Už V. Gailių balsavo 62,21 proc. rinkėjų.
„Rezultatus vertinu kaip didelį Joniškio žmonių pasitikėjimą, suteiktą man ir mano atstovaujamam politinės partijos sąrašui (...). Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis“, – BNS sakė V. Gailius.
V. Gailius į Seimą 2016-aisiais buvo išrinktas vienmandatėje Žiemgalos apygardoje, taigi jam tapus meru, čia būtų skelbiami nauji rinkimai.
Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis.
Antrame ture susigrums dar keturi parlamentarai. Jurbarko rajone – liberalas Ričardas Juška, Marijampolėje – „valstietis“ Kęstutis Mažeika, Panevėžyje – su komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatuojantis Povilas Urbšys, Klaipėdos rajone – „valstietis“ Bronius Markauskas.
„Jeigu antrame ture jie (rinkėjai – BNS) buvo nuoširdūs, tai jie turi alternatyvų pasirinkimą (...) Esmė tame, ar Seimas, ar savivaldybė, tai tas pats darbas. Žinoma, Seime kėdė minkštesnė, bet negaila palikti būtų“, – BNS teigė P. Urbšys.
Povilas Urbšys, Karolio Kovalėlio / Fotobanko nuotr.
Vilniuje iš tolesnės kovos pasitraukė parlamentarai konservatorius Dainius Kreivys, „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis, „valstietis“ Virginijus Sinkevičius bei Lietuvos centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis.
„Visada eidamas į rinkimus tu nori juos laimėti, tai, be jokios abejonės, aš norėjau išeiti į antrą turą, bet rezultatas toks, koks yra (...) Jeigu būčiau išrinktas meru, tai būtų buvęs didžiulis vilniečių pasitikėjimas, nebūtų buvę gaila palikti Seimo ir ministerijos (...). Dabar su komanda tęsime darbus“, – žurnalistams partijos štabe sakė V. Sinkevičius, einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas.
Klaipėdoje antrame ture nedalyvaus nei Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė, nei parlamento narys liberalas Simonas Gentvilas. Šiauliuose iš tolesnės kovos iškrito su savo suburtu komitetu kandidatavęs parlamentaras Valerijus Simulikas.
Iš kovos dėl Švenčionių rajono mero posto pasitraukė su Lenkų rinkimų akcija ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ kandidatavęs Zbignevas Jedinskis, o Trakų rajone – šių partijų atstovas Jaroslavas Narkevičius.
K. Mažeika pasirengęs dirbti Marijampolės taryboje
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas „valstietis“ K. Mažeika teigia pasirengęs atsisakyti Seimo nario mandato ir dirbti Marijampolės savivaldybės taryboje, net jeigu nelaimėtų mero rinkimų per antrąjį turą.
Kęstutis Mažeika, Gretos Skaraitienės / Fotobanko nuotr.
„Po antrojo turo su skyriumi susėsime ir priimsime sprendimą. Tai bus ne asmeninis, o kolektyvinis sprendimas“, – pirmadienį BNS sakė politikas.
„99 procentai“, – teigė jis apie ketinimą grįžti į Marijampolę, nepaisant to, kad į Seimą jis išrinktas vienmandatėje apygardoje.
K. Mažeikai atsisakius parlamentaro mandato, Sūduvos apygardoje turėtų vykti nauji rinkimai.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pirmą kartą Marijampolėje gavo mandatų, partija čia laimėjo antrą vietą ir turės mažiausiai septynis atstovus taryboje.
Pats K. Mažeika per tiesioginius mero rinkimus taip pat liko antras, sulaukęs 21 proc. rinkėjų palaikymo. Nuo socialdemokrato Povilo Isodos jis atsilieka beveik dvigubai. Tačiau į Marijampolės savivaldybės tarybą jis jau pateko pagal partijos kandidatų sąrašą.
„Vertinant žmonių pasitikėjimą, man tikrai problemų nekils ir nebus sunku atsisakyti Seimo nario mandato“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Valdovų rūmuose tvirtino politikas.
„Dvejus metus stebėjome situaciją ir matome, kaip Vyriausybės darbas ir veikla nepasiekia tiesiogiai žmonių. Tai, ką mes darome, ypač analizuojame Specialiųjų tyrimų tarnybos, tiek Viešųjų pirkimų tarnybos išvadas ir tyrimus ir matome, kad Marijampolės savivaldybė yra tikrai labai prastose pozicijose kalbant apie nepotizmą ir korupciją, turbūt viena iš lyderiaujančių savivaldybių, todėl tas sprendimas buvo priimtas ryžtingas, kad pakeistume tą situaciją“, – argumentus dirbti Marijampolėje vardijo K. Mažeika.
Iš viso merų postų siekė 14 parlamentarų. Antras tiesioginių merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.
Naujausi komentarai