu Arūnu Barbšiu pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo naujojoje miesto taryboje.

Šis susitarimas dirbti kartu reiškia, kad uostamiestyje formuojasi nauja valdančioji dauguma.

Visuomeninis rinkimų komitetas "V.Grubliauskas ir komanda" kartu su meru turi 9 mandatus, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 6.

Tačiau tai dar nėra dauguma. V.Grubliauskas teigia, kad ketina kalbėtis su visais (išskyrus Viačeslavo Titovo komitetą), kaip jie įsivaizduoja darbą naujojoje taryboje.

"Nežinau, ar kiti ketina su mumis kalbėtis, bet labai tikiu, kad nugalės sveikas protas ir racionalus mąstymas. Pirmasis rimtas naujosios koalicijos išbandymas bus politinio pasitikėjimo – vicemerų, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų rinkimai. Tačiau šiandien dar nenoriu kalbėti nei apie konkrečias personalijas, nei apie valdančiąją daugumą, kuri bus rimtai konstruojama", – teigė V.Grubliauskas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus postas – viena svarbiausių pozicijų, dėl kurios gali kilti nemažai ginčų.

Ir nors konkrečios personalijos dar nėra, Klaipėdos "valstiečių" sąrašo lyderio A.Vaitkaus įsitikinimu, pirmiausia tai turėtų būti žmogus, gerai išmanantis šį darbą ir gebantis jį organizuoti.

"Visos rinkimuose dalyvavusios politinės jėgos kalbėjo, kad ūkiniai sprendimai mieste metų metais merdi. Klaipėdoje tvyro stagnacija. Todėl savivaldybės administracijai turi vadovauti žmogus, kuris sugeba net tik labai greitai, bet ir operatyviai bei energingai įgyvendinti uždavinius, taip, kaip mes matome Kaune, Druskininkuose ar Palangoje", – pabrėžė A.Vaitkus.

Nauji ir seni rajonų vadovai

Permainos: Klaipėdos rajone triumfavo "valstiečių" atstovas B.Markauskas. (VRK nuotr.)

Klaipėdos rajono savivaldybėje mero rinkimus laimėjo Seimo narys, buvęs žemės ūkio ministras, "valstiečių" atstovas Bronius Markauskas, antrajame ture surinkęs 59,42 proc. balsų (už jį balsavo 8 701 rinkėjas).

Jis nurungė konservatorių lyderę rajone Rasą Petrauskienę, už kurią balsavo 40,58 proc. arba 5 943 rajono gyventojai.

Pirmajame ture B.Markauskas surinko 21,56 proc. balsų (jį parėmė 3 949 rajono gyventojai), o jo konkurentę R.Petrauskienę palaikė 18,94 proc. arba 3 469 rinkėjai.

Klaipėdos rajone rinkimų teisę turi 47 tūkst. rinkėjų, antrajame ture čia balsavo balsavo 31,48 proc.

Pasirinkimas: kretingiškiai pasirinko visuomeninio rinkimų komiteto "Kretingos kraštas" atstovą A.Kalnių. (VRK nuotr.)

Kretingos rajone visuomeninio rinkimų komiteto "Kretingos kraštas" lyderis" Antanas Kalnius (54,9 proc. arba 6 441 balsas) nurungė socialdemokratą Virginijų Domarką (45,1 proc. arba 5 292 balsai).

Kretingoje balso teisę turi 14,5 tūkst. rinkėjų, antrajame rinkimų ture balsavo 36,37 proc. kretingiškių.

"Nesu naujokas politikoje, Kretingos rajono taryboje dirbu trečią kadenciją, prieš dvejus metus buvau Liberalų sąjūdžio narys. Kalbant apie rinkimų rezultatus, tokio ir tikėjomės, nes Kretingos žmonės nori atsinaujinimo ir kito požiūrio. Tuo ir buvome patrauklūs savo rinkėjams. Dėl koalicijos deramės su visomis partijomis", – dienraščiui kalbėjo naujasis Kretingos vadovas A.Kalnius.

Sprendimas: Šilutės rajono rinkėjai daugumą balsų atidavė dabartiniam rajono merui V.Laurinaičiui. (VRK nuotr.)

Šilutės lyderis liko tas pats. Čia dar vienai kadencijai perrinktas dabartinis meras, partijos "Tvarka ir teisingumas" atstovas Vytautas Laurinaitis, antrajame ture surinkęs 53,57 proc. arba 7 239 balsus.

Už jo konkurentę konservatorę Sandrą Tamašauskienę balsavo 46,43 proc. arba 6 275 šilutiškiai.

Šilutės rajone balso teisę turi 36 tūkst. rinkėjų. Antrajame ture čia balsavo 38,06 proc. šilutiškių.

Antrojo merų rinkimų turo Vakarų regiono savivaldybėse neprireikė tik Neringoje ir Palangoje.

Čia ženklia balsų dauguma savo sėkmę dar pirmajame ture prieš dvi savaites pakartojo dabartiniai savivaldybių vadovai Šarūnas Vaitkus ir Darius Jasaitis.

Rašyti komentarą
Komentarai (27)

db

Prikolas

Nėra to blogo, kas

... neišeitų į gerą. Kongo fanams, nemokamo šeimos džiazo gerbėjams, primenu: nesidžiaukite laimėję. Įsigiję tą Alvidėlį Šimkų- tikrą "tarpininką.( Ne tik muitinės. ) , šioje kadencijoje gaunate , ponai ir ponios, visai kitokią opoziciją! Ne vargšus nelaimėlius su Puteikiene priešakyje, bebalsius, nedrąsius narius, o gražius, jaunus, protingus , pasiturinčius, išmanančius įstatymus, turinčius gausybę teisininkų. Turite ir buvusius keturis liberalus( liberalų sąjūdžio kandidatai). Didžiausias privalumas tame, kad šie KETURI , patyrę, ir kaip niekas kitas žino Grubliausko ur jo bebrų "makles", schemas. Ir kas be ko... priklausomybes. Taigi, sveikinimai Tarybos OPOZICIJAI.

Nešmeišk rajono

Iš viso nežinia kaip tas obuolys laimėjo.Ai tiesa, girdėjau ka barbšis sudares draugyste su Grėblio komitetu rinkimu dieną skambino savo konservu partijos klipatoms ir piktuoju vertė juos eit balsuot.Tie pakluso.Kap visada
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS