V. Čmilytė-Nielsen: jeigu reikės, Seimas svarstys dėl nepaprastosios padėties pratęsimo | KaunoDiena.lt

V. ČMILYTĖ-NIELSEN: JEIGU REIKĖS, SEIMAS SVARSTYS DĖL NEPAPRASTOSIOS PADĖTIES PRATĘSIMO

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, atsižvelgiant į tai, kad Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos veiksmai yra neprognozuojami, gali tekti svarstyti dėl nepaprastosios padėties pratęsimo.

„Aš manau, kad vertinsime situaciją (...), tada, kai baigsis terminas, tai yra gruodžio 10 d. Tuomet ir priimsime atitinkamus sprendimus“, – antradienį naujienų portalui „15min“ sakė Seimo pirmininkė.

„Kaip jau ne kartą įsitikinome, šios migracijos, hibridinės atakos akivaizdoje Lukašenkos režimas yra neprognozuojamas, jis imasi desperatiškų veiksmų ir mes turime jiems būti pasirengę. Taigi, jeigu bus poreikis, matyt, Seimas svarstys ir pratęsimą nepaprastosios padėties, tačiau dabar visos galimybės yra atviros“ , – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad nuo lapkričio 10 d. pasienio ruože prie Lietuvos sienos su Baltarusija ir 5 kilometrų į valstybės gilumą nuo jo bei užsieniečių apgyvendinimo vietose įvesta nepaprastoji padėtis, kurios tikslas – mobilizuoti pajėgas ir užkardyti kelią neteisėtam migrantų judėjimui. Nepaprastoji padėtis pasienio ruože įvesta mėnesiui.

Europos Sąjunga ir JAV dėl migrantų krizės kaltina Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką, kuris, jų teigimu, keršija už Bendrijos sankcijas jo režimui, įvestas dėl represijų prieš opoziciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Lauris

Tikra zirafa snukis surukes kaip pas zirafos tešmuo

SUSIJUSIOS NAUJIENOS