Skenduolio išgabenimas – kitą savaitę? | KaunoDiena.lt

SKENDUOLIO IŠGABENIMAS – KITĄ SAVAITĘ?

Sausio 13-osios rytą Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas dalyvavo pasitarime dėl laivo "Ole Willassen" utilizavimo ir Pilies uosto pasirengimo šiltajam sezonui. Susitikime vėl skambėjo priekaištai.

Susitikimas dėl Pilies uosto vyksta kasmet, jame aptariama Dangės upės krantinių situacija.

Pasak mero, yra vietų, kurias būtina sutvarkyti dar iki pavasario pradžios.

"Kalba buvo apie pastebėjimus dėl suoliukų, krantinių, dėl tam tikrų švartavimo įrenginių priežiūros, elektros įvadų sutvarkymo, nes visa tai yra koncesininko priežiūros baras. Tradiciškai metų pradžioje mes apžiūrime visas krantines ir teikiame savo pastebėjimus. Pirmasis klausimas buvo, kad artėjant šiltajam metų sezonui visa infrastruktūra būtų sutvarkyta, paremontuota, padailinta", – kalbėjo V.Grubliauskas.

Kitas klausimas – skenduolio laivo nutempimas nuo Dangės krantinių.

Paaiškėjo, kad šiuo metu yra pasamdytos dvi bendrovės, kurios turėtų nuvilkti skenduolį iš esamos vietos į Klaipėdos laivų remonto krantinę. Ten turėtų prasidėti galutinis utilizavimo procesas.

Vytautas Grubliauskas: tikiuosi, kad tai yra paskutinioji riba.

"Tačiau kiek mus informavo, Uosto kapitono tarnyba, labai atsakingai žiūrėdama į šitą procesą ir vertindama šio plaukiančio subjekto liūdnoką patirtį, prašo 100 proc. garantijų, kad jeigu ir toje paskutinėje kelionėje įvyktų nenumatytas atvejis, jog būtų absoliučiai užtikrinta, kad koncesininkas arba užsakytos bendrovės nedelsdamos atliktų gelbėjimo darbus – iškeltų, ištrauktų ir nuvilktų laivą", – sakė meras.

V.Grubliausko teigimu, net jeigu yra objektyvių aplinkybių, neleidžiančių įgyvendinti realių procesų, tai nereiškia, kad problemos nebuvo įmanoma išspręsti daug anksčiau.

"Panašu, kad jei procesas užsitęs net ir po jų planuoto valdybos posėdžio, tada turbūt reikės imtis ekstraordinarių priemonių. Nors ir nepatogu sakyti "šį kartą", tikiuosi, kad tai yra paskutinioji riba. Toliau diskutuoti, derėtis ir trauktis nebėra kur. Tai turi būti atlikta ir neabejoju, tai bus atlikta", – vylėsi miesto vadovas.

Meras tikisi, kad jau kitą savaitę prasidės realūs laivo utilizavimo darbai.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Šliurė- ne meras

Kiek pamenu Klaipėdos dūdorius jau seniai žadėjo jį išgabenti. Bet kaip visuomet- pūtimas į orą!

itariu

Praejusios civilizacijos tarybineje Klaipėdoje šis klausimas butu išsprestas per pora dienu.

anonimui

Na ir kas,kad aprašomi gandai, gerai, kad informuoja apie padeti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS